Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy csak 14 ezren...

Igaz, hogy csak 14 ezren üdvözűlnek, a többi megy a lecsóba?

Figyelt kérdés

Ma az utcán két Jehova tanúja felvilágosított, hogy jó lesz megtérni hozzájuk, mert kevés hely van. Csupán 14 400 ember jut a menyországba, a többi meg megy tüzifának a pokolba.


Milyen kalkuláció előzte meg azt a kijelentést ? Mi az alapja ennek ?


2011. jan. 8. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Hagyjad már. Az alatt a pár ezer év alatt, amióta kitalálták ezt a vallást tuti megvolt már nem is egyszer az a 14 ezer üdvözült. Amúgy szerintem vannak olyan kő buta emberek, akik ezen felbuzdulva tényleg beállnak közéjük.
2011. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

hát én nem tudom..de a pálmalevelek száma is véges

A jehováknál ez csak merketing

2011. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez az amerikai Őrtorony vallásszervezetnek (Jehova "tanúi") az 1935-ben kitalált tanítása, hogy ti. kétféle üdvösségi osztály van. Az első osztály, a belső párt áll 144ezerből, alapvetően a felekezet góréi tartoznak oda. A többi emberke az egy B-kategóriás, másodosztályú "megmentésben" részesülhet, na, az az amit az újságjaikban reklámoznak, hogy ilyen jól öltözött nyakkendôs úriember, aktatáskával a kezében, szeretô családja körében látható, miközben a háttérben az oroszlán cicaként dorombol és a medve bárgyú képpel bámul a világra. Ezek a naiv, gyerekes elképzelések mégis sokakat rabul ejtenek, hiszen ,,emberarcú'' paradicsomot ígérnek: nem kell szenvedni, meghalni, minden olyan lesz, mint a Földön, csak tökéletes formában. Igazi materialista paradicsom. Bővebben:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Természetesen nem igaz. Helyesen nem 14.000 hanem 144.000 "elpecsételt" Jelenések könyve 14. fejezetében található. Ahogyan jelképes megállapítás, hogy "Izrael minden nemzettségéből" elpecsételtekről van szó úgy természetesen jelképes maga a szám is. Ahogyan katolikus testvérem kifejtette nincs két osztály az üdvözülteknél, mindenki a mennybe kerül a feltámadása után.


Az új Föld leírása azonban nem Jehova Tanúinak a találmánya, Jelenések könyve 21. fejezetében található illetve Ézsaiás könyvében. Természetesen ez a leírás is jelképeket használ, azonban ezeknek van alapja.


Üdv. Péter

2011. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Jézus azt mondta: Az én Atyám házában sok lakóhely van, ha nem így lenne, elmondtam volna nektek. Én elmegyek és helyet készítek nektek, hogy ahol én vagyok ott legyetek ti is.



Miféle Isten lenne az, aki csak 144.000. embernek tud helyet biztosítani a menyben?



A Jézusba vetett hit reményt ad arra is hogy van helyem a menyben.

2011. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Előzőnek: én is szeretnék a "menyben" lenni, de valszeg a férj nem örülne neki, ha-ha!
2011. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak : Ha a férjed nem tud eljuttatni a mennybe, nem kellene lecserélni ?!
2011. jan. 8. 23:54
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Az az alapja,hogy idióták.Ne keress benne logikát,nem érdemes.
2011. jan. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem félreértetted .Ugyanis mi azt hisszük a Biblia alapján ,hogy igen 144000 ember fog a mennybe jutni abból a célból ,hogy Jézus Krisztussal eggyütt uralkodjanak papokként és királyokként .De kik fölött uralkodnának ,ha nem lennének emberek a földön ??Igenis a Biblia tanítása szerint a földön fog élni egy nagy sokaság ,vagyis bárkinek van lehetősége ,hogy örökké éljen a földön !

Ha belenézel a 37-es zsoltárba ,láthatod ,hogy Isten az embereknek a földet fogja adni lakásul ,örökségül...

Kezdetben is így volt ,Ádámot és Évát is a földre teremtette és azt mondta nekik ,hogy terjesszék ki a paradicsomot az egész földre ...És Isten szándékai nem változnak meg !Amikor égi elhívásról olvasunk a Bibliában

akkor az a felkentekről szól vagyis a 144.000-ről.

Ha szeretnél pontos ismeretet szerezni ,szólj Jehova tanúinak ,mert a nevükben is benne van ,hogy kit is szolgálnak és kinek is a tanúi ?!A többiek világos ,hogy

csak félre tájékoztatást vagy saját gondolataikat tudják elmondani másoknak ,ami nem valószínű ,hogy igaz !!

