Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek vezethet-e mentáli...

Szerintetek vezethet-e mentális zavarokhoz, rosszabb esetben súlyos pszichiátriai kórképekhez az, ha valaki vallást vált?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol, hogyha egy ember vallást vált, és nem gondolja jól át, akkor komoly mentális problémák, rosszabb esetben súlyos pszichiátriai betegségek alakulhatnak ki az ilyen embernél. Az lenne felétek az egyik kérdésem, hogy ez valóban megtörténhet-e, és milyen személyiségtípusoknál. Ha valaki jól átgondolta a vallásváltást, akkor is előfordulhat-e, hogy a vallásváltás következményeként valamilyen pszichés zavar alakul ki az illetőnél. Mi a helyzet azokkal az emberekkel, akik felnőttként vallást váltanak, de gyerekkorukban volt nekik valamilyen mentális problémájuk? Az ilyen emberek ebben az esetben fokozottan veszélyeztetettek? Vallásváltásnak lehet-e a következménye pl. a skizofrénia, depreeszió, stb. kialakulása? Előfordulhat-e olyasmi, hogy bizonyos psichiátriai kórképekben szenvedő emberekmeggyógyulnak a vallásváltás következtében? Ha vannak itt pszichiáterek, akkor jó lenne, ha tudnának ezen kérdéseimre válaszolni.
2011. ápr. 27. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A meggondolatlan vallásváltásnak inkább oka, mint következménye a mentális zavar és kórkép. Viszont vallásváltás hatására akár meg is lehet gyógyulni.
2011. ápr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anna te vagy az???
2011. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vallás megváltoztatása önmagában nem jár semmilyen ártalommal. A kérdés inkább az, hogy kellően megfontolt döntést hoz-e az illető, és később nem bánja-e meg.

Ettől függetlenül a vallás megváltoztatása nyilván életmód, szokások, közösség megváltozásával is együtt jár, ami lehet előnyös és lehet hátrányos is egészséges és beteg emberekre egyaránt.

2011. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Református közösségbe jártam 8 évig, utána "váltottam", most egy baptista gyülekezetbe járok több mint 10 éve. Semmi bajom, bár ez nem volt nagy váltás. Amiben hiszek az évek alatt alakult, ahogy egyre inkább megismertem a Bibliát. Ebben a folyamatban egy pont volt az mikor rájöttem, hogy a gyerekkeresztségről a Biblia nem beszél, ott felnőtteket kereszteltek, ezért döntöttem így.
2011. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy-két személy aki változtatott az eredeti vallásán /zsidó/ és ettől jobb ember lett:Jézus Krisztus, Pál, ..... mindazok akikről az újszövetségben mint keresztényekről olvasol.


Oka: mindegyikük felnőtt korában keresztelkedett meg, vagyis nem beleszületett hanem választott vallás volt számukra a kereszténység.

2011. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ melyikből megy melyikbe...Ha valaki pl. keresztényből lesz hinduista, buddhista, mohamedán stb vagy akár sátánista, biztosan veszélyt jelent a "mentális" egészségére, hiszen ezek a vallások démonikus eredetűek...a sátánistának lenni egészen őrültség.

Én magam évekkel ezelőtt váltottam felekezetet, katolikusból lettem ortodox keresztény. Nagyon jól vagyok mind testileg, mind lelkileg, jobban mint voltam katolikusként, ugyanis abba az ürességgel kevert perverzióba lelkileg belebetegedtem.

A minél hamarabbi keresztség azért fontos, mert az letörli az eredendő bűnt, abban minden korábbi bűn letöröltetik.

2011. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Szerintem nem igaz, amit írsz.

Nekem van egy barátom, aki keresztény volt, és kb. három hónapja vette fel a buddhizmust, és köszöni jól van mind testileg, mind lelkileg. Egyébként amióta felvette a buddhizmust, állandóan vigyorog, mint a tejbetök, és azt mondja mindig, hogy olyan fantasztikusan érzi magát.

Azt nem tudom, hogyha valaki keresztény, és baháí lesz, az hogyan hat a mentális egészségre, de majd megkérdezem a háziorvosomat, mert ő tudja talán a legjobban, hogyha én baháí vallásra váltanék, az hogyan hatna az én mentális egészségemre.

Ha pedig teljesen taccsra kerülnék ennek következményeként, akkor sincs semmi, max be kell venni egy rakatnyi gyógyszert, aztán az ember csak elvan valahogy, csinálgatja a dolgait, dolgozik, tanul, stb. aztán csak meggyógyul egszer, ha meg nem, akkor szedi a gyógyszereit élete végéig, oszt jól van.

Hát azért én remélem, hogy nem leszek beteg, miután baháí leszek.

Üdv:

2011. ápr. 29. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 16:41-as vagyok. Anna, figyelj ide ! A gonosz/démonok természetéhez tartozik, hogy az emberek először feldobva érzik magukat: "Egyébként amióta felvette a buddhizmust, állandóan vigyorog, mint a tejbetök, és azt mondja mindig, hogy olyan fantasztikusan érzi magát."-írod. Csakhogy azt is tudod, hogy csak három hónap telt el azóta, ez a feldobottság állapota. Nézd meg majd három év múlva, hogy milyen lelki állapotban lesz és nézd meg arcán a változást !

Nekem az áttérésem személy szerint nem járt semmilyen feldobottsággal,viszont békésebb, nyugodtabb lettem és az arcom megszépült.

Ha meg tudod találni, olvasd el az Egy guru halála című ex-hindu által írt könyvet. Arról is szól, hogyan látogatják éjszakánként házukat a démonok, és vannak rémálmaik mert a nagyapa a meggazdagodásért

embert áldozott valamelyik hindu istennek és hogyan szűnt meg mindez, amikor felvették a kereszténységet. A kereszténység felvétele előtt sem lettek őrültek ezektől a "látogatásoktól", de az éjszakai horror rettenetes volt...

A bahái vallásról azt tudom, hogy támogatja a világkormány megalakulást. Annak a világkormányét, melynek eljövendő vezetője az Antikrisztus lesz, aki uralkodása második idejében megteremti a rémuralmat a földön, olyant amit személy szerint elképzelni sem tudok, mert minden korábbi történelemből megismert gonoszságot felül fog múlni !!

Biztos hogy ehhez a közösséghez akarsz csatlakozni ???

2011. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A hülyeségeidre nem tudok mit mondani.

Abban biztos vagyok, hogy a buddhista haverom három év múlva is kiválóan fogja érezni magát.


Amit meg a baháí vallásról mondtál, az nem más, mint orbitális baromság.

Azt kérdezed, hogy "Biztosan ehhez a közösséghez akarsz csatlakozni" Válaszom: igen.

A fanatizmussal meg nem tudok mit kezdeni, hát sajnos nagy az Isten állatkertje.

Üdv.

2011. ápr. 30. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!