Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ismeri az alábbi zen koan...

Ki ismeri az alábbi zen koan pontos szövegét és ki tudja, hogy mi a tanítása?

Figyelt kérdés

A szövegből annyira emlékszem, hogy egy mester házat építtetett a tanítványával, miután felépült a ház, a Mester porig romboltatta azt a tanítvánnyal. Azután újra házat építtetett vele, amit szintén vele romboltatott porrá....


Ki ismeri ezt és mi a mondanivalója?


2011. febr. 9. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A történet nem rémlik, csak egy hasonló, de annak is csak a lényege, ami ennyi: nem a cél a lényeg, hanem az út, amit megteszel odáig.
2011. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem ebből az a tanulság, hogy ne menj zen tanítványnak, mert szívni fogsz... bocs :)
2011. febr. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én úgy tudom Milarépáról van szó, akivel mestere ezt a munkát végeztette sokáig, hogy ezzel bontsa le a karmáját/egoját.
2015. jan. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, Milarepa a tanítvány neve!


Akkor ez a nem ragaszkodásról is szólhat, (ne ragaszkodj tetteid gyümölcséhez pl.), illetve arról, hogy az ego nem a valós éned?


Köszönöm szépen a segítséget!

2015. jan. 10. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!