Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarnak a keresztények...

Miért akarnak a keresztények megtéríteni engem? Nem nekem van rá szükségem!

Figyelt kérdés

Menjenek börtönökbe, cigányokhoz, politikusokhoz, bűnözőkhöz!

Hát nem nekem van rá szükségem, hogy megtérjek!! Én szinte ugyanolyan elvek szerint élek, csak az különböztet meg egy hívőtől, hogy vasárnaponként nem járok templomba.


2011. máj. 10. 12:08
1 2 3
 11/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Elsősorban a Jehovások térítenek úton-útfélen. De a kérdezőnek igaza van abban, hogy a katolikusok mostanban igencsak erősen próbálnak nyomulni, de minimum azt éreztetni, hogy kevesebb vagy náluk. Amúgy a gyerekem kezébe is nyomkodtak szórólapot a metrón (nem a jehovások).
2011. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
És ezt elmondtad már nekik is, vagy csak ezen az anonim oldalon mered kinyitni a szádat? Engem egyszer kerestek meg, udvariasan közöltem, hogy köszönöm szépen, de nekem más vallásom van és elég erős a hitem. Megértették és nem jöttek többet. Ha látják, hogy határozott vagy, akkor nem jönnek többet, de ha bunkó módon próbálod lerázni őket, akkor úgy vannak vele, hogy neked biztos nagy szükséged van Istenre, hogy ne legyél ilyen bunkó másokkal.
2011. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"De a kérdezőnek igaza van abban, hogy a katolikusok mostanban igencsak erősen próbálnak nyomulni, de minimum azt éreztetni, hogy kevesebb vagy náluk."


Hol? Én vidéken élek, semmi ilyesmit nem tapasztalok. Igaz, itt hál Isten jehovások sincsenek.

Alapból nektek szerintem inkább a nagyvárosi léttel van bajotok. Rátok férne egy kis vidéki levegő. Kitisztulna a fejetek a sok odarakódott lomtól.

2011. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

megtéríteni?? vagy megmenteni?

Mert Isten nem megtériteni akar valamilyen valláshoz hanem megmenteni a pokoltól.

Sőőt nem is az érdekli Öt hogy mennyit jársz templomba , vagy milyen vallásu vagy stb. hanem csak az hogy akarod-e megismerni Öt, és kapcsolatba lépni vele vagy nem.


Sajnálom ha egyes keresztények a vallásukhoz akarnak téríteni téged, mert az én is utálom, én sem tartozom egy valláshoz sem, csak Istenhez -mert ugyis csak ez számit.

2011. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Hol? Én vidéken élek, semmi ilyesmit nem tapasztalok."


Azért mert nem a városban laksz.

Nekem nem a városi léttel van bajom, hanem azzal, ha üldögélek békésen a metrón a gyerekkel és a kezébe nyomnak váratlanul egy szórólapot, hogy tessék egy kis ajándék Jézuskáról és hasonló. Én sem dugdosok más gyerekének az orra alá se dínócsontot, se Buddhaszobrot, se Koránt.

Egyszerűen csak hagyjanak békén.

2011. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

soha nem tapasztaltam, hogy katolikusok, vagy bármely történelmi egyház így nyomulna

-nagyvárosban élek - de most mér'hagyjuk ki ezt jó kis cikiző lehetőséget... :(((


a jehovások mellett szoktak utcán téríteni az "Utolsó napok szentjei"- ők mormonok, misszióban, rendszerint amerikából jöttünket játszanak, és nagyon aranyosak, szerintem.

Gyorsan és szépen elsajátítják a nyelvet, ahová misszióban küldték őket, és udvariasak, nem erőszakosak. A mormonok egyébként is figyelemreméltó teljesítményt nyújtottak: egy világvégi mocsárból (ahová kergették őket) egy ragyogó világot építettek:

Salt Lake City-t

[link]

2011. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ján 3:3 Felele Jézus és monda neki: Bizony, bizony mondom neked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

Ján 3:4 Monda neki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajon bemehet-e az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-e?

Ján 3:5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom neked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

Ján 3:6 Ami testtől született, test az; és ami Lélektől született, lélek az.

Ján 3:7 Ne csodáld, hogy azt mondám neked: Szükség néktek újonnan születnetek.


A megtérés lényege nem az,hogy milyen elvek szerint élsz.hanem hogy az ördög gyermekéből,Isten fiává szüless újjá,mert a természetednél fogva Isten ellensége vagy,mindaddig,amíg nem születsz Istentől!


Ef 2:3 Akik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratát, és természet szerint haragnak fiai valánk, mint egyebek is:

2011. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
nem konkrétan a katolikusokra céloztam, azért írtam, hogy keresztények. Biztos valami szekta lehet, csak én nem ismerem ezeket, ezért tettem fel a kérdést általánosan. Egyébként a blaha, meg hasonló aluljárókban szónoklókra kapcsán merült fel bennem a kérdés.
2011. máj. 10. 13:45
 19/23 A kérdező kommentje:
ja, és egy átlagos laikus hajlamos a felekezeteket (vagy szektákat) egy kalap alá vonni, ennek úgy látom, hogy többek között pl. a katolikusok isszák meg a levét.
2011. máj. 10. 13:46
 20/23 anonim ***** válasza:

Hát szerintem sokkal jobb Jézus Krisztussal élni,mint Jézus nélkül. Jézusban örök életed van(Mármint a Mennyben), az Úr megőriz,ha problémád van kihoz belőle,ha betegséged van meggyógyít,ha megbántottak Ő megvígasztal. Hidd el,Jézussal sokkal jobb élni ;) És ők ezt akarják neked bemutatni,csak lehet,hogy rosszul teszik...


Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

2011. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!