Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Pápa új könyvében elutasítot...

A Pápa új könyvében elutasította azt a feltételezést, mely szerint Jézus támogatta volna az erőszakos forradalmakat. Egyet értesz ezzel?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 11. 15:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Csak válaszoljatok az első hozzászólásomra.
2011. máj. 11. 16:30
 12/17 A kérdező kommentje:

16:28

Más könyvekben is le van írva Jézus élete és tettei, lásd Urantia könyv, ott még szerintem több is van, mint a Bibliában.


"Téged tényleg nem a kereszténység Jézusa érdekel"

Nézd Jézus egyféle van. Oké, akkor beszéljünk úgy, hogy én nem ismerem, tudatlan vagyok és megkérlek titeket, hogy válaszoljatok, ha lehet akkor indoklással.


"mi alapján szeretnél Jézusról megtudni bármit is ha nem a Biblia és Jézus cselekedetei alapján?"

Jézus cselekedeteit nem csak a Biblia írja meg.

2011. máj. 11. 16:47
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, én egyetértek.
2011. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha Te olyan sokat hallottál és olvastál Jézusról csak a Biblián kívül 2011-ben, akkor miért nem tudod a választ a saját kérdésedre?
2011. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mert kíváncsi vagyok más véleményére.

Ha nem támogatta, akkor viszont minden forradalmat elítélt?

Szerintem vannak olyan forradalmak, amelyeket helyesnek tarthatott volna, ha megéli.

2011. máj. 11. 17:26
 16/17 anonim ***** válasza:

Jézus nem a forradalmat ítélte el, hanem az öldöklést. A keresztény vallás lényege, hogy ha rab vagy is(Pál apostol) a szíved szabad mert ismered Istent aki megszabadít a bűntől. Nem hiszem, hogy Jézus személyes ellenszenvvel viseltetett volna forradalmárokkal szemben, főleg ha azok őszinte emberek voltak. De nem támogatna semmiféle forradalmat. Ha megtámad az ellen és te megvéded magad, az más, hiszen mások kényszerítenek a harcra, nem magad fogsz fegyvert.

Azon kívül nézd meg a forradalmak kimenetelét(francia, orosz)az elnyomottakból elnyomók lettek, így tették értelmetlenné a vérontást.


Az egyetlen jézusi forradalmár Gandhi volt (hindu létére)mert vér nélkül, békés ellenállással vívta ki a függetlenséget a brit elnyomás alól Indiának.


Freya

2011. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"Jézus nem a forradalmat ítélte el, hanem az öldöklést."

Na ezaz. Sajnos nem olvatsam a könyvet, csak a hírben szereplő idézetet, így nem tudom pontosan, mire gondolt a Pápa.


"Nem hiszem, hogy Jézus személyes ellenszenvvel viseltetett volna forradalmárokkal szemben, főleg ha azok őszinte emberek voltak."

Akkor már ketten hisszük :)


Én a forradalmat úgy képzelem el, mint Egyiptomban. Van egy elnyomott nép, aki szabad akar lenni, de mondjuk a tömegbe lőnek. Akkor a népnek innentől kezdve jogos a fegyverviselet, nem? Ezek után már támadhat.


Gandhi eléggé példaértékű. Sajna a filmet még nem láttam, de rajta van a listán. Állítólag jó.

2011. máj. 13. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!