Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy aki nem jó...

Miért van az, hogy aki nem jó tanuló, maximum közepes vagy rosszabb, az általában valamilyen informatikai vagy műszaki szakközépiskolában "köt ki"?

Figyelt kérdés

Mi annak az oka, hogy ez az iskolatípus vált a közepes, vagy rosszabb képességűek és a lusták "gyűjtőjévé"? Hiszen az informatikához meg a gépészethez is kell ész és tanulni akarás, nem? Ezek a reáltárgyak is komoly dolgok, hiszen egy mérnöknek vagy informatikusnak, ha jó akar lenni a szakmájában, óriási tudásra van szüksége, nem? Mégis az olyan gimnáziumokba, ahol inkább humántárgyakat tanítanak, humános beállítottságúak, kerülnek a jobb tanulók. Nekem az lenne a logikus, hogy aki rosszabb tanuló, az inkább általános irányultságú rosszabb gimikbe kerülne. Miért gyengébb a középiskolai reáloktatás?

Vagy én látom rosszul?


18/F


2011. júl. 2. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Igazából mindegy, mert aki nem tud/akar teljesíteni, az úgyis kibukik, utána mehet OKJ-s képzésre. Csak előtte elpazarol pár százezer adóforintot és egy-két évet az életéből.
2011. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy meg nagyon sok jó tanulós is ezt a szakmát választja, bár lehet, hogy nem a gimikből, de a szakközépiskolákból biztos.

Nem hinném, hogy nagyobb lenne, a rosszabbul tanulók aránya, mint más szakokon.

2011. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Pedig így van ahogy a kérdező írja, a gyengék infora mennek (itt voltam én is), a gépész meg szinte már gyűjtő..
2011. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm erős gimibe járt, matek-fizikára, tőlük gépészre, matekra, fizikára mentek az egyetemen.
2011. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!