Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarnak a keresztények...

Miért akarnak a keresztények megtéríteni engem? Nem nekem van rá szükségem!

Figyelt kérdés

Menjenek börtönökbe, cigányokhoz, politikusokhoz, bűnözőkhöz!

Hát nem nekem van rá szükségem, hogy megtérjek!! Én szinte ugyanolyan elvek szerint élek, csak az különböztet meg egy hívőtől, hogy vasárnaponként nem járok templomba.


2011. máj. 10. 12:08
1 2 3
 21/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
90%

"Hát szerintem sokkal jobb Jézus Krisztussal élni,mint Jézus nélkül."


Én jól megvagyok nélküle, köszi.



" Jézusban örök életed van(Mármint a Mennyben), az Úr megőriz,ha problémád van kihoz belőle,ha betegséged van meggyógyít.."


Vagy nem, mert az egész egy mese...

Amúgy a környzetemben lévő hívő emberek se boldogabbak, se egészségesebbek mint a nemhívők.

Sőt, még csak nem is erkölcsösebbek, tisztességesebbek és becsületesebbek. Ellenben sok közülük nagyképűbb, mondván "ÉÉÉÉÉN hívő vagyok és sokkal jobb ember mint a többi".

2011. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=SF07DcqCsyA


Igen, térítő videó. De most ne azt nézd, hanem azt, hogy Istenről mit mond el! A Biblia is erről az Istenről beszél, csak sokkal-sokkal részletesebben.


Keresztényként ezt a kapcsolatot Istennel folyamatosan megéljük, mert valóságos. És mivel csodálatos, természetes, hogy másoknak is meg akarjuk mutatni. Gondolj bele: ha megtalálnád a rák egyértelmű gyógymódját, nem szaladnál vele azonnal a rákosokhoz?


Szeretetből tesszük. Elismerem, hogy vannak, akik nem a legjobb módon teszik ezt sajnos, és azt is tudom, hogy a Jehova tanúi is hirdetik a magukét, és néha ez meglehetősen idegesítő.


Szeretetből hirdetjük viszont, hogy ha nem éled meg ezt a kapcsolatot Istennel, hanem a te kereszténységed egy szabályrendszer megtartása, akkor valójában nem értetted meg az üzenet lényegét.


A kereszténység nem automata, hogy bedobom az imádságot, kijönnek a jó dolgok. A kereszténység egy valóságos személlyel: Istennel való élő kapcsolat.


Ez ne szektás vélemény: Kérdezz meg katolikus, evangélikus, református, baptista, metodista, pünkösdi egyházakból egy papot/lelkészt/pásztort, mind megerősíti ezt neked. Vagy olvasd el a Bibliában!

2013. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló jól mondta. Szent Pál a Bibliában így ír erről: "Krisztus szeretete sürget minket". Ő ezt azután írta hogy találkozott személyesen Jézussal egy természetfeletti élmény során a Damaszkuszi úton.
2013. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!