Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondol Isten a vademberekről?

Mit gondol Isten a vademberekről?

Figyelt kérdés

Éltek régen de a jelenben is kanibálok, földanya imádók, majmokként élő emberek. Ha el is magyaráznánk nekik Istent és Jézust, nem is akarnának tudomást venni róla vagy megennének vacsorára?

De mit gondol róluk Isten? Nekik is van én tudatuk mint nekünk.


2011. márc. 14. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt,hogy ők is ugyanolyan emberek mint mi,csak másfelől közelítik meg az Istent.
2011. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el Bruce Olson: Bruchko című könyvét. Pont ilyenről szól.
2011. márc. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anno kötelező olvasmány volt Daniel Defoe-tól a Robinson Crusoe, ahol lényegében Péntek egy vad ember, aki a környezetében létező dolgokat ruházza fel istenként, ugyanakkor megtanul angolul, ám a Bibliát sehogy sem érti, mer teljesen más szemszögből látja a világot.

Megennék vacsorára?? Tán megnézted a South Park Kákabélű az űrben című epizódját?

Egyébként számomra a legvisszataszítóbb dolog, amikor ezeket az ugymond "vadembereket" meg akarják fosztani a kultúrájuktól és hitüktől, mondván az értéktelen, ahogy tette ezt az egyház számos földrészen anno.

Hogy mit gondol róluk Isten én csak annyit tudok rá mondani, hogy na de melyik Isten?

2011. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

azt, hogy mások az életkörülményeik. Ha te is oda születtél volna, akkor te is vadember lettél volna(vagy én is :), mert nem tudnál a világról.

Szal ők is emberek, tudomány nélkül, minimális tudással. Kultúrája meg minden népnek van, ha pedig nem, akkor kreál magának, szal..(nézd, pl. az ázsiai kultúra jelentősen külömbözik a hazaitól, vagy az amerikaitól)

2011. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Melyik isten?


Az a baj a vallásokkal, hogy egyiket sem lehet egyetemesen értelmezni, akárhogy is erőlködnek a hívők. Nem számít, milyen szépek a tanaik és mennyire jól hangzik a teremtéstörténet, MINDIG van valami, amiről az akkori embereknek nem volt tudomása. A hinduizmus is nagyon szép meg jó, de egy eszkimó a tundrán hogyan lesz vegetáriánus? A Biblia szerint mindenki elkárhozik, aki nem hisz a bibliai istenben, na de mi van az értelmi fogyatékosokkal, a "vademberekkel" stb.? Semmi, mert az akkori ember nem tökölt ilyenekkel, élt a saját világában, és ahhoz igazította a vallását.


Ha meg keresztény kívő vagy, akkor miért nem magát Istent kérdezed? Ha jól tudom, ha imádkozol, Isten válaszol... vagy valami ilyesmi...

2011. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Isten nem létezik, szóval semmit sem
2011. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ahhoz már kell önbizalom, hogy valaki ember létére megmondja, hogy Isten kiről/miről mit gondol. Amúgy Isten nem "gondol" semmit, hanem bizonyos, általunk meg nem fejthető, át nem látható összefüggések alapján szervező erőként van jelen az univerzumban. Ez az én véleményem :)
2011. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Van egy dolog, ami minden emberben közös. Mi ezt lelkiismeretnek hívjuk, mások másképpen. Ez velünk született, és minden esetben jelez, ha az ember rossz dolgot cselekszik. A Szentírás szerint azok az emberek, akik nem ismerhették meg az Isten törvényét a Bibliából, önmaguknak törvényük, vagyis a lelkiismeretük alapján lesznek megítélve.


Üdv. Péter

2011. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!