Miért hazudunk Mikuláskor, Karácsonykor, Húsvétkor a gyermekeinknek? És ennek fényében vallásos ünnepnek tartjuk ezeket?
Télapó hozza az ajándékot szánon, amit rénszarvasok húznak, ez hazugság. Jézuska hozza a karácsonyfát és az ajándékokat a fa alá, ez hazugság, Húsvétkor a nyuszika tojja a csokikat, ez hazugság.
Ha ennyit hazudunk a gyermekeinknek, hogy várhatjuk el, hogy megbízzanak bennünk, hogy várhatjuk el, hogy ne hazudjanak nekünk?
Hogy lehet hogy Krisztussal kapcsolatos ünnepeink át vannak itatva hazugsággal?
Talán azért mert a kisgyereknek még nincs meg az a fogalomkészlete amivel fel tudná dolgozni az igazságot. Csak fokozatosan, egymásra épített információkból tud tanulni a gyerek.
Ha idő előtt elveszed egy gyerektől az illúziókat, a lelki fejlődésében teszel kárt.
Borzasztó lehet egy kisgyereknek mesék nélkül az élete.
Én felnőtt létemre azokra a gyerekkori ünnepeimre emlékszem vissza a legjobb szívvel és azokkal kapcsolatban vannak a legizgalmasabb, legörömtelibb élményeim, amikor még hittem a mesékben. Sokszor még ma is ezekből az emlékekből merítek erőt.
A Télapó nem hazugság, létezik. Egész konkrétan Lappföldön. Lehet hogy nem ő járja be keresztül-kasul a világot a turbómeghajtású rénszarvas expresszel, de ettől függetlenül van Télapó.
A Jézuska magyar találmány - általánosan az a nézet, hogy december 6-án nem jön senki, és karácsonykor a Télapó hozza az ajándékokat.
A húsvéti nyúl legendája pedig néphagyomány, már századok óta. Szimbolikus jelentősége van, a szaporodással áll összefüggésben ez a tojás-nyúl-dolog. Egy folklórt ne akarj tudományosan megmagyarázni soha :D
Nem csak akkor hazudunk nekik.
Ha nem hazudnánk, elveszne a gyermekkoruk.
Milyen szar már felnőttnek lenni, minden és mindeki csak a pénzedre utazik, meg azt nézi hol húzzon le, verjen át vagy bírságoljon meg, és hogy a legkevesebbet kapd mindenből ami járna és a lehető legkésőbb, de te magad a maximumot nyújtsd azonnal álmodból felkeltve is!
A karácsony nem csak magyar találmány,,a világon szinte mindenütt jön ilyenkor a Jézuska.
Amikor ezek a szokások kialakultak,még nem a pénzimádatot tartották fontosnak,hanem az egészséges érzelmi világot.
Karácson előtt a kisgyerek megírja kívánságait a Jézuskának. Igyekszik jó kisgyerek lenni,hogy megkaphassa,amit kért.(Megtanulja eközben,hogy uralkodjon magán,amire az életben is szüksége lesz.
Az ajándékot pedig boldog várakozással bontja ki.
Akinek nem hazudnak,annak nincs illúzíója. Nem várja az ünnepet,mert tudja,hogy a szülei megveszik,amit kért. Éppen úgy,mint a név- vagy a szülinapján. Ha valamiért nem kapja meg,amit akart,akkor végig hisztizi az ünnepet.
Önzővé és követelőzővé válik.
Akkor a gyerek emberré válása érdekében melyik a jobb?
Ezt az emberek hazudják.
Hol van leírva a Bibliában, hogy jön a Mikulás? :)
A kiábrándulás a legrosszabb, amikor megtudod mindez nem igaz. Valahogy a nyusziban nem csalódtam, mert tudtam, hogy nyuszi egy állat :)
A télapó és angyalka nem léte rosszul esett :(
Ezekkel az ünnepekkel miért a gyerekeket akarják kiszolgálni? Nem azért, mert egy szülő a legtöbb pénzt a gyerekére hajlandó áldozni? Üzlet.
Gyönyörű népmeséink vannak, azok bőségesen elegendőek a gyerek fejlődéséhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!