Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Pápa új könyvében elutasítot...

A Pápa új könyvében elutasította azt a feltételezést, mely szerint Jézus támogatta volna az erőszakos forradalmakat. Egyet értesz ezzel?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 11. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha támogatná az erőszakos forradalmakat, akkor abban a politika helyzetben,amelyben élt támogatott volna egy zsidó forradalmat a rómaiak ellen. Sok zsidó azért is nem fogadta el messiásnak, mert azt gondolták, hogy a Krisztus a római elnyomás alól szabadítja majd meg őket.

2011. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy erőszakos forradalom támogatásával a saját tanításainak mondott volna ellent. Nem is értem, hogy születhetett meg ez az elmélet.
2011. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Ezt eddig is tudta mindenki aki elolvasta az Újszövettséget. Csak a hülyébbek kedvéért kellett leírni.
2011. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

15:19

Te egy konkrét forradalomra gondolsz. Az hogy nem támogatta a zsidókat azt 2000 év távlatából nem érdemes elemezni. A zsidóknak más feladata volt.


Én nem olvastam a Bibliát. Az egyházakat sem tartom semmire. Hiszek Jézusban, és a tanításaiban, bár a tanításairól sem tudok sokat. Igazából a kérdés is többértelmű. Jézus tanítónak született, és több volt, mint ember. Az is igaz, hogy ő nem azért született a Földre, hogy mindenkivel jót és csodát tegyen, hanem, hogy tanítson. Ő biztos nem vívta volna ki másnak a szabadságot egy forradalomban. DE!

A forradalom mikor zajlik? Amikor egy népet tartósan elnyomnak. Miért zajlik a forradalom? A szabdságért, amit szinte lehetetlen definiálni, és a tartalma állandóan változik. Jézus biztos, hogy fizikailag nem vett volna részt harcban, de egyetértett volna-e azzal, hogy az elnyomottak kivívják a szabadságukat? Mint tudjuk a szabdság kivívása mindig véres, ezt a történelem bebizonyította. Egyes helyeken vannak fülkeforradalmak tollakkal meg papírokkal, de ebbe ne menjünk bele. Tehát Jézus helyesnek tartotta volna, ha az emberek egy tartós elnyomás alatt forradalommal kivívják a szabdságukat?

2011. máj. 11. 16:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

tehát te hiszel Jézusban, de nem olvastad a Bibliát.

Ezek szerint alkottál magadnak egy Jézusképet és abban hiszel.

De akkor ennek semmiköze a kereszténység Jézusához.

És a kommentedből valóban látszik,hogy semmit nem tudsz róla,tehát a kérdésed értelmetlen. Te a saját Jézusodról kérdezel,azt meg csak te ismered. Mert te csináltad.

2011. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az én Jézusom milyen? És ha lehet, válaszolj a kérdésre.
2011. máj. 11. 16:16
 7/17 anonim ***** válasza:

Halvány lila gőzöm nincs róla. Te alkottad. Mivel - ahogy írod - se a Bibliát nem olvastad, se Jézus tanításairól nem tudsz sokat, így nem valószínű, hogy az ő szeméyliségén alapul a te Jézus képed.

Én meg aztán nem látok a fejedbe.

2011. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"tehát te hiszel Jézusban, de nem olvastad a Bibliát."

2011-ben ha nem olvasod a Bibliát is rengeteget tudsz Jézusról.

"Ezek szerint alkottál magadnak egy Jézusképet és abban hiszel."

Az én Jézusom milyen? A keresztények abban hisznek, amit olvastak. Biztos, hogy a könyv mindent tartalmaz Jézusról?

"De akkor ennek semmiköze a kereszténység Jézusához."

Hányféle Jézus van? Nem nagyon lehet Jézust többféle képpen bemutatni.

"És a kommentedből valóban látszik,hogy semmit nem tudsz róla,tehát a kérdésed értelmetlen."

Akkor világosíts fel. És válaszolj a kérdésemre.

"Te a saját Jézusodról kérdezel,azt meg csak te ismered. Mert te csináltad."

Itt már úgy tűnik a válaszod, hogy próbálsz kibújni, terelni. Konkrétan semmit nem mondtál. Egyféle Isten van és egyféle Jézus. Azt te is tudod, hogy a Biblián kívül máshol is írnak Jézusról. Egyedül a Bibliát nem olvastam, bár itthon megvan.

2011. máj. 11. 16:22
 9/17 anonim ***** válasza:
Téged tényleg nem a kereszténység Jézusa érdekel, ha szerinted nem érdemes elemezni, hogy mit tett 2000 éve. Csak azt nem értem, hogy akkor mi alapján szeretnél Jézusról megtudni bármit is ha nem a Biblia és Jézus cselekedetei alapján?
2011. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Teljesen értelmetlen amit írsz. Olyan mintha valaki előadást tartana az Anyeginről, de csak elemzéseket olvasott volna róla, magát a művet nem. Sőt más Puskin művet sem.

De visszatérve a kérdesedre - ahogy már írtam - természetesen Jézus, a keresztény jézus nem támogatott volna semmilyen forradalmat.

2011. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!