Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi mitől tanúk?

A Jehova Tanúi mitől tanúk?

Figyelt kérdés
Tanúi voltak valaminek? Láttak valamit? Hogyan tanúskodhatnának Jehováról, ha ők sem látták, ők sem hallották többet vagy máshogy, mint a nem "tanú" hívők az Istent.
2011. máj. 23. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A "nem tanúk" is _tanúságot_ tesznek a hitükről, holott ők sem láttak vagy hallottak semmit, csak épp ők nem veszik bele a nevükbe, de a lényeg ugyanaz. Akkor ennyi erővel miért ne vehetnék bele Jehováék a nevükbe, ha úgy tartja kedvük?
2011. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A nevük Jehova tanúja, és nem hitünk tanúi! Az egy élő Isten tanúi, de miben?
2011. máj. 23. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
1931-ben vették fel a Jehova tanúi nevet, az Ézsaiás 43,10-re hivatkozva: "Ti vagytok a tanúim - így szól az Úr -, és szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy megismerjetek, higgyetek bennem, és megértsétek, hogy csak én vagyok. Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz."
2011. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Tulajdonképpen minden keresztény tanú is ebben. Nem szemtanút vagy fültanút kell ezalatt érteni, hanem azt, hogy tanúskodunk, mint a bíróságon arról, hogy megtapasztaltunk valami fantasztikusat.
2011. máj. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lsandor ***** válasza:
35%

Az Éden kertben felvetődtek bizonyos vitakérdések, mégpedig azzal kapcsolatban, hogy Jehova jogosan és a legmegfelelőbben gyakorolja-e a hatalmát.

Tanúskodni amellett kell, hogy Jehova ő szuverén uralkodó és ő jogosan és a legmegfelelőbben gyakorolja hatalmát. Ezt napjainkban, úgy kell kimutatni, hogy teljes mértékben engedelmeskedünk Isten minden útmutatásának. Tehát az életünkkel kell kimutatnunk, hogy mi Jehova mellett foglalunk állást a szuverenitás vitakérdésében

2011. okt. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!