Kereszténység, Buddhizmus és Hinduizmus. Megférnek egymás mellett?
Én alapból hiszek Istenben, sőt, mint egy nagyon jó barát, családtagként tekintek rá, és a Kereszténységben is, viszont kifejezetten érdekesnek találom a Buddhizmust és a Hinduizmust, belőlük pl. a meditációt, jógát és a megvilágosodást, és amúgy is érdekesnek gondolom a hagyományikat, isteneiket.
Szerintetek az egyik kizárja a másikat, vagy tökéletesen megférnek egymás mellett? És miért?
Mint látod, kedves Kérdező, megoszlanak a vélemények.
Azok szerint, akik fontosabbnak tartják a vallások közti különbségeket, azok szerint nem fér meg egy emberen belül több vallás.
Azok szerint, akik a hasonlóságokat tartják fontosabbnak, azok szerint meg megfér.
Azok szerint, akik a kereszténységet, a hinduizmust, a buddhizmust stb egyaránt tanulmányozták, azok tudnak autentikus ugyanakkor személyes választ adni a kérdésre.
Azok, akik meg "túlléptek e mai kocsmán, az értelemig és tovább" meg nem igazán fontos vadidegenek véleménye.
Mindenki maga határozza meg, melyik csoportba akar tartozni.
Te is.
A reinkarnáció meg a karma összeegyeztethetetlen a kereszténységgel (már itt megbukik a vallásötvözés).
“Az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, és utána ítéletben legyen része” (Zsid 9, 27)
Természetesen!
Egészen addig, amíg a politika nem kakál bele.
Ezt a történelem számtalanszor már bebizonyította.
Békesség neked, kérdező!
Nem, nem zárja ki, dehogy! És csak egyetlen dolog miatt: mivel az összes vallás gyökere egy tőről ered és mindegyiket emberek hozták létre, okkal, és mindegyik telve pogány dolgokkal. Ha Isten a tökéletes Egy, akkor vajon ki lehet az, aki vallásokat kreál és megoszt? Isten sosem volt vallás, és nem is lesz, amíg az Élet örök. Megférnek egymás mellett, sőt. Viszont az Igaz Egy Isten akaratában már nem: egyik sem. Az a fájó, hogy mennyire nem látják sokan, mibe vannak ragadva, és olykor magabiztosan milyen idézetekkel próbálnak meg operálni. Hogy mit hisznek igaznak és mit vetnek el a lelküktől. Naiv és tudatlan az ember.
Krisztus nyíltan elmondja, hogy csak két úr van: Isten vagy a Mammon. És egyszerre csakis egyiküknek lehet szolgálni. Vagy a lélek vagy a test. Sokan, akik ezeket idézik és vallják, hiszik azt, hogy mert nekik vallásuk van, igaz úton járnak. De ezért manipulatív a kígyó. Mert azt nem élik meg, hogy ők pontosan benne vannak még valamiben, amiből nem jöttek ki. De hiszik, hogy az ő vallásuk az igaz, főleg a kereszténységen belül, ahol annyiféle oldalág van, mint akár a katolikus vagy a református és még hosszasan lehetne sorolni. Józan paraszti ésszel ki hiheti ezeket el? Persze, hogy mindenki azt a vallást vallja, amit ő MAGA! igaznak vél. Ez a baj, amit saját maga annak hisz. Az egyik kardoskodik a sajátja mellett, majd ellenérveket támaszt a másik ellen. És ez az örökös vita és huzavona megy, hogy de az enyém az igaz, téged az ördög szállt meg és el fogsz kárhozni! Akkor kinek is szolgálnak? Ebben a kaotikus lélekvesztésben hol van Isten? Dörzsöli a tenyerét a Kígyó, hiszen nem szükséges semmit tennie, csak hátradőlnie, ahogyan az emberek egymás torkának ugranak Isten szeretetének címén abban a megosztásban, amit előidézett! Nem nyílik ki a szem? De, sajnos kinyílt, csak annak egy szeme van. Az emberek zömének lelki szemei nyilatkozzanak már meg.
Egy Isten Él-Ő, minden más rajta kívül pogányság, istentelenség. Illés próféta mondta igazul, hogy ne sántikáljatok kétfelé, intve a népet. Ha Istent valljátok, akkor csakis Istent, ha más bálványt, akkor csak azt. De az emberek akkor is, és ma is ezt teszik. Egy kis vallás, egy kis ezotéria. Egy kis mise egy kis testi perverzió. Egy kis teológia, egy kis okkultizmus. Mindig vegyítünk. Lélek és világ. Ima a kivételekért. Ebben hol van Isten szeretete? Ezért vannak kevesen a választottak, nagyon kevesen, mert az emberek zöme mindig is kétfelé sántikált. Annyira egyértelmű jelek vannak, amik elárulják, felfedik az Igazságot, de azt a legtöbben nem látják meg, pedig a szemük előtt van.
A Szent Lélek adjon a kegyelméből és hozza ki a tévelygőket a Babilonból!
Üdv.
A Hinduizmus:
Több isten hitű. Spiritualitás fejlődésre vonatkozó dolgok:
pl.: Síva négy vagy hat vagy több karú.
Spiritualitás romlásra utalók:
pl.: Krisna kék bőrű és fekete vérű- ez spirituális fejlődésnek gondolták, pedig mára jobban tudjuk, hogy ez valamilyen belszületettségre utal - sok királyságban is inkább családon belűl házasodtak stb.
Elefánt isten - vízfejűségre utal.
Ezek pozitív istenek, de mégis megkülönböztették az indiai népet kinézet, viselkedés, kultúráltság, tudás és életmód gyakorlat módján. Kaszt rendszer jött létre és a mai napig sokan vallják ezeket. Pl.: A cigányokat is ők különböztették meg jó sokféle képpen. Ők is érinthetetlenek voltak és mocskosnak tartották őket.Ez a negatívuma.
Azonban Buddha eltörölte ezt a kasztrendszert és szerencsére sokan megvilágosottnak tekintették. Spiritualitásban is csak fejlődés mutatkozik.
Kereszténység is hasonló dolgokat töröltetett el az adott területek vallásaiban.
Sokan keresztények is és Buddhisták is.
A Buddhizmus japánba is eljutott és nem töröltették el a Shintoizmust. Kiegészítették, tehát a Shintoizmus együtt tud működni a Buddhizmussal és vissza fele is. A Shintoizmus még négy vagy több vallással is együtt működik.
A Taoizmus, amely kínából származik az Konfíciusz filózófiai alapú. Az nem tiszta, hogy együtt tud működni a japán Shintoizmussal,de a Buddhizmussal és a kereszténységgel igen.
Tehát lehet bárki egyszerre több vallású és spirituális gyakorlataikat is alkalmazhatja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!