Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanítanak a Jehova Tanúi...

Mit tanítanak a Jehova Tanúi az Úrvacsoráról, hogyan szokták ezt gyakorolni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
De hát ők Jézusban se hisznek ha jól tudom. Akkor hogyan gyakorolhatnák az Úrvacsorát?
2011. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hisznek Jézusban, csak annyiban térnek el tőlünk, hogy szerintük Isten neve Jehovah.

És ők is keresztények (már amelyik megkeresztelkedett).

Én személy szerint azért nem fogadom el a Jehovah nevet mert még én sem tudom hogy hogyan is hívják valójában.

Az ókori iratokban a JHVH-feljegyzést találták (mint Isten nevét).

De nem tudni a mai napig hogy hogyan ejtették ki pontosan, hogyan írják a nevét pontosan.

Vagy Jah, vagy Jahve, vagy Jehovah...

Bocsánat kedves kérdező hogy nem a kérdésedre válaszoltam (amúgy én sem tudom hogy mit tanítanak a Jehova Tanúi az Úrvacsoráról).

2011. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Megnéztem, tényleg hisznek Jézusban de nem ismerik el Istennek, ez zavart meg.
2011. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

A wikipédián ezt találtam Jehova Tanúinál:


Emlékünnep (az Úr Vacsorája)


"

„És vett egy kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik, ezt mondva: „Ez jelenti a testemet, amely értetek adatik. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.”(Luk 22:19)

Egyetlen ünnepük az ún. Emlékünnep, melyen Jézus haláláról emlékeznek meg. Az emlékünnepen mindenki részt vehet, a tanúk és az érdeklődők egyaránt, de az emlékjegyeket (a kovásztalan kenyeret és a bort) csak a felkentek vehetik magukhoz (más néven a „kicsiny nyáj” tagjai, a 144.000 maradéka).

"

2011. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Hiszünk Jézus Krisztusban, mint Isten fiában.

Ezért természetesen mi is megtartjuk az Úr vacsoráját, a fő különbség két dologra osztható,1 -nem mindenki veheti magához, 2 -évente csak egyszer tarjuk meg.

Maga az ünnepség minden évben a niszán hó 14re eső napon tartjuk meg.

Az összejövetel kb. 1 órás, énekkel és imával egyben.

Amúgy teljesen nyilvános így mindenkit szeretettel várunk - meglehet győződni a leírtak valóságáról.

2011. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szabolcs1988 ***** válasza:
34%

Jézus Krisztus i. sz. 33-ban, a zsidó pászka estéjén vezette be ezt az ünnepet. A pászka ünnepét évente csak egyszer tartották meg, a zsidó niszán hónap 14. napján. A zsidók nyilvánvalóan úgy számolták ki az időpontot, hogy megvárták a tavaszi napéjegyenlőséget, vagyis azt a napot, amikor körülbelül 12 órán át tart a nappal, és 12 órán át van sötétség. A tavaszi napéjegyenlőséghez legközelebb eső újhold jelezte a niszán kezdetét. A pászka ideje pedig 14 nappal később, naplemente után jött el.

Ezt követjük mi is.

2012-be április 5-én lesz megtartva az emlékünnep világszerte! Bárkit szeretettel várunk.

2011. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 adcsey válasza:
0%

Szia!

Mikor kell megtartani az emlékünnepet? Megkapjuk a választ ha arra gondolunk hogy Jézus egy konkrét napot,a pászka napját választotta ennek az ünnepnek a bevezetésére.Isten népe akkor már több mint 1500 éve minden évben ünnepet tartott ezen a napon,a naptáruk szerint niszán hó 14-én.ezt azért tették hogy megemlékezzenek arról,hogy Isten rendkivüli módon megszabaditotta őket.Egyértelmű, hogy Jézus azt akarta,hogy a követői ugyanazon a napon emlékezzenek meg arról a sokkal nagyobb szabaditásról,melyet Jézus Krisztus halála tesz lehetővé.Ezért Jézus igaz követői az Úr Vacsoráját minden évben azon a napon tartják meg,mely a héber naptár szerint niszán hó 14-re esik!



Krisztus halála a szeretet két legnagyobb megnyilvánulásával van kapcsolatban:azzal a hatalmas szeretettel,melyet Isten mutatott azáltal, hogy a Fiát adta és azzal az önfeláldozó szeretettel, melyet Jézus nyilvánított ki az emberek iránt, amikor kész volt feláldozni emberi életét. Jézus halálának az emlékünnepe a szeretetnek ezt a két megnyilvánulását emeli ki.



A kenyér és a bor jelentősége

Amikor Jézus bevezette az Úr Vacsoráját, egy kenyeret és egy pohár vörösbort használt emlékjegyekként vagy jelképekként. Jézus vett egy kenyeret, „és miután hálát adott, megtörte, és ezt mondta: »Ez jelenti a testemet, amely értetek van«” (1Korintusz 11:24). Ahhoz, hogy szétoszthassák, és megegyék, el kellett törni a kenyeret. Ez egy viszonylag könnyen törhető kenyér volt, mely kovász vagy élesztő nélkül, lisztből és vízből készült. A Szentírásban a kovász a bűnt jelképezi (Máté 16:11, 12; 1Korintusz 5:6, 7). Jézus nem volt bűnös. Ezért tökéletes emberi teste megfelelő váltságáldozatként szolgált az emberiségért (1János 2:1, 2). Mennyire helyénvaló, hogy a kenyér, mely Krisztus bűntelen testét jelképezi, kovásztalan legyen!

