Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért adta a Bibliát az...

Isten miért adta a Bibliát az emberek kezébe?

Figyelt kérdés

Szerintem lelkileg nem mindenki érett rá, hogy megértse, és sajnos sok ilyen ember képviseli az keresztény egyházakat. Akik a saját hatalmukat szilárdítják meg vele.


Keresztes háborúk, boszorkányperek, a halálos áldozatainak száma milliókra rúg.

Miközben az emberölés alapvetően Bibliaellenes.


Vagy Isten nem is sejtette, hogy a Biblia közzétételének ilyen súlyos következményei lesznek?


2011. aug. 23. 02:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Látom, jól lepontoztátok az elsőt. Pedig szerintem neki van igaza.
2011. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szerintem is hasznos volt az első, én pozitívan értékeltem.


Részemről mindegy, ki volt Amálek (Izrael népe ellen fordult, hogy ne jussanak el Kánaánba), még mindig ugyanazt mondom: ha ellened fordul, védd meg magad, (ahogy a shaolin papok megtanulták megvédeni templomaikat), de más népet ne igázz le azért, mert pillanatnyilag az ellenséged.


Ha mindez szimbolikus értékű: vagyis a valóságban nem zajlott le, hanem arra utal, hogy a problémát a gyökerénél kell megragadni (öld meg a csecsemőt is), akkor elfogadom. De egy valóságos népet a Gonosszal azonosítani - akkor "az vesse rá az első követ, aki..."

2011. aug. 23. 22:57
 13/15 anonim ***** válasza:
Isten sejtette,hogy milyen következményei lesznek a Biblia közzétételének,de mivel mindannyian szabad akaratot kaptunk,ezért a mi választásunk,hogy mit mire használunk.Jézus is adott nekünk útmutatókat,és azt is hozzátette:"akinek füle van,hallja meg!" süketek márpedig az egyházban is vannak,pontosabban szándékosan csukják be a fülüket,nehogy halljanak és értsenek.mindennel vissza lehet élni,de úgy gondolom,minden ember szembesül valamilyen formában azzal,amit tett,vagy tesz az életben.
2011. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért ezek a Kánaániták elég rossz arcok lehettek, ha Isten azt mondta rájuk hogy senki se maradhat életben. Tudjuk hogy Szodoma és Gomorra esetében egyvalaki volt csak aki igaz életet élt, Lót. És Lótnak nem kellett meghalnia, elmenekült a városból még a pusztulása előtt.

A gyerekek halála nekem is elég nehezen emészthető, talán ahhoz lehet köze hogy a bűnöket örökölni lehet? Mondjuk szerintem azok a gyerekek így üdvözültek, ha felnőnek lehet hogy elkárhoztak volna. Ezzel persze nem azt akarom mondani hogy manapság bárkit meg lehet gyilkolni ilyen indokkal, ma már az újszövetségben élünk.

2011. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Ha valaki ismeri a Bibliát, az tudja, hogy az alapvető probléma a világunkban a Szentírás szerint a bűn, amelyiknek következménye a rossz, végső esetben pedig a halál és a pusztulás. Nem véletlen volt az Özönvíz, az akkor élők elértek egy olyan határt, aminek a következménye a teljes emberiség pusztulása lett volna az igazakkal együtt. Ez a folyamat sajnos a mai napig tart, és Isten fékezi a rosszat, hogy a jó is élhessen. Ennek egyik eszköze volt akkor Izrael népe, akik Isten ítéletét hajtották végre. Isten minden esetben megmentette a jókat, de azért kellett mindent elpusztítani, hogy látható legyen: ítéletvégrehajtásról van szó, nem zsákmányszerzésről.


Üdv. Péter

2011. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!