Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, meddig kell,...

Keresztények, meddig kell, hogy fájjon a szív?

Figyelt kérdés

Mit csináltok, ha már nem tudjátok, hogy meddig kell, hogy fájjon a szív?

Halogatott reménység megbetegíti a szívet, és már elég régóta van az,hogy rendszeresen sírok...hetente többször.... Nem is tudom, nem is értem, hogy miért nincs erőm örülni.... Ahhoz sincs erőm, hogy keressem, hogy mi a bűn az életemben, ami miatt már nem bírom várni, hogy megkapjam, amit kértem.


2011. máj. 10. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=uuNHcIohz08


"S ne hidd, míg száll sóhajod,

Hogy Teremtőd nincsen ott,

És ne hidd, ha könnyezel,

Hogy Teremtőd nincs közel.


Belénk oltja örömét:

Hogy bajunk ő zúzza szét,

És míg meg nem enyhülünk,

Mellénk ül és sír velünk"


W. Blake

[link]

2011. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. máj. 10. 21:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! A hittel realizálod a reménylett dolgot. A nagy hithez kell a nagy szeretet,mivel a hit a szeretet által munkálkodik. Aki depis annak már elfogyott a reménye,és a szeretet is kihűlt benne,mert a lelkében feladta a harcot,és talán picit meg is keseredtél. Tűzz ki magad elé kissebb célokat,amiket ha megvalósítassz,sikerélményed lesz. Aztán egyre nagyobbakat,és ne egyből akkorákat amihez nincsen erőd. Pál apostolt sem engedte a Szent Szellem a szolgálata elején ázsiába. Aztán kiderül a leveleiből,hogy jóval később amikor Efézusban volt,erején felül meg lett terhelve,és az élete felől is kétségben volt. Lehet hogy a szolgálata elején megszégyenült volna a fenevadakkal való bírkózásban. Nem tudom mi a kérésed,de vizsgáld meg magad hogy van-e valaki akire haragszol,mert ha igen akkor hiába imádkozol.
2011. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, elgondolkodtató. Igazából nem haragot érzek, hanem fájdalmat, elutasítottságot, úgy gondolom, hogy sok embernek segítettem,de nem mindig ezt kaptam vissza, plusz még támadásokat is röviden-tömören.Keresztényektől egyébként, amit nekem nehezebb feldolgozni,bár másoknak ez nem okoz problémát,ahogy eddig 1-2 emberrel megosztottam ezt a terhet.
2011. máj. 10. 22:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne vedd véresen komolyan a dolgokat.

Néha csapjál vissza. Tudod: "Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport".


Persze most jön az, hogy visszavágni milyen keresztényietlen, bla bla....Jézus is biztos keresztényietlen volt, amikor korbáccsal verte ki a szemeteket a templomból? Na ugye.

Nem kell rámenni ennyire a pacifizmusra.

Egy kereszténynek szeretnie kell az embereket, de nem köteles szeretnie a szemét embereket, és főleg szenvedni miattuk. Szép dolog a vértanúság, de az egyházat nem a vértanúk emelték, hanem a TÚLÉLŐK. Hát ennyit erről.

2011. máj. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:19


Ezt írod:

"Jézus is biztos keresztényietlen volt, amikor korbáccsal verte ki a szemeteket a templomból? "


Ezt honnan veszed? Nem kell marhaságokat belemagyarázni!

Sehol nincs leírva, hogy bármilyen "szemét embert" Krisztus ostorral vert volna meg!


"És kötélből ostort csinálván, kiűzé mindnyájokat a templomból, az ökröket is a juhokat is; és a pénzváltók pénzét kitölté, az asztalokat pedig feldönté;"


Ebben hol olvasható, hogy megverte volna őket?


Krisztusra inkább ez a 'jellemző': "A megrepedezett nádat nem töri el, és a pislogó gyertyabelet nem oltja ki,"


Ezt írod:

"Egy kereszténynek szeretnie kell az embereket, de nem köteles szeretnie a szemét embereket, és főleg szenvedni miattuk."


Ehhez a hozzászólásodhoz annyit fűznék hozzá, hogy :

"A szolga nem nagyobb az ő Uránál"


Krisztus hogyan 'viszonyult az emberekhez? Azt mondta, hogy: "Nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek."


Nem mondta,hogy a szemét embereket utáljátok!

Inkább azt, hogy: "egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."


A szolga nem nagyobb az ő Uránál!

Ki az aki nagyobbnak hiszi magát, aki arra az áldozatra sem képes, hogy esetleg ha valaki nem ért eggyet vele és becsméreli akkor ne türje némán. Krisztus mikor mentegette magát, mikor szólalt vissza fenhangon, hogy ne mondj ilyet rólam, én nem csináltam soha ezt, vagy azt, soha nem tettem rosszat!

Nem, ő mindíg némán és alázzattal tűrt és szenvedett! Azért szenvedett, mert látta, hogy azok az emberek milyen messze vannak az egy élő igaz Istentől!


Kedves kérdező! Kétj és adatik! Kérj erőt, hogy a nyomorúságban, a nehézségekben, a megpróbáltatásokban adjon erőt neked a Jó Isten!

Van akinek lehet, hogy nagyon mélyre kell "süllyedni" lelkileg, hogy "fel tudjon emelkedni", hogy fel tudja ismerni gyengeségeit,hibáit, és felismerje mennyire szükségünk van a féltőn szerető Istenünkre!

2011. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsána! Kérj és adatik!
2011. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Jársz valahova gyülekezetbe, ha igen, akkor melyik felekezethez tartozol? Írnék választ a kérdésedre, csak nem tudom, hogy hol kezdjem, mert függ attól, hogy hol tartasz a hitben, mióta vagy hívő, milyen közösségbe jársz, stb...


Üdv,

Tamás

2011. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ebben hol olvasható, hogy megverte volna őket?"


Nem verte meg őket, de megkárosította, elvette a vagyonukat, vagyis kárt okozott benne. Semmiképp sem babusgatta őket.

Pont az a mellémagyarázás, amit te csinálsz.

Az ilyenek miatt mint te, tart itt az egész keresztényésg és Európa, ahol. Hogy mindenki belénk rúg és mindenki felfal minket!


Mondok valamit, amit neked nem-keresztény létedre nehéz lesz felfognod: a keresztesháborúknak és az inkvizíciónak volt igaza!

Húha, minő keresztényietlenség.

Bizony, ahogy mondod, nem nagyobb a szolga az ő uránál. Épp ezért inkább ne magyarázgasd Jézus tanait, aki nem békét, hanem kardot és tüzet hozni jött a Földre! Ezt szintén ő mondta. És aki azt is mondta, hogy aki jobban szereti apját vagy anyját nála, az nem méltó rá. Aki ilyen kis nyimmer-nyommer, és inkább benyal az embereknek a béke kedvéért, az nem méltó a krisztusi harc továbbvitelére.

Nagy a különbség közted és egy igaz keresztény között. Egy igaz keresztény az Isten kegyeit keresi, nem az emberekéit. Az Isten neki a mérce, nem az emberek.


Aztán lehet lepontozni. Ti meg higgyetek amiben akartok továbbra is, ami a "fületeket csiklandoztatja", ahogy Pál megmondta előre....

2011. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meghallgatni az ezen a honlapon található mp3-akat:

[link]

Lelkesítőek is, nekem sokat segítettek ezek a tanítások.

2011. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!