2011. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

75 éves a kifosztott "nagy sokaság"


Egy újabb jubileumi évfordulóhoz érkeztünk idén,2010-ben, ami a Jehova Tanúi vallás-szervezet történelmét illeti. 75 éves lett az Őrtorony Társulat legjellegzetesebb dogmája,a "két-osztályos kereszténység". Mi volt a tan kialakulásának a hátterében? A Jehova Tanúi szervezetének egyik fő jellemvonása a vallási diktatúra. Csak egyetlen szempont,és vélemény létezik teológiai-vallási kérdésekben,az Őrtorony Társulaté. Ezt én is megtapasztaltam a nyolc év alatt. Azonban volt a Szervezet történelmében egy eset,amikor egy "alulról jött" igényt hallott meg,és elégített ki a "Hű és bölcs rabszolgaosztály" (Jehova Tanúi tanítóhivatala). Csaknem hatvan éven keresztül egy reménység volt a Bibliakutatóknál, (-és később Jehova Tanúinál) C.T.Russell nem tanított kétféle "keresztény osztályról"-ami a reménységet illeti-,és egy ideig J.F. Rutherford sem. Azonban történt valami a tagság körében.... >>" A felkent keresztényeknek azonban voltak olyan társaik is, akik később nagyon buzgók lettek a prédikálómunkában. Ők nem éreztek vágyat arra, hogy az égbe menjenek. Reménységük inkább azzal a nyilvános előadással volt összhangban, amelyet Jehova népe 1918 és 1922 között tartott meg, s melynek eredeti címe: „A világ véget ért – A most élő emberek közül milliók sohasem halnak meg!” << (Jelenések nagyszerű csúcspontja közel,20. fejezet,3. bekezdés) Szóval,"nem éreztek vágyat a tagok". Ahelyett,hogy "vágyat keltettek volna Rutherfordék,egy meglepő fordulattal álltak elő: Kitalálták a két kasztos "kereszténységet"! Van az "eredeti vonal", akik újjászülettek,- ezért Isten gyermekei,tagjai az Új Szövetségnek,-ennél fogva élhetnek az úrvacsorával. Az Újszövetség ígéreteinek várományosai. Bennük van Szent Lélek (Szent Szellem). És ott van alattuk a "nagy sokaság",akik nem Isten gyermekei,nem újjászületett hívők,nincsenek az Új Szövetségben,nem tagjai Isten családjának. 75 évvel ezelőtt eljött a Tett Ideje: 1935-ös kongresszuson (USA,Washington D.C.) J.F. Rutherford kinyilatkoztatta az "új igazságot": >>" A Jelenések 7:9–17 megértése hamarosan teljes fényében kezdett kiáradni (Zsoltárok 97:11). Az Őrtorony folyóirat többször is hangot adott annak a reménynek, hogy az a kongresszus, amelyet 1935. május 30. és június 3. között kívántak megtartani Washington D. C.-ben (Egyesült Államok), „igazi enyhülést és hasznot” jelent majd a Jonadáb által szemléltetett személyeknek. És valóban annak is bizonyult! Egy izgalmas előadásban, amelynek „A nagy sokaság” volt a címe, J. F. Rutherford, a világméretű prédikálómunka akkori vezetője, a körülbelül 20 000 főnyi kongresszusi hallgatóság előtt bibliai bizonyítékokkal támasztotta alá, hogy a modern kori más juhok azonosak a Jelenések 7:9-ben említett nagy sokasággal. Beszéde csúcspontján az előadó ezt kérte a hallgatóságtól: „Kérjük, álljanak fel mindazok, akik azt remélik, hogy örökké élnek majd a földön!” Amint a hallgatóság nagy része felállt, az előadó kijelentette: „Íme, a nagy sokaság!” Először néma csend lett, majd fergeteges taps tört ki. Mennyire örült a János osztály és a Jonadáb által szemléltetett csoport is! Másnap 840 új Tanú keresztelkedett meg, akiknek túlnyomó része a nagy sokasághoz tartozónak vallotta magát.

