Ha mindenki betartaná a Biblia törvényeit nem lenne szükség államra, rendőrségre és igazságszolgáltatásra?
Vagy, még egy példa a Bibliai erkölcsre:
Dávid király
"És mikor őt elveté, támasztá nékik Dávidot királyul; kiről bizonyságot is tőn és monda: Találtam szívem szerint való férfiút, Dávidot, a Jesse fiát, ki minden akaratomat véghez viszi."
Ap.cs. 13:22
"Mert Dávid azt cselekedte, ami kedves volt az Úr szemei előtt, és el nem távozott azoktól, amelyeket parancsolt néki az ő életének minden idejében, kivéve a Hitteus Uriás dolgát."
Kir. 15:5
***Isten szemében tehát Dávid király olyan közel volt a tökéletességhez, amennyire halandó ember csak lehetett.
Olyan ember, aki példaképül szolgálhat mindenkinek.***
Olyannyira, hogy mindig fel kellene tennünk magunknak a kérdést, hogy mit tenne Dávid király ebben a helyzetben?
Lássuk hát, mi mindent is tett Dávid, amivel Isten szíve szerint valóvá vált.
[Dávid megölte Góliátot, levágta a fejét, és elvitte Jeruzsálembe.]
1Sám. 17:51-54
[A dicsőség mércéje az Isten nevében megölt emberek száma.]
1Sám. 18:6-7
[Dávid megöl 200 filiszteust, körülmetélteti őket és az előbőrükön vásárolja meg Saul lányát.]
1Sám. 18:25-27
[Dávid őrültnek tetteti magát Izrael ellenségei előtt abban a reményben, hogy azok majd megvédik Saultól.]
1Sám. 21:13
[Dávid hatalmas mészárlást rendez a filiszteusok között.]
1Sám. 23:2-5
[Dávid újabb mészárlást rendez, nem kímélve a nőket sem.]
1Sám. 27:8-11
[Dávidnak számtalan felesége volt.]
1Sám. 30:5
[Dávid kivégezteti azt a hírnököt, aki állítása szerint annak saját kérésére ölte meg Sault.]
2Sám. 1:15
[Dávid örökre megátkozzá Joábot, annak családját, és vére minden jövendőbeli leszármazottját.]
2Sám. 3:27-29
[Dávid kivégezteti számos katonáját, levágatja a kezüket és lábukat, és feldísziti velük Hebront.]
2Sám. 4:12
[Dávid sántákat és vakokat gyilkoltat.]
2Sám. 5:8
[Dávid újabb vérfürdőt rendez a filiszteusok körében.]
2Sám. 5:19, 25
[Dávid meztelenül táncol Isten és mindenki más előtt.]
2Sám. 6:14, 20-22
[Dávid megöleti a Moábiták 2/3-át, a többit szolgasorba taszítja, a lovakat pedig megbénítja.]
2Sám. 8:2-4
[Dávid emberek tízezreit mészároltatja le és kínozza meg.]
2Sám. 8:6-14
[Dávid Bethsabéval paráználkodik.]
2Sám. 11:2-5
[Dávid az első csatasorba rendeli Bethsabé férjét, hogy biztosan meghaljon.]
2Sám. 11:15, 17, 27
[Dávid számos város lakóit kínozza halálra szörnyű módokon.]
2Sám. 12:31
[Mivel megerőszakolták az ágyasait, Dávid büntetésül börtönbe záratja őket (az ágyasait).]
2Sám. 20:3
[Dávid feláldozza Istennek Saul 7 fiát, majd felakaszttatja, hogy mindenki jól láthassa őket.]
2Sám. 21:6-9
[Dávid egy szépséges szűz gondoskodását igényli.]
Királyok 1:1-4
[Halálos ágyán, utolsó szavaival Dávid arra kérte a fiát, hogy ölje meg Joábot.]
Királyok 2:5-9
Aki tehát Isten szíve szerint valóvá kíván válni, annak Dávid nyomdokaiban kell járnia.
Ölnie kell, mészárolnia és pusztítania, kínoznia és meggyötörnie, paráználkodnia, sok feleséget és barátnőt tartania, valamint emberáldozatokat bemutatnia.
Ha Isten kedvében akarsz járni, Dávid nyomdokaiba kell lépned. ("Mit tenne Dávid ebben a helyzetben?")
Utolsó, ezek borzalmas dolgok.
Ó, Istenem égnek áll a hajam.
Az ószövetséget szerencsére nem tanulmányoztam annak idején, de hogy most ezeket olvastam, teljesen le vagyok döbbenve.
Nem, Isten nem kérhetett ilyen borzalmas dolgokat Dávid királytól, ezt nem tudom elhinni. Ha Dávid király ilyesmiket művelt, azzal egyáltalán nem volt kedves Isten előtt.
Egyébként a magyarországi Ptk, és Btk úgy szar, ahogy van, de Európában máshol sem jobb.
A Kitáb-Í-Aqdas törvényeit kellene bevezetni az egész glóbuszon, én annak nagyon örülnék.
Üdv: Annazara
Annazara,
Pedig az egész Ószövetség ilyen; aszerint Isten nem egyszer végzett saját maga is(!!!) borzalmas tömeggyilkosságokat és népirtásokat, vagy küldte az angyalait ugyanezzel a céllal, vagy szólította fel ugyanerre a híveit (köztük pl. Dávidot is).
Hívő keresztényeknek éppen ezért kényelmetlen is az Ószövetség, és maszatolnak is mindig, hogy hát Jézus meg Újszövetség, meg hát az Ó amúgyis a zsidóké, meg hát így, meg hát úgy... csak az a baj, hogy a kettő egymásból következik, és ugyanaz az Istenük. És éppen ezért is átkozottul hiteltelen az egész.
