Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs rengeteg vallásos...

Miért nincs rengeteg vallásos embernek saját véleménye?

Figyelt kérdés
Kérdez valamit az ember, és elkezdenek mindenféle könyvből meg mindenhonnan Bibliából, meg mittudomén honnan vett dolgokat írni hogy: 5:30 XY meg ilyenek... a kutyát sem érdekli ez, én az ő véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, hogy mi van leírva
2011. jan. 14. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Neked van saját véleményed?Szerintem hallottál bizonyos teóriákat,és eldöntötted,hogy elfogadod az egyiket.

Én is hallottam az evolúciót,bibliát,stb. és a bibliát fogadtam el igazságként.

Innen ez az én saját véleményem.


PEACE

2011. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom a véleményed nem úgy született,hogy egy sötét szobában ülve éltél eddig és egyszercsak kitaláltad a nagy véleményt.:)Mindenkit befolyásol amit hall lát és ennek alapján alakulnak a nézetei.


PEACE

2011. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
A vallás pont arra játszik hogy ne legyen véleményed amit a pap mond az úgy van.És az az utálatos hogy nem módosítanak rajta semmit szajkózzák a dogmáikat.
2011. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

"Én is hallottam az evolúciót,bibliát,stb. és a bibliát fogadtam el igazságként.

Innen ez az én saját véleményem."


1000%-ban helyes ez a válasz!

2011. jan. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

valamilyen mértékben minden embert manipulál a külvilág,ebben egyetértek az előttem szólókkal.a vallás különösen egy olyan szervezet,ami a gondolkodás korlátozására,manipulálásra épül.erre szükségük van a vezetőknek,a saját hatalmuk fenntartása érdekében.ugyanolyan,mint a politika,vagy a média,csak éppen egy másik eszmerendszert képvisel.a vallási vezetők a hívők előtt rossznak,helytelennek nevezik a médiát,ezotériát,akármit,ami nem őket képviseli.megdöbbentő módon a hívők pedig nem ismerik fel,hogy ők maguk is egy ugyanolyan manipuláló gépezetet szolgálnak,mint amiről beszélnek nekik a vezetőik ....

persze itt a 22-es csapdája,mert ha eleve azt sulykolják a fejükbe,hogy mindent a Bibliára,meg az ő tanításaikra alapozzanak,ne gondolkozzanak önállóan,akkor mégis,hogyan jöhetnének rá ezekre a dolgokra,hogyan is láthatnák át?

szóval ezért vezetnek mindent vissza a Bibliára,és ezért nem gondolkozik önállóan,szabadon a legtöbb hívő.jelentős agymosásban van részük,a vallásosság(is)ezzel jár.

2011. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
jó okés én ezt értem, de minden válaszuk úgy hangzik, mintha bizonygatni akarnák, hogy márpedig nekik van igazuk, mert itt meg ott leírták...
2011. jan. 15. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:

bizonyítani mindig a bizonytalant kell....

Ha valaki tényleg hisz valamiben,akkor azt nem fogja bizonygatni másoknak,miért is tenné,ha egyszer igaz? talán azért,hogy másokat megmentsen a "tudatlanságtól,vagy a pokol tüzétől,vagy az Isten haragjától"? nem,ezt sajnos nem hiszem el,amelyik vallásos erőszakosan bizonygatja a saját igazát,nem veszi figyelembe,hogy másnak is lehet igaza vallási kérdésekben,azt nagymértékben a saját önzése motiválja,nem az,hogy a másiknak szeretetet,megértést adjon.önzőek,valamint bizonytalanok saját magukban,ez a magyarázat.

2011. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert a keresztény vallás dogmatikus. A hívőknek ezeket el kell fogadni. Nincs az, hogy ezzel, meg ezzel egyetértek, ezt leírom ide neked, a többiben meg nem hiszek. Persze, manapság lazult a felfogás. Sokan válogatnak már, hogy ezt meg ezt hiszem csak el, de aki igazán komolyan hisz az nem tud neked mást írni ide. max átfogalmazhatja, de attól jobb lesz neked? nem
2011. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, nincs olyan, hogy "privát vélemény", nincsenek magánbejáratú elképzelések, amiket csak én hiszek és senki másnak a világon eszébe sem juthat. Ha valaki a Bibliában hisz, az már maga egy önálló vélemény - nyilván itt nem arra gondolok, mikor birka módon, gondolkodás nélkül nyomja a szent szöveget, hanem ha valaki úgy véli, hogy a biblia igaz. Akkor nem azért idéz belőle, mert nincs önálló véleménye, hanem mert megegyezik az ott találhatóakkal.


Jó erre az ateizmus-vallás ellentéte. Az ateisták is mind ugyanazokat az elveket ismételgetik, akkor nekik sincs önálló véleményük?

2011. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha kötöszködsz,legalább olyat kérdezz,aminek van értelme!


Az összes okosságot hallhattuk már amit mondtál,nincs önálló gondolatod?Mármint olyan amit soha senki nem mondott még ki.


PEACE

2011. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!