Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol nézhetem meg a római...

Hol nézhetem meg a római katolikus misék énekrendjét?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kap­zsiságunk annyira arcátlanná tett bennünket, hogy betérve a temp­­­lomb­a már három gyertya meg­gyújtása ellenében a mennyek or­szá­gát követeljük az Úrtól. Oly­anok is vannak, akik ennyit sem hajlandóak kockáz­tatni. Előre ké­rik a segítséget, pl. így: „Ha meg­teszed nekem, ennyit és ennyit do­bok a perselyedbe”. Istenhez azon­ban közelebb áll egy ateista, aki az utolsó szelet kenyerét meg­felezi az éhes idegennel, mint a Minden­hatóval kereskedő, önmagát ke­resz­té­nynek nevező ember.A manapság tevé­kenykedő jó­té­kony­­sági egyletek és alapít­vá­nyok is elsősorban az egoizmus, és nem az önzetlen segítőkészség megnyilvánulásának tekinthetők. Sokan vannak, akik csak azért adnak, hogy mind önmaguk, mind mások előtt tetszelegjenek a bőke­zű adakozó szerepében, és elvárják érte a hálát, amivel az embertár­saikat megaláz­zák. A pöffeszkedő mecénásokon is túltesznek a multi­nacionális iparvállalatok, akik nem csak elvárják a hálát, hanem arra kötelezik a „pártfogoltjukat”, hogy a nagy nyilvánosság előtt számol­jon be az adományról. Ezzel azon­ban nem ér véget a lekötelezett kál­váriája, mert hálaadó szavait rög­zí­tik, és felhasz­nálják a reklám­had­járataikban, hogy ezzel is növeljék a cég profitját.Anyagias világunkban a szere­tet, a szolidaritás is piacosodott. A jótékonyságot mind inkább a költ­ségleírás, az adókedvezmény lehe­tősége működteti. Ma még nagyon ritka a minden hátsó szándék nél­küli önzetlen és tapintatos segítő­kész­ség. Jézus arra tanított ben­nün­ket, hogy aki ad, az titokban te­­gye. Ha a rászorulónak egy név­te­len borítékban juttatjuk el a pénzt, és csak annyit írunk rá, hogy „sze­re­tettel”, akkor ezzel nem csak se­gítünk neki, hanem egyben őszinte örömet is okozunk, hiszen megszabadítjuk őt attól a hatalmas tehertől, amelyet a lekö­telezettség érzése okoz.
2010. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

„Az adakozó hálás lehet, hogy adhat”. Az adok-kapok viszonyban nem az jár jobban, aki kap; hanem az, aki ad.

Az sem mindegy, hogyan adunk. Aki fogcsikorgatva, kényszerből ad, az nem nyer jutalmat az égi¬ektől a jó tettéért. Isten csak a jókedvű adakozót szereti. Így fejezi ki ezt a Biblia: „Adj neki szí¬ve¬sen, és ne essék rosszul az, hogy adsz. Mert éppen ezért fogja megáldani az Úr minden mun¬kádat, és min¬den szerzeményedet.” Ne aggasszon bennünket az adomány értéke sem. Annyit adjunk, amennyire képesek vagyunk. Isten senkitől sem várja el az erején felüli adakozást. A modern gondolkodók így fogalmazták meg az adakozás lényegét: „Az ajándékozás nem banki tranzakció. A gesztus a fontos, és nem az ajándék értéke. Nem az árát kell nézni az ajándéknak, hanem hogy milyen szívvel adják.” Már az ókorban is fontosabb volt az adományozás módja, indítéka, mint az adomány értéke. Így szól a bibliai példabeszéd a szegény asszony adományáról: Jézus leült a temp¬lommal szemben és figyelte hogyan dob a nép pénzt a perselybe. Sok gazdag sokat dobott. Jött egy szegény özvegyasszony is, és 1 krajcárt dobott be. Ekkor odahívta tanítványait, és így szólt: Bizony mondom néktek ez a szegény özvegy többet dobott a perselybe, mint a többiek. Azok ugyanis mindnyájan a fölöslegükből adtak, ez az asszony azonban azt a keveset is odaadta, amilye volt. Az egész megélhetését feláldozta.

