Szerintetek ez igaz? Illetve ti hogy látjátok?
a volt hitoktatónőm azt mondta mindig, hogy az orvosoknál két csoport van: mélyen vallásos és nagyon ateista. Köztes nincs.szerintetek igaz?
előre is köszönöm
Igen, minden fekete-fehér, szürke nincs.
-.-
Második válaszoló, ki mondta neked ezt a bődületes baromságot? már hogy határoznák meg a vallásosságot a gének. A vallásosság a neveltetéstől függ.
Persze, lehet olyan, hogy valakinek történik egy tragédia az életében, ami miatt csalódik a vallásában, és vallást vált, vagy szimplán ateista lesz, de ez más tészta.
Üdv: Anna
@Anna
Ma már a legjobb katolikusnak is el kell ismernie, hogy a vallásosságra való hajlam nagyban függ az egyén örökölt tulajdonságaitól. Ez korántsem azt jelenti, hogy valaki ateistának születik vagy kereszténynek és úgy is hal meg. Ez csak annyit határoz meg hogy valaki pl. szeret teológiai fejtegetéseket olvasni, vagy esetleg templomba is szívesen jár, viszont olyan ember is akad aki a legkövetkezetesebben katolikus, mégsem szeret ilyesmit olvasni, vagy csak vasárnaponként jár misére.
Bonyolult dolgok ezek.
Szeretettel: Egy katolikus...
Szerintem igaz, hiszen az orvosok elég nagy természettudományi ismerettel kell hogy rendelkezzenek, és ahogy Newton mondta: "A tudomány poharából az első korty ateistává tesz, a pohár alján viszont ott van Isten!"
Én is az átlagnál több ismerettel rendelkezem bioszból, fizikából, és amikor tanultam ezeket, akkor ingott meg a hitem picit, aztán ahogy az egyre több lyukat, ködfoltot, ellentmondást és találgatást láttam a tudományban döbbentem rá, hogy milyen igaz a fenti mondás.
Azt,hogy valaki hisz,vagy nem hisz,azt a gének határozzák meg.Ezért lehet mélyen vallásos családnak ateista gyereke a neveltetés ellenére is.Sajnálom,ha nem tudtátok.
Kedves utolsó, ne egyszerűsítsd ennyire le a dolgokat! Ez a cikk elég rövidke, és valószínűleg csak a felmérés lényegét tartalmazza, mindenki számára közérthető módon, ergo egyszerűbben. A vallásosság nem lehet öröklött tulajdonság, mivel külső körülmények határozzák meg - gondolj bele, ha valaki olyan világba születne, ahol a vallás nem létezne, maga sem válhatna vallásossá, mert nincsenek meg a megfelelő környezeti feltételek, melyek az erre való hajlamnak teret adnának. Tehát nem a vallásosság öröklődik, hanem az erre való hajlam. És így máris semmi másról nincs szó, csak a különböző személyiségtípusokról, és a belső tulajdonságok öröklődéséről: az tudott, hogy a személyiségünket meghatározó alapvető tulajdonságok nagy része öröklött, és persze formál minket a környezetünk is. Nem a vallásosság öröklődik, hanem az, hogy az adott személynek mennyire van szüksége arra, hogy higgyen valamiben, hogy személyiségéből adódóan el tud-e fogadni misztikus, "természetfeletti" dolgokat, stb.
Én természettudományokat tanulok, és van elég sok orvos/orvostanhallgató ismerősöm is, és én is ezt a két végletet tapasztaltam. Az ateisták azzal magyarázták az álláspontjukat, hogy annyira részletes képet kaptak az élő szervezetek működéséről, hogy egyszerűen nincs szükségük semmilyen felsőbb "erőre", ami az életet magyarázza, teljesen logikusan összefügg minden részlet. A vallásos ismerőseim pedig úgy látják, hogy egy ilyen "csodát", amelyben minden ilyen jól szervezetten és összehangoltan működik, nem alakíthatott ki csupán a természetes szelekció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!