Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sertéshús evés vészhelyzet...

Sertéshús evés vészhelyzet esetén zsidó vagy muzulmán embereknél? (Többi a kérdésben - a kérdés teológiai természetű)

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy olyan helyzetbe kerül az adott illető (és/vagy annak családja) hogy rá lenne kényszerítve arra, hogy sertéshúst egyen, mert pl. nincsen más élelemforrás és ez az ára az éhhalál elkerülésére.


Van-e valamilyen kritérium a vallásban erre vonatkozólag?


Onnan jutott eszembe hogy régebben volt egy Túlélési praktikák (Doomsday Preppers) nevű sorozat a NatGeo csatornán, ahol azt mutatják be hogy az amerikában élő emberek milyen módon készülnek fel egy esetleges háborús, környezeti vagy gazdasági katasztrófára és milyen válságkezelő megoldásokkal rukkolnak elő a vészhelyzetekre.


Volt ebben a sorozatban egy ortodox zsidó család, akiknél a családfő elmondta, ha nincs más megoldás a túlélés érdekében, akkor a sertéshúst is megeszik. De nem tért ki arra, hogy ez mit jelent úgy mint vallásilag, vagy van-e erre valami törvény vagy kivétel az adott vallásban.


Ugyanerre kíváncsi lennék a muzulmán oldalról is.


ma 17:18
 1/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
A judaizmust nem ismerem, az iszlámban megengedettek a kerülendő dolgok kényszerhelyzetben.
ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Több ösztöndíjas muzulmán diák is volt az évfolyamunkon. Sose kérdezték meg mi a menzakaja. Szó nélkül megették.
ma 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 2

"Több ösztöndíjas muzulmán diák is volt az évfolyamunkon. Sose kérdezték meg mi a menzakaja. Szó nélkül megették."


Ennyire lazán kezelik manapság a "halal" témát? Én olvastam annó egy magyar ember francia idegenlégiós élményeiről ahol azt írta hogy a kiképzés alatt volt egy muzulmán hitű társa, aki nem volt hajlandó csak azért megenni a porció egy részét, mert sertéshúst tartalmazott, helyette azt evett amit tudott ill. amiben nem volt sertés származék (legalábbis ami a porciót illeti - ami az ő részéről a levesre koncentrálódott). Még úgy sem, hogy a kiképzés rengeteg erőt kivett belőle, ahogy a többiekből is.


Úgy tűnik, változnak az idők.

ma 19:37
 4/7 A kérdező kommentje:

# 2

Én csak azt nem értem, hogyan hívhatja magát hitű muzulmánnak bárki, aki az alapvető vallási szabályokat sem tartja be?


Én nem vagyok sem muzulmán sem zsidó sem keresztény, csak kívülállóként, teológiai szempontból foglalkoztat a téma.

ma 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

Valószínűleg nem minden muzulmán hithű, csak amíg otthonában kénytelen betartani minden szabályt, nálunk erre senki se kötelezi.

ma 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

ma 19:59


Ugyanúgy, ahogy a magát kereszténynek valló magyar, aki a legkevésbé sem tartja be a vallási előírásait és a legkevésbé sem él vagy viselkedik keresztényi módon. Még mindig egy egységes masszának látjátok a "másokat", legyen itt szó bármilyen csoportról, pedig minden csoport egyénekből áll.

ma 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Még mindig egy egységes masszának látjátok a "másokat", legyen itt szó bármilyen csoportról, pedig minden csoport egyénekből áll."

De lásd be, erre sok muszlim is rájátszik. Ezen a fórumon is van egy, még egy pipájával is felülértékelt muzulmán, aki már veszett macska módjára kezdte volna hazugsággal vádolni 2-es hozzászólót és kígyót békát óbégatni rá, hiszen olyan nem lehet, hogy egy muszlim nem vallásos /vagy látszat vallásos.

Nekem apum (osztrákoknál volt 1-2 muszlim munkatársa) is mesélt hasonló esetet, csak ott alkoholos ital volt benne. Amikor leírtam, akkor is voltam már minden mocskos keresztény-ateista hazugnak kiáltva, mert ugye ilyen nem létezhet.

ma 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!