Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az alábbi igerész?

Mit jelent az alábbi igerész?

Figyelt kérdés

"Amikor eltávoznak, meglátják azoknak a holttestét, akik hűtlenül elhagytak engem. Nem pusztulnak el ott a férgek, a tűz sem alszik ki, és minden ember undorodni fog tőlük." Ézs. 66,24


Itt a "holttestek" szóból egyértelműen arra lehet következtetni, hogy azok, akik a Gyehennára kerülnek, ott végleg meg is halnak. Miért gondolják mégis sokan, hogy a Gyehenna örökké tartó szenvedést jelent?


2011. máj. 30. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, rosszul gondolod. A holttest nem feltétlenül a mai értelmű holttestet jelöli. Pontosan azt jelenti, hogy a test a halál szellemének az uralma alatt van, de mégsem képes elpusztulni, azaz egyfajta szellemi test.


Gondolj Jézus testére a feltámadás után, aki egy olyan szellemi testben volt, ami noha húsvér test volt, hiszen meg lehetett tapogatni, Jézus evett, ivott, ugyanakkor képes volt a zárt ajtón átmenni, tehát a fizikai törvények nem voltak rá hatással, másrészt újra meghalni sem volt képes.


Azt gondolom, hogy akik a Gyehennába kerülnek, azok is egy ehhez hasonló szellemi testet kapnak, azaz húsvér, fizikai testben támadnak fel, csakúgy, mint Jézus Krisztus, és a teljes pusztulásra már képtelenné válnak. Az, hogy mégis holttestnek nevezi az ige, arra utal, hogy a Gyehennában lesznek, ami a Jelenések könyve szerint a második halál, azaz tulajdonképpen halottak lesznek, de nem fizikailag, hanem szellemi értelemben.


Ha úgy értelmezzük, ahogy te is gondolod, azaz végleges halálra utal, akkor viszont az ige második felének nincs értelme, azaz mi szükség lenne arra, hogy férgük el nem hal, és tüzük el nem alszik? Ennek csak akkor van értelme, ha kínzásról van szó.

2011. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

20:33


1. Tehát ez azt jelenti, hogy kínozni fogják őket testileg? Kicsoda, a Sátán? Szerinted ez a kínzás mit jelenthet pontosan?


2. Az, hogy lehet, hogy nem képes meghalni az a test? Bocs a példáért, de ha szíven lőnek valakit, vagy fejbe, vagy lezuhan a 10. emeletről stb, akkor meg kell, hogy haljon.

2011. máj. 30. 20:51
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocs még annyit, hogy azt hogy érti az ige, hogy "minden ember undorodni fog tőlük"? Ez azt jelenti, hogy azok, akik a Mennybe kerülnek, tényleg szó szerint látni fogják azokat, akik a Gyehennába kerültek? De azt írja a Biblia a Lázár és a koldus történetében, hogy "nagy szakadék" lesz a Menny és a Gyehenna között.
2011. máj. 30. 21:19
 4/18 anonim ***** válasza:

"1. Tehát ez azt jelenti, hogy kínozni fogják őket testileg? Kicsoda, a Sátán? Szerinted ez a kínzás mit jelenthet pontosan?"


A "féreg" szó, ami később Jézus tanításaiban is szerepel, egyértelműen szellemi lényekre, démonokra és más bukott szellemi lényekre utal. A tűz pedig nyilvánvalóan tűzre, tehát nyilván a tűz is kínzást fog jelenteni az emberek számára, ugyanakkor a bukott, gonosz szellemi lények számára való kiszolgáltatottságból is kín származik.


"2. Az, hogy lehet, hogy nem képes meghalni az a test? Bocs a példáért, de ha szíven lőnek valakit, vagy fejbe, vagy lezuhan a 10. emeletről stb, akkor meg kell, hogy haljon."


A szellemi dolgokat nem szabad a fizikai, materiális világ alapján megközelíteni. A Szentírás a kettőt élesen elválasztja, sőt szembeállítja egymással. A Szentírás szerint a materiális, látható világ és a láthatatlan szellemi világ két teljesen különböző dimenzió. Jézus is mondja, hogy ami testtől született, test az, ami szellemtől született, szellem az, tehát teljesen más síkon található a kettő.

Erre a kérdésre sem abból kell kiindulni, hogyan viselkedne egy fizikai test, ugyanis az a test, amiről én beszéltem, már nem fizikai, hanem szellemi, halhatatlan test. Nyilvánvalóan az, hogy mégis képes fájdalmat érezni, képes elszenvedni kínokat, vagy - például Jézus esetében - a biológiai folyamatok (evés, ivás) funkcionálnak, ez azért van, mert egyszerűen Isten így találta ki. Ettől többet szerintem nincs értelme gondolkodni, okoskodni ezen a kérdésen.