2010. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az elmúlt évszázadok során nemcsak a jótékonykodás valódi célja merült feledésbe. Mostanra a bibliai alapfogalmak szinte mindegyike eltorzult. Ennek legjellemzőbb pél¬dája, ahogy manapság imádkozunk. Az ima, Istennel való közvetlen kapcsolatfelvétel, mi azonban úgy imádkozunk, mintha a telefonszámunkat hadarnánk el. A korábban beta¬nult imádságoknak nem ismerjük az eredeti célját, nem vagyunk tisztában a szavak korábbi jelentésével, a szöveg értelmével. Egész civilizációnk tele van tömve kiüresedett szokásokkal, és ma már az imádkozás is közéjük tartozik. Akik először tanulták meg, még tudták hogyan kell imádkozni. Utódaikat is megpróbálták erre megtanítani, de közülük már csak kevesen sajátították el a módszert. A többiek csupán szavakat jegyeztek meg, és gépiesen ismételték. A szavak értelme azonban időközben megváltozott, az új korokkal együtt új értelmet kapott, így ma már senki sem tudja, ¬hogyan lehet Istennél kellő hatékonysággal meghallgatásra találni.
2010. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Még ha súlyos beteg¬ségben szenved is az ember, a halál pillanatában nem érez fájdalmat. Testéből való kilépése után a lélek továbbra is megtartja személyiségjegyeit, magával viszi erényeit és vétkeit, céljait és törekvéseit. Az abszolút világban megszűnnek az anyagi világ korlátai, nincs többé tér, idő, és feloldódnak a fizikai lét béklyójából eredő gátak. A jelenlegi fejlettségi szinten azonban a mennyországba kerülő lelkek túlnyomó része nem tud élni azzal a hatalmas lehetőséggel, amit ez a tökéletes világ kínál. Az abszolút világ ugyanis sokkal gazda¬gabb és sokré¬tűbb, mint a mi fizikai életterünk, hiszen ez csak árnyéka azoknak a fényesen tündöklő világoknak, melyek mindazon értéket tartalmazzák, amelyeket valaha élt civilizációk alkottak az univerzumban.
2010. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ÉNEKRENDet kértem...
2010. nov. 8. 14:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, milyen típusú a mise. Általában a Hozsanna énekeskönyv énekeit éneklik, de azok közül is tetszés szerint választanak, de van egy hivatalos ajánlás, ami az Új Ember és a Keresztény Élet újságokban is megvan A hét liturgiája rovatban. Ettől azonban el is térnek sokszor, de emellett az Éneklő Egyházból is énekelhetnek válaszos zsoltár-szerű énekeket, ezek azonban csak a kántor urak nagyképűsködésére szolgálnak, hiszen olyan mintha az ő előadását hallgatnánk.
2010. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Könnyűzenés szentmisék is vannak sok helyen, ahol a papok nincsenek begyöpösödve, akkor az ún. sárga könyvből vannak a gitáros énekek. A címe: Énekeljetek az Úrnak, asszem.
2010. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egy Hozsanna című könyvben benne van minden, ami a misén történik, énekestül. De vannak változó énekek, ezt azt hiszem egy Adorémusz c. könyvben találod, hogy melyik nap melyik lesz. Neten is megtalálhatod szerintem mindezeket.
2010. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Neten kerestem,és nem találtam...
2010. dec. 6. 14:13
 10/10 anonim válasza:

Itt van a liturgia.

[link]

Ebből a Gloriát és a Szent vagy, szent vagy kezdetű részt énekeljük minden misén.

A változó énekek tényleg csak az Adorémuszban vannak

2010. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!