Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány éves korig lehet Katoliku...

Hány éves korig lehet Katolikus papnak tanulni? Lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék Katolikus pap lenni, viszont szeretném ezt megalapozni: templomba fogok járni, olvasom a Bibliát, az interneten tanulok, itt a gyakorikérdéseken kérdezek, illetve mielőtt Szemináriumra mennék, szeretnék előtte dolgozni is, hogy pénzem is legyen kezdőtőkeként. A kérdésem az, hogy ha én pl. 30 éves koromban kezdek hozzá tanulni Katolikus papnak, az még nem késő? Vagy ez nincs korhoz kötve? Nincs korhatár?
2011. júl. 15. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs korhoz kötve, nekem van olyan ismerősöm aki 43 évesen gondolt egyet és otthagyta tanári állását, hogy papnak álljon.

Amúgy hány éves vagy most?

2011. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most 20 éves vagyok, jövő hónapba leszek 21.
2011. júl. 15. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs késő. Sőt, még jó is, mert lesz időd tisztázni magadban, miért akarsz pap lenni.
2011. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Papi hivatásod van hozzá? Anélkül nem lehetsz pap.

Megjegyzés: A bibliát nem olvassuk, hanem elmélkedünk rajta.

2011. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Remélem gr-kat vagy, nem római, mert hát római papnak elmenni háááááááááát, ne haragudj, de most tényleg egész életedben család nélkül akarsz lenni, te tudod, de ez sztem képtelenség (mondjuk a legtöbb római kat papnak amúgy is van szeretője, úgy h inkább hagyjuk :D)
2011. júl. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ha jelen pillanatban nem tartozol egyik felekezethez sem, akkor ajánlom, hogy valamilyen protestráns lelkész legyél inkább, ott lehet házasodni is, és lehet családod.
2011. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaaaj, emberek, papnak menni nem olyan, mintha valaki cipésznek vagy orvosnak szegődne! Ezt nem érdemes, de nem is nagyon lehet így számítgatni, hogy vajon protestáns lelkésznek vagy katolikus papnak éri-e meg jobban...

Ha katolikus vagy, érzel magadban erre hivatást, de szeretnél házasodni, akkor még mindig lehetsz civil diakónus!

2011. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bármikor mehetsz, sosem késő. De ajánlom, hogy ne csak "eljárj" templomba, és ne csak neten, könyvekből és egyéb "személytelen" helyeken tájékozódj, hanem beszélgess sokat papokkal. És legyen mindenképpen egy lelkivezetőd, ha lehet, szintén pap, anélkül nem fog menni nemcsak a lelkiélet, hanem a szemináriumba jelentkezés sem.

Amúgy eddig hívő voltál?

2011. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!