Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogy küld jelet? Vagy...

Isten hogy küld jelet? Vagy ilyen közemberek nem kapnak csak a szentek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 15:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kérni kell és figyelni. Lehet, hogy csak elmész mellette - nekem is volt sokszor ilyen. Isten segít, ha kéred őt, csak észre kell venni akkor is, hogyha az elvárásaiddal nem egyezik a válasz, olyankor nehezebb észrevenni.. :)


Kérd többször és kitartóan, nem fog válasz nélkül hagyni.

2011. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha Isten akaratát keresed,azt a legtöbb általános dologban megkaphatod.Olvasd el, mit ír a biblia.

Peace

2011. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ne csak várd a csodát,tegyél is érte!

Tiszta szívedből fordulj Istenhez és próbálj az Ő szavának megfelelően élni.Tiszta szívedből kérj,és akkor majd adatik neked!

,, 9Azt mondom azért nektek: kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek. 10Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál és aki zörget, annak ajtót nyitnak. 11Közületek melyik apa ad a fiának követ, amikor az kenyeret kér? Vagy ha halat, akkor hal helyett tán kígyót ad neki? 12Vagy ha tojást kér, akkor talán skorpiót ad neki? 13Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább adja mennyei Atyátok a Szentlelket azoknak, akik kérik tőle."


Isten szeret téged,bármit tégy is!Ő mindig ott áll előtted és tárt karoddal vár,neked csak észre kell venned ,s azáltal hogy felhagysz a bűnös élettel,kötelékekkel amik elszakítanak Tőle,odafordulsz hozzá.


Nem mondom hogy egyszerű dolgod lesz,mert egyáltalán nem valami könnyű elszakadni a bűntől és a földi kötelékektől-vágyaktól,de Istennel bármi lehetséges,s Ő majd segít átjutni ezeken a nehézségeken,a terhek nagyját pedig leemeli a te válladról.De ez rajtad is múlik!Ne félj Isten kezébe adni az életedet,hisz nála van a lehető legjobb helyen!

2011. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Legtöbb esetben az ember életén keresztül,de csodákat is tehet. Nekem az igén,s a Szent Lelken keresztül szokott üzenni. De a legnagyobb ,jeleket' az életemen keresztül adta.


Az igéből,hát rengeteg mindent üzent,többek között egyszer azt,hogy hogyan maradjak meg Benne.


A Szent Lelket már hallottam a saját fülemmel is egyetlen alkalommal,soha nem felejtem el,hatalmas áldás hogy halhattam és érezhettem Istent,ezért örökké hálás leszek!

Amikor a fülemmel hallottam ezt üzente:

Szeretlek!


Amikor a tudatommal üzent,hát egy pár dolgot mondott,egy-kettőt most felidézek neked:

Egyszer felmerült bennem a kérdés:Miért élek? A válasz pedig így hangzott: Azért,hogy HIGGY!

Egy másik alkalommal pedig úgymond álmodoztam,amikor egyszer csak egy mondat ,,jött létre" bennem: Nem Ő hagyott el téged,csupán te hagytad el Őt!


Az életemen keresztül pedig azt mutatta meg,milyen hatalmas is Ő!Nem kicsit voltam bűnös,iszonyú rossz dolgokat műveltem,ekkor pedig Isten megtestesült Édesapámban,és rajta keresztül ezt mondotta nekem: Amit most teszel,gyermekem,az egész életedre kihat,és ha hamarosan nem fejezed be,annak hatalmas következményei lesznek!Figyellek téged,mindig is itt voltam melletted és itt is leszek,várok rád...Szeretlek!

Fontos tudni hogy apám semmit nem tudott a dolgaimról,nem is ismer engem,soha nem tárulkoztam ki neki,arról meg már nem is beszélek,hogy éreztem Isten jelenlétét s mivel vétkes voltam,az hogy megdorgált,vigyázott rám,s szeretett egyszerre,azokban a percekben nem kis félelmet keltett bennem,akkor jöttem rá mit is tettem,és nagyon megijesztett azzal amikor azt mondta,hatalmas következményei lesznek... :S

Szóval én mondom,valami elmondhatatlanul hatalmas Isten!Bármit teszek,SZERET engem,magára vette a vétkeim súját,és MEGSZABADÍTOTT! Ha Ő akkor nem lép közbe,most nem hiszem hogy itt lennék...Megmentette az életem,sőt sokkal többet tett ennél!Örök kárhozat helyett lehetőséget adott arra hogy örök életem legyen,s depressziós állapotomból a világ legboldogabb emberévé tett!

Dicsőség az Úrnak Örökkön örökké,mert Ő a leghatalmasabb!

2011. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia!


Jézustól hatalmas dolgokat kapott az ember, fel se tudja fogni. Az egyik legnagyobb ajándék, hogy bármikor, bárhol, szabadon Istenhez fordulhatunk. Én nem vagyok szent ember, de Isten mégis meghallgat és válaszol. Én mindent megkérdezek tőle. És nem csak sors fordító kérdéseket, hanem egyszerű hétköznapi dolgokat is. Pl: merre menjek, mit vegyek, kit hívjak fel. Így elkerülhetem az olyan bosszantó dolgokat, hogy 1 órát álljak a dugóban, jövő héten pont akciós az a termék amit a héten megvettem, stb. És Isten mindig válaszol. Sőt szeretné ha hozzá fordulnál. Szeretné ha ő vezethetné az utadat. Hiszen ő tudja a legjobban, hogy igazából mi a jó neked. Ha Isten ilyen kis dolgokban meghallgat és segít. Akkor gondolod, hogy az életedet komolyan befolyásoló, esetleg veszélyeztető dolgokban nem segítene. Fordulj hozzá bátran.

2011. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!