Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a bűnök gyónásra?

Mik a bűnök gyónásra?

Figyelt kérdés
Milyen bűnök vannak gyónásnál? Római Katolikus vagyok és holnap megyek gyónni mivel bérmálkozni fogok. Elfelejtettem, hogy milyen bűnök vannak, csak erre a háromra emlékszem: loptam, hazudtam, szentmisét mulasztottam.....Megtudná mondani milyen bűnök vannak még?
2011. jún. 10. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szentgyónásra legjobban egy úgynevezett lelkitükör segítségével tudsz felkészülni.

A lelkitükör egy olyan lista, amely felsorolja a lehetséges bűnöket. Amelyik bűn érvényes rád, azt megjegyezheted, de még jobb, ha felírod egy cetlire, hogy el ne felejts valamit meggyónni.


Lelkitükröket találsz az imakönyvekben és a neten is.

Itt van egy, gyónási segédlettel kiegészítve:


[link]

2011. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A szentgyónás öt lényegi részből áll: átgondolás, megbánás, jobbulás, beismerés és vezeklés-

ha teheted, olvasd ezt el:

[link]

itt a szentgyónás módja, ezt mindenképp olvasd el:

[link]


kis jegyzetet készíthetsz magadnak, hogy ne izgulj, hogy valamit elfelejtesz


üdvözlet!

2011. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. jún. 10. 18:35
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Hahahaha :D :D :D

Már bocsáss meg, de hogy lehet ilyet kérdezni??? :D

Ha mész gyónni, gondolom azért mész, mert bűneid vannak, és furdal a lelkiismeret miattuk, és szeretnéd ha megbocsátást nyernél!!

Akkor meg hogy kérdezhetsz olyat, hogy mik a bűneid?? :D

Ezt neked kell tudnod!!! Isten csak a szívből jövő, igazi megbánást fogadja, azt nem ha csak úgy mondod hogy akkor most ezzel le legyen tudva a lelkiismereted!! :)

Az ilyen képmutató gyónással semmit sem érsz el Istennél, max. csak az embereknél, hogy látják te milyen szent vagy! (Na persze)

2011. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

72%-ban tegnap 19:35-- nem érted, miről van szó.

és kiröhögni,akit/amit nem értesz..

hát nem egy jó lelkiállapotra vall..

2011. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

19:35-ösnek:

Előfordul hogy valaki nem emlékszik egy bűnre, vagy tompa a lelkiismerete és nem is veszi észre hogy az adott dolog bűn. Az is lehet hogy szokásává válik az adott bűn és ezért nem tűnik fel saját magának. Ilyenkor jól jön egy ilyen lelki tükör amiről viszont lehet hogy eszébe fog jutni hogy mit tett és akkor meggyónhatja. Érdemes a Szentlélek segítségét is kérni hogy mutassa meg hogy mi az amit esetleg mi magunk nem veszünk észre.

2011. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak köszönöm és a 19:35nek azt üzenem ha nem érti mit kérdeztem ne szóljon bele.
2011. jún. 11. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Végig futottan a belinkelt listát.Nem vagyok egy bűnöző alkat,de egy hét múlva is ott ülnénk szegény pappal.
2011. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor én kérek elnézést!! :)

Bocsi! :)

2011. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23:13

Egyetértek... Szerintem vannak benne eléggé érdekes dolgok. Most az miért bűn, ha válogatós vagy az ételeknél?... És ez csak egy példa.

2011. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!