Hisztek a Bibliában?
Ha igen miért ?
Ha nem miért nem ?
Ha pont lesz@rod akkor miért ?
20:24 Ha egy zuhanó gépen vagy, ne mondd, hogy nem a "jaj, istenem" az első két szó, ami 10/9 embernek eszébe jut...
Ezzel most azt akarod mondani, hogy ha ki merem ejteni a számon mondjuk azt, hogy "azistenit!", vagy "úristen!" akkor vallásos vagyok?
Kedves kérdező!
Elsőnek azt hittem, érdekel a téma, de közben kiderült, hogy egy bárdolatlan bunkó ...fej vagy.
Leszögezem: nem vagyok vallásos. Valószínű, hogy nem is leszek, és biztos, hogy nem is voltam. De.
Nem sértegetünk semmi olyat, ami másnak fontos. Egyszerűen ilyet egy EMBER nem tesz meg. Az olyan spórák, mint te, azok megteszik sajnos.
Na, miután a te fajtabeli hovatartozásod tisztáztuk, visszatérhetünk a kérdésre.
Igen, tisztelem a Bibliát. És a Koránt, és minden egyéb, az emberiség történelmében fontos szerepet betöltő emléket, legyen az könyv, kőszikla, agyagtábla, akármi. Ha ezek nem lettek volna (és ha Bibla nem lett volna) valószínűleg te sem anyáznál most itt. Ugyanis ez hozzá tartozik az emberiség fejlődéséhez.
Igen, a vallásnak manapság már túl sok tudományos alapja nincs. Bár az, hogy ilyen kevés agysejttel te hogyan vagy képes létezni, annak sincs tudományos alapja. Szóval kvittek vagytok egymással :)
kérlek szépen engem nem érdekel a biblia. sem más egyéb
amit leirtam az nem az én véleményemet hanem barátomét tükrözi(mármint az a kijelentés amit nem nagyon csipáztál)
mivel ez a kérdés inkább a TI véleményetekre akart irányulni (ha ez nem is látszik rajta) ezért amit irtam a saját véleményem amihez ugye jogom van. természetesen nem vagyok akkora tré hogy más nézeteit leszóljam saját vallásáról. és mivel ennél a válaszos cuccnál nem látom a te kommentedet ezért most igy rögtönözve más nem jut eszembe.
Egy kicsit még okosodnod kell.
Ilyen kérdés feltevésekor legalább a címjegyzéket kellene elolvasnod a Bibliából, mert csak akkor vagy vitaképes. Ma már az általános műveltséghez hozzátartoznak a vallási ihletésű könyvek olvasása is.
Szinte minden népnek és vallásnak van szent könyve. Előttem többen írták, hogy ezekből a lényeget kell kiragadni. Olvashatod hittel is, de ésszel is.
Egy érdekes dolgot kiemelek neked, ami nekem hit nélkül "lejött":
- János jelenésekről 6/2-8: lovakról van szó benne, én "kiragadtam" a színeit - fehér, veres, fekete, sárga.
- Földön élő(t) emberek bőrének színe: európai, indián, néger, ázsiai.
- Hidrogén alapú csillagok "élete": keletkezés, haldoklás, meghalt és normál élet.
- Földön lévő tengerek elnevezése: Fehér,- Vörös,- Fekete és Sárga-tenger.
(a színek a lovak színeinek sorrendjét követik!)
Látsz köztük összefüggést - mert én igen.
A szent könyvekben az a lényeg, hogy a múlt üzenetét tartalmazzák, csak meg kell fejteni azokat. Nekünk nem kellene "elölről kezdeni" a megtapasztalást, hanem értelmezni a leírtakat.
Kérdésedre a válasz: abban az Istenben, amelyet a vallás tanai próbálnak megjeleníteni, nem hiszek - de a Bibliát (is) olvasom és próbálom a tudomány eddigi eredményeivel összevetve elemezni.
Javaslatom: mint érdekességet próbáld felfogni és kezdésnek az Ádámi nemzetségtáblából próbáld kiszámítani, hogy hány évvel ezelőtt alkotta az Isten az embert.
Először fel akartam vetni hogy ha tudsz angolul, örömmel linkelek neked néhány előadást a youtube-ról vagy ajánlok néhány könyvet, ahol zsidó és keresztény tudósok úgy értelmezik és magyarázzák a Bibliát, hogy ledöbbensz, mennyi minden van benne, amit mi csak a modern tudomány felfedezései miatt értünk meg. Előtte szó szerint magyaráztak mindent,persze hogy furcsa volt.
De közben látom, hogy fiatal vagy még, és eléggé éretlen gondolkodású (a kommentjeid alapján) így inkább hanyagolom a témát. De válaszként annyit: nem a Bibliában hiszünk, hanem Istenben. A Bibliát olvassuk, és megismerjük belőle az Igazságot. Ez nem azt jelenti hogy szós szerint értelmezhető minden szava. Egy Ady verset sem nagyon érthetsz meg, ha szó szerint értelmezed minden sorát, hát még egy ókori szent könyvet.
Freya
A bibliában nem kell hinni.
A tudás egyedül az értelem képessége, a hit viszont az értelemé és az akaraté. Tudás a szó szoros értelmében csupán kényszerítő erejű igazságokra - közvetlenül belátható alaptételekre, vagy ezekből levonható következtetésekre - vonatkozhat, a hit igazságai azonban nem ilyenek: ezek esetében a bizonyosság hiányát a hívő akaratának kell pótolnia.
Rendben van.Most hogy már tisztáztuk hogy mi a különbség a hit és a tudás között,már remélem belátod hogy a kérdésed feloldja saját magát,értelmetlenség.
Amennyiben hasonló jellegű kérdések érdekelnek szerintem informálódj megfelelő,kompetens oldalakról,vagy menj és beszélj egy Római Katolikus pappal.
Tanúsíts több tiszteletet a vallás iránt,és több alázatot a korodra,és a tudásodra való tekintettel.
Ha nem fogadod el a Bibliát, akkor honnan tudod, miben hitt Jézus? Egyébként természetes hogy rámutatott az emberi gyarlóságokra, de amit írsz, az a saját világképed szerint ferdíti a Bibliát, aminek nincs sok értelme.
Ne érts félre, én tisztelem mindenkinek a világképét, nem is várnám el soha senkitől, hogy az enyémet fogadja el igaznak csak úgy, én csupán arra mutatok rá, hogy Jézus azért tette magát Istenné, mert valóban az volt a Biblia szerint. Ez azért különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!