Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy elfelejtsem?

Mit tegyek, hogy elfelejtsem?

Figyelt kérdés
Hívők vagyunk, ő is én is. Szerelmes vagyok bele már lassan 7 éve. Azt észrevettem, hogy egy hullámhosszon vagyunk bármiről el tudunk beszélgetni és így tovább. Nem tudom, hogy mit gondol rólam. Én nem akarok nyilvánvaló jeleket adni felé, mivel én vagyok a lány. Nem tudom mi a helyes ebben a helyzetben. Mit tanácsoltok? Az évek telnek, ha nem én leszek a felesége nem tudom, hogy fogom átvészelni... Felejtsem el? ti voltatok már ilyen helyzetben?
2011. szept. 12. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Ne szórakozz! 7 éve szerelmes vagy, és nem mondod el neki? Ő meg nem veszi észre? Mondd el neki, amilyen hamar csak lehet!
2011. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is mondd el. Vannak félénkebb fiúk, akik nem mernek közeledni. Ha visszautasít sem veszítesz semmit, de legalább megpróbáltad. Egyébként nem tudom, hogy miért a vallás kategóriában írtad ki. Mi köze ehhez a vallásnak konkrétan?
2011. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
66%

Na az első kettőt felejtsd el. Ha férfi, és nő egyformák lennének, akkor ez járható út lenne, hogy elmondod. De te is tudod, hogy nem az. Ez most mindenkinek szól: az a hím, aki nem képes a sarkára állni, soha nem lesz családfő, akire felnézhet a csalás!


Na de! Te nő vagy. A női taktikákat még nem dobtad be? Célozgatások (persze nem durván, hanem pl: ilyen férjet szeretnék, mint te, de ezt te tudod, te vagy a nő :P), esetleg együttműködés vmi barátnőddel a gyülekezetben, aki a sráchoz is közel van, és tudja őt hangolni rád... Ügyesek a nők általában, ha oda állnak a puskacső elé, a vadásznak fel kéne ismerni... Ja igen, imádkozz, hogy legyen meg Isten akarata. Dobd be a női praktikákat, és ha huzamosabb ideig nincs foganatja, akkor nem ő a tiéd. Hajrá kislány! :)

2011. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
71%
Felnézhet a család, nem a csalás, bocsi :D
2011. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Először kérdezd meg hogy miképpen gondolkodik rólad vagy hogy el tudja-e azt képzelni hogy összejöjjetek, és ha nem mond semmi nagyon elutasító dolgot, akkor mondd el neki hogy mit érzel iránta.

Ne várj még 7 évet :)

2011. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem akarok nyilvánvaló jeleket adni felé, mivel én vagyok a lány"


óhh, te jó ég...

és akkor mi van, ha te vagy a lány? Ez nem egy romantikus lányregény, ahol a nőnek csak annyi a dolga, hogy epekedve várakozzon, és a végén a főhős majd úgyis eljön érte. A való életben ennél azért több forgatókönyv is van,

2011. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

és még annyit, hogy a "nehogy megmond, próbáld trükkösen jelezni" volt idáig az egyetlen, aki tuti nő, a többi pedig valószínűleg fiú, tehát ők azok, akik annak az oldalnak a szemszögéből látják.

Az a gond a körkörös megoldásokkal, hogy a fiúk nagyon nagy része egyszerűen totál vak ebből a szempontból, és a nők számára nyilvánvalónak tűnő finom ráutalásokat sem veszi észre - ha a gyerek 7 év után sem vett észre semmit, akkor várhatóan ő is ebbe a kategóriába esik.

Fiúk esetén a túlzott finomkodás, körülírás nem feltétlenül vezet bárhova is. Főleg, ha azt is hozzávesszük, hogy egy jó részük ha esetleg sejti is, hogy tán van itt valami, akkor se tuja, hogy mit csináljon - mert nem biztos benne, mert esetleg félénkebb, vagy szimplán nem tudja a módját.


Én se mondom azt, hogy menj oda, hogy 'szeretlek, uff, erre varrjál gombot', mert ez így felépítve egy hülye helyzetet eredményezne. De azért legyünk már egyértelműek, ha akarunk valamit. Ha úgy különösebben nem akarjuk, akkor persze lehet futni a felesleges köröket.

Elhívod kettesben programokra, vagy akár csak mondod, hogy el kell valahova menni, és tök jól esne, ha elkísérne, ilyenek, akár megemlítve, hogy jól érzed magad vele, stb. Idővel csak leveszi a szituációt.

2011. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:32


Harmadik vagyok. Melléfogtál, 34 éves férfi vagyok. Sokat tanulmányoztam a nőket. Túl vagyok egy elrontott házasságon. Akkor még olyan meglátásom volt, mint a többi hozzászólónak. Aztán sokat tanulmányoztam a nőket, mert épp a volt feleségem kezdett el tanítani, hogy hogyan működnek. Teljesen megváltozott a nézetem. Tudom, hogy vagy a férfi a domináns, vagy a kapcsolat tönkremegy, de minimum elhidegül. Nem hittem el, amikor volt feleségem évek után azért panaszkodott, hogy nem voltam parancsoló. Azóta megtanultam, hogy a férfitől a szeretet mellett a határozott irányítást is elvárják, már akik ismerik magukat. Akik ezt tagadják, azok is végül egy erős irányító mellett kötnek ki. A saját természetük ellen lázadó, és azt megtagadó feministáknak pedig nincs tartós kapcsolata, vagy ha van, akkor sem egy férfi az, hanem egy felmosórongy.


Szóval tudom nagyon jól, hogy mit beszélek. Új menyasszonyommal domináns, irányító, ugyanakkor szerető is vagyok, és összehasonlíthatatlanul jobb kapcsolatban vagyok vele, mint exemmel voltam. Ez a tartós jó kapcsolat egyik elengedhetetlen alapja. Ezért teszi jól a kérdező, hogy nem veszi át a férfi szerepet, mert tudja, hogy nem az ő dolga. Az megint más kérdés, hogy az általános agymosás mivé teszi a férfiakat. De épp ezért még mindig emelkedik a válások aránya, már túllépte a 60%-ot! Vissza kell térni a természetes gyökerekhez.

2011. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, h "nem akarok nyilvánvaló jeleket adni felé, mivel én vagyok a lány"???? Ha szereted, akkor tessék ezt jelezni felé! Akár hívő vagy, akár nem, egy nőnek mindig jeleznie kell a tetszését a férfi felé, ha az nem veszi észre vmiért.


Nem neked kell udvarolnod neki, de lássa, h te szívesen vennéd, ha udvarolna neked!

Ha ennek ellenére nem teszi meg, akkor vagy gyáva, vagy nem érdekled ilyen szempontból. És ezek közül sajnos egyik verzió sem nyerő.

2011. szept. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond el!
2011. szept. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!