Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sötét korszakban élünk?

Sötét korszakban élünk?

Figyelt kérdés
Számos vallási hagyomány szerint (már jó ideje) sötét korszakban élünk. Pl. a hindu hagyomány szerint ez itt a Káli - yuga a szellemi elsötétedés kora. (a káli szó nem csak a sötétet jelentő szóval áll etimológiailag összefüggésben, hanem az 1-et jelentő szóval is, mert az aranykor 4/4 -e a teljességet jelentette, a sötétkor 1/4 - a hiányosságot jelöli) De természetesen számos más hagyományban él az aranykori, ezüstkori etc. korszakolás. Mit gondoltok erről?
2011. szept. 3. 20:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%

"Nem, én úgy gondolom, hogy egyre "világosabb" korszakban élünk. Régen sokkal sekélyesebb volt a moralitás: az emberek önmagukban nem is számítottak értéknek.."


Az egyén elmúlik, mert csak a nemzet képes a túlélésre, csak az maradhat fent.

2011. szept. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

" De természetesen számos más hagyományban él az aranykori, ezüstkori etc. korszakolás. Mit gondoltok erről?"


Gondold végig a neolit forradalom (áttérés a mezőgazdaságra a gyűjtögetésről 5-10 ezer éve) következményeit. A régészet ma már megerősíti azt a mítoszt, hogy régen az emberek békében éltek, hosszú életűek voltak és nagy termetűek (óriások) voltak, akik soha semmiben nem szenvedtek hiányt és munka nélkül éltek, majd ezt felváltotta az alacsony, beteges, gürcölő, háborúzó, rövid ideig élő ember kora.


Azonban a mítosz ott siklik ki, hogy az utolsó 200 évben az ember messze meghaladta a paleolit életszínvonalat. Ma az "aranykorhoz" képest is óriások vagyunk, tovább élünk stb. Tehát azon a ponton, hogy most kellene jönnie az emberiség teljes elsatnyulásának, a mítosz téved.

2011. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves: 53%


Nem lehetséges-e, hogy a mítosz nem arról szól amiről te beszélsz?

2011. szept. 4. 08:33
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 08:33


Nagyon is lehetséges, legalábbis részben, engem viszont az érdekel a mítoszból, ami ellenőrizhető. Azzal pedig úgy állunk, ahogy leírtam.

2011. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
Az emberi tudatlanság virágzik mai korunkban,tehát nevezhetjük sötét korszaknak,de ha visszamegyünk a történelembe,szerintem az őskor óta bölcsődés szinten áll az emberiség ilyen téren.
2011. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
33%

Nem.


Persze, hogy a vallások szempontjából mi sötét és mi nem, az más kérdés. Számukra nyilván sötét ez a kor, mert folyamatosan a dogmáikat ostromolják, hátrálásra kényszerülnek, összességében nem rosszabb, mint a korábbi korok, de sok tekintetben jobb.

2011. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%

Én néha már-már úgy gondolom, ott tartunk mint Róma/a rómaiak a bukáskor...


Egyébként, Freya, mindig szeretem olvasni a hozzászólásaidat :)

2011. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
33%

Sziasztok!

Sajnos, valóban sötét korban élünk, és ez vallásoktól független.

Sajnos nap, mint tapasztalom, hogy mennyi az önző, egoista, erkölcstelen ember. A fogyasztói társadalom egy olyan mentalitást teremtett, amelynek következtében embertársainkat is úgy kezeljük, mintha fogyasztási cikkek lennének.

Az emberek a párjaikat úgy cserélgetik, mint a zoknit, és nem törődnek azzal, hogy az ember egy érző szívű lény, akit teljesen tropára lehet zúzni lelkileg, mert a zokninak semmi baja nem lesz, ha kidobjuk a kukába, de ha valaki mondjuk öt év autn akiadja a férje/felesége útját, hogy te már nekem nem kellesz, akkor az az ember, akivel ezt tették, egy életre tönkremegy lelkileg.

A hivatástudat, a munka iránti elkötelezettség egy nagy nulla, a több helyen a munkatársak úgy beszélnek egymással, ahogy én még a kutyámmal sem beszélnék, ha lenne kutyám, soroljam még?

Üdv: Napirai

2011. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Nem, én úgy gondolom, hogy egyre "világosabb" korszakban élünk. Régen sokkal sekélyesebb volt a moralitás: az emberek önmagukban nem is számítottak értéknek.."


Az egyén elmúlik, mert csak a nemzet képes a túlélésre, csak az maradhat fent.

2011. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%

Tisztelettel nem értek egyet veled mindenben, kedves 72%.


"Azért, mert manapság nem kelt feltűnést egy jó ember, nem biztos, hogy nem is létezik. Persze, én alapvetően nagyon szeretem az embereket, és nem egyszer mondták már, hogy csupán ezért látom ennyire idealista módon a világot."


Jézus, Francesco vagy Gandhi nagysága nem abban rejlett, hogy feltűnést keltettek. És nem is abban, hogy ők konvencionális értelemben "jó" emberek voltak. Ők igaz emberek voltak, és ez nagy különbség. Nem azért voltak igaz emberek, mert igazuk volt, vagy mert az erő jó oldalán harcoltak,mint Luke Skywalker, hanem mert emberileg megigazultak.


Jó ember sok van. Igaz ember kevés. És egyre kevesebb, mert a mai világ morálisan ezt meg sem követeli tőlünk. Az emberiség többsége szerintem azt sem tudja, mit jelent a megigazulás vagy az igaz ember.


Az nagyon pozitív, hogy nagyon szereted az embereket. Én is szeretem őket, de a szeretet számomra nem egyenlő a vaksággal. Jézus maga az életét adta az emberekért, és egyfolytában értük munkálkodott, de a Biblia azt is lejegyzi, hogy nem bízta magát reájuk, mert magától is tudta, mi lakik az emberben.


"Mégis, akárhányszor hasonlítom össze a mai helyzetet a régivel, mindig arra lyukadok ki, hogy morális szempontból mindenképp csak fejlődünk. "


Én ezt a fejlődést nem látom. És egy pénzközpontú társadalomban ennek a lehetősége sincs meg igazából. És nem csak vallási szempontból mondom, hogy az embereknek ma már semmi sem "szent". Minden rögtön rosszindulatot, gyanakvást vált ki, mindenki mindig a legrosszabbra gondol. Csak nézd meg itt a hozzászólásokat.....


Tisztelettel,

freya

2011. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!