Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelőn mi a szokás?...

Keresztelőn mi a szokás? (református)

Figyelt kérdés
A kisfiúnk keresztelője lesz. Sajnos egyáltalán nem tudjuk, hogy mit és mennyit illik, azaz milyen formában köszönjük meg a tisztelendő úrnak a keresztelőt. Azt hallottam, hogy pénzt szoktak adni, de nekem ez olyan nehezemre esne, ráadásul fiatal papról van szó. Mondjam azt, hogy szeretnénk hozzájárulni a gyülekezet tevékenységéhez? Megköszönném a segítő válaszokat.
2011. jan. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Halló! Én ilyenről kaptam a lelkipásztor úrtól számlát. Az volt a megjegyzés rovatba írva, hogy "Isten dicsőségére!"


Úgyhogy nyugodtan mondj egy összeget, ha becsületes, akkor nagy összeg esetén tiltakozni fog.

2011. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Morfologus ***** válasza:
76%
Isten dicsőségére szoktak adományozni + külön a lelkésznek is, amit Isten dicsőségére adományozol azzal a gyülekezetet támogatod. Szüleim református lelkészek.
2011. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Helyesen mondják az előttem szólók: a keresztelőnek nincs díja. Ha szeretnél adakozni a gyülekezet javára, akkor a lelkész "adomány Isten dicsőségére" címen fogja elkönyvelni. Ez bármennyi lehet, nincs elvárás. A lelkésznek pedig nem szokás "zsebbe" adni!
2011. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morfologus ***** válasza:
Ez is helységfüggő lehet, a mi környékünkön szokás "zsebbe" is adni, má csak tudom :D De nem fog senki megsértődni ha nem.
2011. jan. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

De azért ne szólítsd tisztelendő úrnak, mert ez a megszólítás a katolikus papoknál használandó.

Reformátusoknál tiszteletes úr/asszony.

2011. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, rendesek vagytok.
2011. jan. 15. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!