Dávid királyt azonban mégis Isten szíve szerint valónak mutatja be a Biblia, ráadásul nem is egyhelyütt, hanem rendszeresen így említi.
Ami pedig a Kitáb-Í-Aqdas törvényeit illeti, utánanéztem, és azt kell mondjam, semmivel sem jobb, mint az ábrahámi szabvány. Kötelező ima? Kötelező böjt? Mi van??? 15 évesen már felnőttnek, házasságra érettnek tekintjük a gyereket? Szülői beleegyezés kötelező a házassághoz??? Más hitűvel/hitetlennel nem lehet házasodni? Homoszexualitás mint bűn??? Na jó, köszönöm szépen, ennyit erről.
Minden vallást (HANGSÚLYOZOM: VALLÁST, NEM az embereket, hanem a VALLÁSOKAT) el kellene törölni a Föld színéről, és máris egy jobb hely lenne a világ.
Szerinted létezhet olyan,hogy egy könyvben leírtak minden egyes ember számára megfelelnének,mindenki elfogadná teljes igazságként,Isten szavaként?:-)ez akkor sem történne meg,ha a Biblia a világ minden egyes zugába eljutna,minden emberhez,és kötelező lenne olvasni,és betartani a törvényeit.az emberi lények alapvetően nem szeretik a korlátokat,akkor sem,ha azt a kereszténység egyenesen az Istentől eredezteti.
a konkrét válaszom,az,hogy a Biblia,vagy akármilyen könyvnek a törvényei kevesek ahhoz,hogy az emberek tudatosan szeressék egymást.vannak olyan dolgok,amiket az ember csak gyakorlati úton élhet meg,ahhoz,hogy megértse azt,átérezze mélységében.pl.ahhoz,hogy vki belássa,hogy nem szükséges elvennie a másét,mert ha a szeretet vezérli,és nem az önzés,akkor neki is jutni fog annyi mindig,amennyire valóban szüksége van,ahhoz előbb el kell vennie a másét.vagy ha nem gyűlölne soha másokat,mert a Biblia ezt gonosz dolognak tartja,akkor nem tudná átérezni,milyen szeretni őket.ezt egy könyvből nem fogja megtudni,megérteni.Tehát pusztán a tiltásnak,parancsolatoknak ezért nincs nagy hatása az emberekre,sem a Bibliai Isten szava által,sem az állami igazságszolgáltatás által.
Szia!
A Biblia szerint világunk kezdeti tökéletességét az első engedetlenség háborította meg, és ennek eredményeként állt elő a ma ismert, sok nyomorúsággal átszőtt, távolról sem tökéletes világ.
Ha nem lett volna az első engedetlenség máig is a kezdeti tökéletesség jellemezhetné bolygónkat és az emberi életet. Az élet lényege a helyes választás, a személyes döntés és erkölcsi felelősséghordozás képessége, ami Isten minden más földi teremtményétől megkülönbözteti az embert. Nem elsősorban az értelmi és alkotóképességünk avat bennünket magasabb rendű lénnyé - hiszen ebben meglehetősen különbözünk egymástól -, hanem sokkal inkább az, hogy adottságainktól függetlenül mindnyájan felelősséggel tartozunk azért, amit mondunk, és amit teszünk. Ezért nem vonta meg tőlünk Isten a választás jogát, hiszen azzal mintegy "erkölcsi automatákká" alacsonyított volna bennünket. Az így meghagyott szabadság, a rossz választásának puszta lehetősége, nem jelentette ugyanakkor, hogy a bukásnak szükségszerűen be is kellett következnie.
A bűneset után azonnal jelentkeztek a bűn máig jól ismert következményei, ami azt bizonyítja, hogy ezek törvényszerű velejárói az engedetlenség minden formájának, függetlenül annak jellegétől, és az általa okozott kár mértékétől. A félelem, a szégyenérzet és a felelősség áthárítása. Ez utóbbi, a tett következményei előli ösztönös menekülés olyan méreteket öltött, hogy Ádám nemcsak a korábban annyira szeretett társára, Évára hárította a felelősséget a saját hibájáért, hanem burkoltan, de mégis jól kivehetően Isten felelősségének a kérdését is felvetette: "akit te adtál mellém". A helyzet szempontjából mellékes és közismert tény volt ez, megemlítése - ebben a szövegösszefüggésben - csak egyet jelenthetett: mindenki más hibás lehet és felelős a történtekért, csak éppen ő, a megkérdezett nem.
A gonoszság - természetéből fakadóan, mint a lavina - egyre nagyobb gonoszságot szül. Isten az ember gondjaira bízta a Földet és megadta neki a szabad választás lehetőségét. A visszaélés ezekkel az előjogokkal utat nyitott Sátánnak a világunkba, és lehetővé tette számára, hogy immár "e világ fejedelme"-ként megvalósítsa az emberek között a maga törvényeit, amelyek halált és pusztulást vonnak maguk után.
A Szentírásban azt olvassuk a Teremtés könyve 9. fejezetében, hogy aki ezentúl emberi életet olt ki, azt az emberek kötelesek halállal büntetni - nincs helye az Istenre várásnak. Innen származtathatjuk a közigazgatás, a polgári hatalom, állam, mint intézmény születését. Ezt Pál apostol is megerősíti: "Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak." (Róm. 13,3)
Az özönvíz előtt a gyilkosok büntetlenül hagyása az egész emberiség gyors ütemben történő erkölcsi hanyatlásához, elkorcsosuláshoz és pusztuláshoz vezetett. E tapasztalat után Isten joggal várhatta el, hogy az emberiség okul, belátja és elfogadja az igazságszolgáltatás szükségességét.
Üdv. Péter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!