"<< (Jelenések nagyszerű csúcspontja közel,20. fejezet,5. bekezdés) El tudom képzelni a sok sok ujjongó,lelkes Jehova Tanúját a stadionban.....totális csúcspont... végre hivatalosan is a "Földi osztály" tagjai lehetnek! Szerintem egy futballmeccsen sem lehetett jobb a hangulat,amikor a hazai csapat nyer! De tényleg....evvel az új kinyilatkoztatással kik nyertek? Az Őrtorony Társulat elégedett lehetett... Bacsó Péter feledhetetlen filmjéből, "A Tanú"-ban hangzik el ez a mondat: >>" Kiadtuk a jelszót: legyen magyar narancs! És lett magyar narancs. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pelikán. "<< Egyre több ember "nem érzett vágyat" arra,hogy Krisztussal legyen az Atyai házban,szerettek volna egy "keresztény másodosztályt",-és lett "keresztény másodosztály". Győzelem! De kik nyertek valójában? Bár úgy tűnik,hogy az új tanítás (a keresztény "mennyei osztály" 144.000 taggal,és a "földi osztály",mint "Nagy Sokaság") az utóbbi kaszt diadala lenne,mégis határozottan úgy látom: nem így van. A "Földi osztálynak fel kellett adni azokat a kiváltságokat,amik csak Isten gyermekeinek öröksége! Igaz,akik számára a Szentírás a gyakorlatban az Őrtorony Társulat termékei voltak,azok így is távol voltak Isten ígéreteitől. Nagyon jól fogalmaz Szalai András , az Apológia Alapítvány vezető munkatársa,akinek könyvét: -"Jehova és a Szervezet" -minden a téma iránt érdeklődő számára szeretettel ajánlom. >>"Mi a Tiéd? Nem a Tiéd az Atya,mert nem vagy az Atya gyermeke,és nem kaptad meg a fiúság Lelkét. De akkor milyen alapon szólítod Őt Atyádnak,amikor imádkozol? (Róm.8:15-16) Nem a Tiéd a Fiú,mert nincs meg Benned a Fiú,és Te sem vagy a Krisztusban,tehát az élet sincs meg Benned. De akkor hogyan élnél örökké? (1.János 5:12) Nem a Tiéd a Szentlélek,mert nem lakik Benned,nem vagy a Temploma. De akkor hogyan járhatnál Lélek szerint,és hogy lennél képes nem a test szerint élni,tehát hogy szentelődhetnél meg a Szentlélek nélkül? (Róma 8:9, 1.Kor.6:11) .... Nem a Tiéd a Biblia,mert a szervezet szerint a Társulat nélkül csak félreértheted. De akkor honnan tudnád teljes bizonyossággal,hogy valójában mi Isten terve Veled kapcsolatban? (V.ö.:1.Jn2.27) Nem az történt,hogy a Társulat teljesen bekerített? "Isten ezt meg ezt mondja Rólad. Itt meg itt van leírva,és ezt így meg így kell érteni. Hogy Te máshogy érted? Nem értheted helyesen,mert nem vagy felkent. És ha mégis azt hiszed,hogy érted,az azért van,mert felfuvalkodott vagy!" Akkor minek a Bibliával bizonyítani bármit is? Ha csak azt az írásszöveget veheted észre,amelyikre ő rámutat a Bibliában, és azokat csak úgy értelmezheted,ahogy ő értelmezi,,akkor valójában nem vak engedelmességet vár el Tőled a szervezet? Nem azt akarja megalapozni a kétosztály-elmélettel,hogy Te erre önként képes legyél? (Szalai András: "Jehova és a szervezet",37-38. old.-saját kiemelésekkel- Zsotza) "Bezárt agyam kulcsát eldobom"-énekli D. Nagy Lajos a kitűnő Bikini együttes "Részegen ki visz majd haza" című dalában,és akik bedőlnek az Őrtorony Társulat kétszintes kereszténység elméletének,azok ugyanígy tesznek: Teljesen "bezárják az agyukat",mindent el kell fogadniuk a Vezető Testülettől. Amíg "érdeklődők",vagyis csak leendő Tanúk (protestáns hasonlattal: konfirmandusok),arra buzdítják őket: "Vizsgáljatok meg mindent! Vizsgáld felül a Biblia,és a -jelenlegi- egyházad tanítását!!" A keresztelkedés után már ugyanezt az egészséges, kutató,vizsgálódó szellemi magatartást már lázadó,nem lojális viselkedésként bélyegzik meg. Hogy is van ez? >>" A kétféle súlymérték és a kétféle éfa — mindkettő egyaránt utálatos Jehovának "<< (Példabeszédek könyve 20.fejezet,10.vers-Jehova Tanúinak "Új Világ" fordítása) Hiszem,hogy Isten nem változott meg! >>"Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. Akik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöttétek magatokra. Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban. Ha pedig Krisztuséi vagytok, akkor Ábrahám utódai vagytok, és ígéret szerint örökösök. "<< (Galata 3:26-29,Újfordítású prot. ford.) Hiszem,hogy ha a "kétosztályos" kereszténység valóban-tisztán-Bibliai tanítás lenne,-nem pedig egy ingatag talajon álló értelmezés,akkor erről lenne világos utalás a Szentírásban. De mivel nincs,így marad az Őrtorony Társulat tekintélye. Biblia-kontra-Őrtorony. Nehéz választani,és nem fájdalommentes. Én választottam. Isten adjon világosságot,és bátorságot mindenkinek a jó választáshoz!

2011. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!