Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nincs megkeresztelve az...

Aki nincs megkeresztelve az pogány? S ez miért baj?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ mit értünk pogányon. Érthetjük a kereszteletlent, a hitetlent. Én meg vagyok keresztelve és istenhívő is vagyok, de nem tartom bajnak. Mindenki a sajtát igazsága szerint él.
2009. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen úgy szokták mondani,hogy aki nincs megkeresztelve az "pogány".De ma már ez nem baj,hisz sokan az se tudják hogy miként vannak megkeresztelve...Akkor probléma csak ha egyszer templomi esküvőt szeretne az illető,mert bizony "pogány" nem esküdhet templomban...De ez is megoldható egy gyors megkereszteléssel...
2009. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
A kereszténység előtti ősi vallásokhoz tartozókat nevezik pogányoknak. Amikor kötelező volt a kereszténység, akkor bűn volt pogánynak lenni. De most már nem. Viszont aki semmilyen vallásban nem hisz, az nem pogány, hanem materialista, vagy egyszerűen világkép nélkül él. Egyik sem baj, de keresztény családokban konfliktusokat okozhat. Ha a keresztelő körül van a vita, szereintem normálisabb egy embernek saját felfogásából kiindulva felnőtt korban megkeresztelkedni, ha akar, mint kisbaba korban, amikor nem tudhat semmit, és nem dönthet semmiben, odatartani a keresztvíz alá. Lehet viszont, hogy az idősebb családtagok akarják. Esetleg a családi béke miatt lehet rajta gondolkodni, mint hagyománytisztelet, vagy ilyesmi...
2009. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
17%
Ha jól tudom aki nincs megkeresztelve, nem juthat a mennyországba. Ezért van az, hogy ha valaki nincs megkeresztelve, és mondjuk haldoklik, pl. baleset éri, a helyszínen bárki megkeresztelheti.
2009. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A szó eredeti értelmében igen, pogány. Miért baj? Ért valami atrocitás és valaki ezért "kinézett" téged? Mert én ilyenről nem nagyon hallok. Gondolom, hogy aki nincs megkeresztelve az nem hisz Istenben, így azt sem hiszi, hogy van mennyország. Ezért nem hiszem, hogy zavarja, ha nem jut a mennyországba, mert szerinte nincs is olyan hely. A katolikusok szerint a kereszteletlen emberek nem juthatnak a mennyországba, de ez egy kereszteletlent miért zavar, ha ő ebben az egészben nem hisz? Hogy kérdésedre válaszoljak, engem pl. nem zavar. Mindenki úgy él és abban hisz, amit a legjobbnak lát. Ettől az sem jobb, aki azért keresztelkedik, csak mert mások is meg vannak keresztelve.
2009. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

én pogány vagyok, de hiszek Istenben (NEM A KERESZTÉNYSÉGBEN!) és egy ismerősöm azt mondta, hogy nincs jogom hinni benne.

2009. márc. 31. 13:38
 7/13 nylonx ***** válasza:
hát az nagyon gyér volt aki azt mondta hogy nincs jogod hinni benne. Aki ilyet mond az eleve nem tudom milyen istenben hisz. Sok embert megkeresztelnek csecseműként és azt hiszi hogy számít miközben nem is ismeri az egész vallása mondanivalóját, ahogy az ismerősöd sem. Szerintem amúgy is csak azt kellene megkeresztelni aki ismeri és tudatosan is késznek érzi magát arra. Én nem tartom magamat katolikusnak attól hogy megkereszteltek párhónaposan.Sőt kerülöm őket mikor apámat temettem is teljesen le akartak szedni a papok.Ők sincsenek tisztában azzal amit jézus mondani akart. A pogány szót meg nem tudom mit jelent.Istenben hisznek az arabok is csak ők máshogy de igazából nincs olyan nagy eltérés. A zsidók meg a keresztényeket tartják pogánynak mert ők nem fogadják el jézustistenfiának csak egy embernek, és akik földi embert tartanak istennek azok pogányok.
2009. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok keresztény, nem vagyok megkeresztelve, nem hiszek Istenben és ebben az egész maszlagban. Szerintem magunk irányítjuk a sorsunkat, nem pedig valami olyan "ember", aki nincs is.
2009. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
az ismerősödnek nem volt hozzá semmi joga, hogy ilyet mondjon neked! egy embernek soha senki más nem szabhatja meg, hogy mit gondoljon és miben higyjen, bármi is van írva egy hülye papírra... világosítsd fel az ismerősödet, hogy igenis jogod van hinni abban, amiben csak akarsz és ha szerinte nincs, akkor sem akadályozhatja meg, hogy azt higgy, amit te akarsz :) az agyadba nem mászhat bele... és semmi baj nincs azzal, hogy nem vagy megkeresztelkedve, de hiszel istenben... mindenki abban hisz amiben csak akar, mert úgysem lehet bizonyítani senkinek sem az igazát, az egyszerű földi ember nem tudhatja, létezik e Isten vagy sem, vagy hogy van e élet a halál után... ezért csak a hit marad meg az emberekben, és az, hogy te miben szeretnél hinni, a te szabad döntéseden múlik, nem egy papíron meg pár csepp vízen... én pl meg vagyok keresztelve, de nem hiszek Istenben, és templomi esküvőt sem akarok...így tök fölöslegesnek tartom és teljesen figyelmen kívül hagyom...abban viszont igaza van egy előttem szólónak, hogyha templomi esküvőt szeretnél majd, előtte meg kell keresztelkedned...ha eljön az ideje, majd egy illetékes pappal kell felvenned a kapcsolatot
2009. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nylonx ***** válasza:
A templomi esküvőnek akkor van értelme ha annak a vallásnak a tanait és törvényeit elfogadod és aszerint is akarsz a továbbiakban is élni. Legyen ez katolikus, református, zsidó, iszlám akármi. A képmutatásból vagy pompa miatt tartott esküvőnek elvész az egész lényege.
2009. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!