Honnan tudják ezeket a templomban?
Református vonatkozásban tudok válaszolni, de a helyzet szerintem ugyanaz ott is. Nálunk konfirmáció van 14/15/16 évesen. Nos, a konfirmációi fogadalomtétel nélkül nincs templomi esküvő. Tehát a megkeresztelés nem elég. Nálunk úgy oldják meg, hogy esküvő előtt megkeresik a papot, megbeszélik, hogy szeretnének esküvőt és ennélfogva konfirmációt is, egyszer kétszer összeülnek a pappal áttanulmányozni a kátét, és majd képletesen felel a pap előtt. Tehát nem a teljes gyülekezet előtt. Amolyan irodai konformáció.
Szerintem nálatok is hasonló lehet.
Valaki kérdezett arról, hogy elsőáldozás kell-e az esküvőhöz.
Sőt bérmálkozás is. Szólni kell, ha nem vagy, és lezavarják neked se perc alatt...
Nem offolni vagy sértegetni akarlak, de mi a francnak akarsz templomi esküvőt, ha azt se tudod, hogy meg vagy-e keresztelve, nem tartod olyan jelentőségű dolognak, ami számon tarts?
Ma már a legtöbb anyakönyvvezetővel meg lehet beszélni, hogy nézzen ki a szertartás. Ha a keresztségről, pláne a házasságról nem ugyanazt gondolod, mint az egyház, akkor miért kéred tőle azt, amit esetleg nem is akarsz valójában?
Ki mondta, hogy nem tudom meg vagyok-e keresztelve? Mondtam, hogy megvagyok, de nekem semmim nincs róla. Nyilván nem én tartottam számon az ilyen papírjaimat gyerekkoromban, anyámnak meg fogalma sincs róla ennyi idő távlatából, hogy egyáltalán van-e papírom vagy bármim róla.
Összesen kb. 20 alkalommal költöztem a legkülönbözőbb helyekre, ha meg elmentem templomba soha sehol senki nem kérdezte, hogy ki fia borja vagyok és nem foglalkoztak vele, mikor ott voltam, úgyhogy gondoltam megkérdezem, hogy most akkor honnan tudják az ilyesmit egyáltalán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!