Mindent egybevetve, egy olyan szellemi testre kell gondolni, aminek az érzékei, biológiai folyamatai működnek, de halhatatlan. A Szentírásból erre lehet következtetni.


"Bocs még annyit, hogy azt hogy érti az ige, hogy "minden ember undorodni fog tőlük"? Ez azt jelenti, hogy azok, akik a Mennybe kerülnek, tényleg szó szerint látni fogják azokat, akik a Gyehennába kerültek? De azt írja a Biblia a Lázár és a koldus történetében, hogy "nagy szakadék" lesz a Menny és a Gyehenna között."


Nem tudom, hogy a mennyei lakosok látni fogják-e, nem kizárt ez sem. Ahogy az előbb is mondtam, a szellemi valóságban egészen másképp működnek a dolgok, mint a materiális világban, sőt sokkal magasabb rendű a szellemvilág, a látható világ annak van alávetve. Nyilván való, hogy ott a látás, hallás, érzékelések másképp működnek, mint az általunk megszokott valóságban. Viszont a mi világunkról meg van írva, hogy csak árnyékai a következőknek.

2011. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kesves kérdező!

Nem emlékszek ilyen történetre hogy Lázár és koldus, valószínű hogy a gazdag és a szegény történetére gondoltál a Lukács 16-ból. Ez az esemény az alvilágban volt, a föld gyomrában Jézus feltámadása elött. Ekkor még Ábrahám kebele egy áthághatatlan szakadékkal volt elválasztva a pokoltól, a szenvedés helyétől. Ez a hely is az ítélet után a gyehennába fog kerülni, az itt gyötrődő emberekkel együtt.

A jelenések könyve is halottaknak nevezi az Isten fehér trónja előtt ítéletre várakozókat. Tehát három halálnem van a biblia szerint: fizikai halál, szellemi halál, és a második halál. Ezek közül egyik sem megsemmisülés.

2011. máj. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"A "féreg" szó, ami később Jézus tanításaiban is szerepel, egyértelműen szellemi lényekre, démonokra és más bukott szellemi lényekre utal. A tűz pedig nyilvánvalóan tűzre, tehát nyilván a tűz is kínzást fog jelenteni az emberek számára, ugyanakkor a bukott, gonosz szellemi lények számára való kiszolgáltatottságból is kín származik."


1. Hol van arra utalás a Bibliában, hogy a féreg szó a démonokra, bukott szellemi lényekre utal? (Egyébként én is erre tippeltem, hogy azt jelenti a féreg szó.)


2.A "más bukott szellemi lények" kicsodák lehetnek? Mert én úgy tudtam, hogy csak a démonok a bukott szellemi lények.


3. A tűz szó nem képletes a Bibliában? Sokan úgy vélik, hogy a tűz szó, magára a szenvedés mértékére utal. Lehetséges, hogy valójában "felgyújtják" majd az embereket? Ezzel kapcsolatban bennem az fogalmazódott meg - lehet, hogy demagógia - de Isten talán nem engedi meg, hogy embereket felgyújtsanak, megégessenek, hiszen ez egy nagyon kegyetlen kínzás lenne. Van egy olyan elképzelésem, hogy a Gyehennában is csak azt lehet megtenni az emberekkel, amit Isten engedélyez. Vagy szerinted ez nem így van?


4. Ez a kérdésem az előző kérdésemhez kapcsolódik. A démonoknak való kiszolgáltatottság korlátlan lesz, tehát minden kontroll nélkül azt tehetnek az emberrel, amit csak akarnak? Tehát fel is koncolhatják őket, vagy azért Isten megszab bizonyos határokat?


Köszi!

2011. máj. 30. 22:49
 7/18 A kérdező kommentje:

22:35


A Lk 16, én úgy tudom, hogy a Gyehennában játszódik, azt jelképezi. A seolban nem tudom, hogy "gyötörték-e az embereket a lángban". Jézus az evangéliumokban egyébként mindig a Gyehennáról beszélt, ha jól tudom.

2011. máj. 30. 22:54
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

"1. Hol van arra utalás a Bibliában, hogy a féreg szó a démonokra, bukott szellemi lényekre utal? (Egyébként én is erre tippeltem, hogy azt jelenti a féreg szó.)"