Jézus egy pohár tiszta vörösbor felett is hálát adott, majd ezt mondta: „Ez a pohár jelenti a véremen alapuló új szövetséget” (1Korintusz 11:25). A pohárban lévő vörösbor Jézus vérét jelképezi. Éppen úgy, ahogy i. e. 1513-ban a feláldozott bikák és kecskék vére érvényesítette a Törvényszövetséget Isten és Izrael nemzete között, Jézus vére, mely a halálakor kiontatott, érvényesítette az új szövetséget.


Kik fogyaszthatnak az emlékjegyekből?

Ahhoz, hogy meghatározzuk, kik fogyaszthatnak jogosan az emlékjegyekből, meg kell értenünk, hogy mit is jelent az új szövetség, és kik a tagjai. A Biblia kijelenti: „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával . . . : törvényemet bensőjükbe helyezem, és a szívükbe írom. Én Istenükké leszek, ők pedig népemmé lesznek . . . megbocsátom vétküket, és bűnükről nem emlékezem meg többé” ( Jeremiás 31:31–34).

Az új szövetség egy különleges kapcsolatot tesz lehetővé Jehova Istennel. Ezen szövetség által egy bizonyos embercsoport az ő népévé lesz, ő pedig az Istenükké. Jehova törvénye a bensőjükbe, a szívükbe van írva, és még azok is, akik nem körülmetélt zsidók, új szövetségi kapcsolatba kerülhetnek Istennel (Róma 2:29). A bibliaíró Lukács beszél Isten szándékáról, mely szerint ’figyelmét a nemzetekre fordítja, hogy népet szerezzen közülük a nevének’ (Cselekedetek 15:14). Az 1Péter 2:10-ben azt olvashatjuk, hogy ’egykor nem voltak nép, most azonban ők Isten népe’. A Szentírás úgy utal rájuk, mint ’Isten Izraelére’, mely nem más, mint a szellemi Izrael (Galácia 6:16; 2Korintusz 1:21). Az új szövetség tehát Jehova Isten és a szellemi Izrael közötti szövetség.

A tanítványaival töltött utolsó estén maga Jézus is kötött velük egy másik szövetséget. „Szövetséget kötök veletek — mondta —, mint ahogy az én Atyám szövetséget kötött velem, egy királyságra” (Lukács 22:29). Ez a Királyság-szövetség. Azon tökéletlen emberek száma, akik felvétettek a Királyság-szövetségbe, 144 000. Miután égi életre támadnak fel, királyokként és papokként fognak uralkodni Krisztussal ( Jelenések 5:9, 10; 14:1–4). Ezért akik részesei az új szövetségnek Jehova Istennel, részesei a Királyság-szövetségnek is Jézus Krisztussal. Egyedül ők fogyasztanak jogosan az Úr Vacsoráján felkínált emlékjegyekből.

Azok, akik fogyaszthatnak az emlékjegyekből, honnan tudják, hogy különleges kapcsolatban vannak Istennel, és társörökösök Krisztussal? Pál megmagyarázza: „Maga a [szent] szellem tanúskodik a mi szellemünkkel [gondolkodásmódunkkal] együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is: igen, örökösei Istennek, társörökösök pedig Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk” (Róma 8:16, 17).

Isten a szent szelleme, vagyis tevékeny ereje által felkeni Krisztus társörököseit. Ezáltal ők biztosak benne, hogy Királyság-örökösök. Ez táplálja a felkent keresztényekben az égi reménységet. Mindent, amit a Biblia az égi életről ír, úgy tekintenek, mint ami nekik szól. Továbbá készek feláldozni minden földi köteléket, beleértve a földi életet és minden emberi kapcsolatot. Bár a szellemmel felkent keresztények felismerik, hogy csodálatos lenne a földön Paradicsomban élni, ez nem az ő reménységük (Lukács 23:43). Nem valamilyen hamis vallásos elképzelés miatt, hanem Isten szellemének a működése miatt szilárd égi reménységük van, és ezért jogosan fogyasztanak az emlékjegyekből.

Tegyük fel, hogy egy személy nem teljesen biztos benne, hogy részese-e az új szövetségnek és a Királyság-szövetségnek. Mi a helyzet, ha nem érzi, hogy Isten szelleme tanúságot tenne arról, hogy társörökös Krisztussal? Ez esetben helytelen lenne, ha fogyasztana az emlékjegyekből. Sőt, Isten megharagudna, ha valaki tudatosan úgy tüntetné fel magát, mint akit égi királynak és papnak hívtak el, miközben igazából nincs is ilyen elhívása (Róma 9:16; Jelenések 22:5).

2012. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!