Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a zsidó sírköveken...

Mit jelent a zsidó sírköveken a két egymás felé néző kéz?

Figyelt kérdés
Ma betévedtem egy zsidó temetőbe, és több síron is megjelent ez a motívum.Ismerek néhány zsidó jelképet, de ezt még sosem láttam.Mire utal? Ószövetségi hivatkozást is tudtok?
2011. márc. 14. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Aaronista vallas tagja.


Cohanim Hands Hands with thumbs (and sometimes forefingers) joined. This is a Jewish symbol that represents members of the priestly tribe of Aaron.

2011. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

4. Kohanita kéz: Áron hakohén leszármazottainak sírján látható jelkép, amely az előírás szerint (Num 6:22-27) áldást osztó papi kezet ábrázolja, a hüvelykujj külön áll, míg a többi ujjak kettő-kettő egymás mellett vannak. A Midrás szerint az Örökkévaló az áldást osztó ujjak között tekint le a gyülekezetre {vö. Énekek Éneke 2:9 }, emiatt tilos áldásmondás közben fölnézni.

2011. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha ha. ezt nem Spock csinálja a Star Trekben??
2011. márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az interneten találtam ! Sokszor eltűnődöm rajta, hogy ha én megtalálom ő miért nem néz utána, ha egyszer kíváncsi ?

Mellesleg fogalmam nem volt mire akar utalni a kéz, hiszen a katolikus pap is kitárja a kezét tenyérrel felfelé, amikor áldást kér. Ennek is meg van a maga szimbolikus jelentése

2011. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!