Nos nem tudom, hogy konkrét utalás van-e a Bibliában erre, éppen ezért elképzelhető, hogy másképp is lehet értelmezni a férgeket. Viszont én úgy gondolom, hogy a leglogikusabb, ha gonosz szellemi lényekre vonatkozik ez a kifejezés. Végülis Jézus olyan férgekről beszél, amelyek ki nem halnak, ami nem igaz a kukacokra, férgekre, tehát szerintem szellemi lényekre utal.


"2.A "más bukott szellemi lények" kicsodák lehetnek? Mert én úgy tudtam, hogy csak a démonok a bukott szellemi lények."


A Biblia egyértelműen beszél a démonoktól magasabb rendű bukott szellemi lényekről is, ezek a bukott angyalok. Három helyet említ a Biblia, ahol bukott angyalok vannak: az egyik a magasság, vagy más kifejezéssel a második ég (Efézus 6:12), a másik hely az Eufrátesz mellett a Földön (Jel. 9:14), a harmadik pedig a mélység (II. Péter 2:4).

Úgy gondolom, hogy a mélységben - ami mindenképpen a pokol részét takarja - levő bukott angyaloknak is lehet beleszólásuk a pokolban történtekre.


"A tűz szó nem képletes a Bibliában?"


Nem, Istenről is azt mondja a Szentírás, hogy megemésztő tűz. Jézus Szent Szellemmel és tűzzel keresztel. Ezek szintén szellemi dolgok, de nagyon is valóságosak és szó szerint értendőek. Nem gondolnám, hogy a pokolra és a tüzes tóra vonatkozó kijelentések kevésbé szó szerint értendők lennének.


"Ezzel kapcsolatban bennem az fogalmazódott meg - lehet, hogy demagógia - de Isten talán nem engedi meg, hogy embereket felgyújtsanak, megégessenek, hiszen ez egy nagyon kegyetlen kínzás lenne. Van egy olyan elképzelésem, hogy a Gyehennában is csak azt lehet megtenni az emberekkel, amit Isten engedélyez. Vagy szerinted ez nem így van?"


A világban is megtörténik, hogy felgyújtanak embereket, elevenen égnek el egy katasztrófában, és sok más embertelen halálnem van még. Ez nem azt jelenti, hogy Isten gyönyörködne az ilyesmiben, hanem ebből látszik, hogy e világ - ahogy a Biblia nevezi - a Sátán hatalma alatt áll. Ha e világ a Sátán hatalma alatt áll, és ilyen szörnyűségek történnek meg az emberekkel, mennyivel inkább áll a pokol is a Sátán hatalma alatt, és mennyivel szörnyűbb lehet az a hely, mint a Föld.

Nem véletlen szólít fel Isten beszéde minden embert a megtérésre, mivel csak és kizárólag így, a názáreti Jézus Krisztus által lehet elkerülni a pokol szenvedéseit.

2011. máj. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

00:19


Úgy tudtam, hogy a démonok a bukott angyalok. De nem tudom, hogy a Biblia külön kitérne-e arra, hogy van-e különbség a démonok és a bukott angyalok között, lehet, hogy ez is csak fordítás kérdése, mint pl. ördögök, gonosz szellemek stb.


"Jézus Szent Szellemmel és tűzzel keresztel. Ezek szintén szellemi dolgok, de nagyon is valóságosak és szó szerint értendőek"


Amikor a Biblia azt mondja, hogy Jézus Szent Szellemmel és tűzzel keresztel, akkor jelképes a tűz szó, hiszen nyilván nem gyújtja föl az embereket. Ezért gondoltam, hogy az Ézs 66,24-ben is képletes a tűz. Ráadásul azt írja, hogy tüzük ki nem alszik, azt pedig nem tudom elképzelni, hogy egyfolytában égessék embereknek a testét.


Jel 20,10:


"Az ördög pedig, aki megtévesztette őket, a tüzes és kénes tóba vettetett...és gyötrődnek éjjel és nappal örökkön-örökké.


Ezek szerint a Sátán is gyötrődik a Gyehennában, illetve később azt írja a Biblia, hogy a Gyehenna az ördögnek és angyalainak készült, ami arra utal, hogy ők is szenvedni fognak ott. Akkor, hogyan lehet, hogy az emberek ki vannak nekik teljesen szolgáltatva, és kínozzák az embereket? Őket akkor ki gyötri és kínozza a Gyehennában? Vagy nekik a Gyehenna nem büntetés?

2011. máj. 31. 10:03
 10/18 anonim ***** válasza:

" És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, aki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének. "

Ez a bukott angyalokra vonatkozik, akik egyenlőre a magasságban laknak valahol a második égben.

2011. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!