Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia ír valahol szentelt...

A Biblia ír valahol szentelt vízről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla,inkább katolikus hagyomány szerintem.
2011. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ez római hagyomány, csak átültették a kereszténységbe. Gondolom a vízben keresztelésre hivatkozva.
2011. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Jézus a Jordán folyó vizében keresztelkedett meg, az újonann befogadott keresztényt is vízben keresztelik meg, úgyhogy ha közvetetten is, de igenis van szó a Bibliában szenteltvízről, bár valóban nem egészen templomi formában...de legyen már egy kis kreativitás mindenkinek....
2011. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a "szent háborúk" is csupán a katolikusok "kreativitása" lenne, szemben azzal, amit Jézus mondott: "úgy szeressétek egymást, mint ahogy én szerettelek titeket"?!

Ma sem jöttem fel hiába ide - mindig tanul az ember. :)))

2011. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ozmium42 ***** válasza:
0%

Pont mostanság írtam le valahol, honnan ered a szenteltvíz.


Onnan ered, hogy egy római katona beleszúrt egy lándzsát a keresztre feszített Jézus oldalába, és erre vér és víz folyt ki. A szentelt víz ezt a vizet jelképezi.

2011. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért kell az egyháznak saját hagyományokat kreálni, amiről nincs szó a Bibliában? Eben a katolikus egyház élenjáró.
2011. jún. 6. 18:03
 7/9 Ozmium42 ***** válasza:
0%
Ez benne van a Bibliában, amit írtam. Miről beszélsz?
2011. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Van szentelt vízhez hasonló a Bibliában, bár teljesen más értelemben használja Isten Igéje, mint amit abból a Katolikus egyház csinált. A 4 Móz 5:17-ben a féltékenységi törvénynél olvashatjuk ezt:


"...És vegyen a pap SZENT VIZET cserépedénybe; a hajlék pádimentomán levő porból is vegyen a pap, és tegye azt a vízbe..."


Üdv.

2011. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A manapság a katholikus templomokban és liturgikus gyakorlatban szokásos szentelt víz használatának mai módja NINCS a Bibliában. Ez, a ma használatos "szentelt víz", ami a templomok bejáratánál van, nem véletlenül emlékeztet a keresztelő medencére is, és méginkább egy másfajta medencére.

A megmosás, mosódás, mosakodás szokásban volt a zsidóknál

(Mózes II. könyve 30. rész

18. És csinálj rézmedenczét, lábát is rézből, mosakodásra; és tedd azt a gyülekezet sátora közé és az oltár közé, és tölts bele vizet;

19. Hogy Áron és az ő fiai abból mossák meg kezeiket és lábaikat.

20. A mikor a gyülekezet sátorába mennek, mosakodjanak meg vízben, hogy meg ne haljanak; vagy mikor az oltárhoz járulnak, hogy szolgáljanak és tűzáldozatot füstölögtessenek az Úrnak.

Lám, itt van mindjárt a füstölő is.

A Szentírás inkább ellenzi a pusztán cselekvésekben való megnyilvánulást:

Zsidókhoz írt levél 6. rész

1. Annakokáért elhagyván a Krisztusról való kezdetleges beszédet, törekedjünk tökéletességre, nem rakosgatván le újra alapját a holt cselekedetekből való megtérésnek és az Istenben való hitnek,

2. A mosakodásoknak, tanításnak, kezek rátevésének, holtak feltámadásának és az örök ítéletnek.


Ellenben a mai katholikus gyakorlat mégis inkább utal a már említett víz tisztító hatására, ami jelképesen J. Krisztus szeretetére és váltságára utalva a valóságos mosódás egy jelképes, ujjbegy bemártássá szelídült. Az alábbi bibliai hely sem önmagáért való cselekvést, hanem a férjeknek feleségeik iránti szeretetét emeli ki!

Efézusbeliekhez írt levél 5. rész 26. „Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által”



A jún. 6. 20:56- i

válaszban jelzett Mózes IV. könyve 5. rész 17. verse SEM a mai "szentelt víz"-ről beszél. Ugyanis, a "féltékenységi" rituáléban a pap a hajlék földjén levő porból is tesz a vízbe, ez lesz az "átokhozó keserű víz", amibe átkok szavait kell belemosni és a féltékeny férj jelenlétében a házasságtöréssel gyanúsított asszonynak MEG KELL INNIA. (IV. Móz. 5:17-29)


F.B.

2011. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!