Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » KÁLVINISTÁK, ezek szerint én...

KÁLVINISTÁK, ezek szerint én nem vagyok üdvösségre rendelve?

Figyelt kérdés

Néhány hete folyamatosan olvasom a Bibliát, illetve nézek/hallgatok előadásokat a témában. Viszont hiába olvasom, egyszerűen nem tudok benne hinni. Szimpatikus a mondanivaló, tetszik maga a történeti leírás is, ha lehet ezt mondani, de kijelentés híján nem tudom elhinni a leírtakat, nem tudok hinni sem a Teremtőben, sem Jézusban. Annak hiszek, amit látok vagy tapasztalok, minden mást csak valószínűnek tartok vagy nem tartok, de semmiképp sem hiszem. A Bibliában leírtakat - mint említettem -, szimpatikusnak tartom, mégsem tartom valóságosnak. Mindössze egy emberek által összeállított szöveggyűjtemény, ahogy a többi vallási vagy akármilyen könyv. Jézus személye ugyan szerint nem kizárt hogy létezett, de hogy a neki tulajdonított csodák, a megváltás stb valóságos, na azt nem hiszem egyáltalán.

Már az első néhány (Mózesi) könyv is említi, hogy több emberhez személyesen szólt Isten, akár fizikai akár szellemi formában. Tehát akivel akarja, tudathatja létezéséd, adhat bizonyságot, jelet, hogy az ember ne kételkedjen, hanem higgyen. Nekem semmijen formában nem jelzett isten hogy létezne, sem Jézus. Ezek szerint nem vagyok kiválasztott, üdvösségre rendelt? A biblia pedig arra jó, hogy az ember olvassa, aztán rájön hogy hisz benne - és megtér-, vagy rájön hogy nem tud benne hinni, és inkább olvas más könyvet ami foglalkoztatja?



tegnap 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Isten nem azért szólt némelyekhez, hogy higgyenek a létezésében, hanem azért, hogy feladatot adjon ki nekik, amit elkellett végezniük.

Ezek az emberek megvoltak győződve Isten létezéséről.

Ugyanakkor még csak készülőben volt Isten szava, ezért szükséges volt, hogy Isten különböző módokon adjon utasításokat azoknak akiket kiválasztott.

Napjainkban már a teljes írást tarthatjuk a kezünkben.

Ezáltal szól hozzánk, illetve napjainkban is vannak emberek, akiket kiválaszt arra, hogy más embereket segítsenek támogassanak Isten akarata és elvei szerint élni.

A csodákat pedig nem azért hajtotta végre, hogy az emberek higgyenek benne hanem azért, hogy lássák, Isten minden nemű problémát megtud oldani és szüntetni. A jövőben pedig a teljes Földön tapasztalható lesz ez a változás.


Az Istenbe való hit, nem fizikai látáson alapszik.

Ezt a hitet más formában gyakorolja az ember.

Istent soha senki nem látta, nem is fogja látni. Ember nem láthatja úgy, hogy életben maradjon.

Istent a tetteiből, a teremtéséből lehet megismerni, illetve a létezéséről meggyőződni.

(Róma 1:20) . . .az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, . . .

(Ézsaiás 40:26) 26 „Emeljétek föl szemeteket az égre, és nézzétek! Ki teremtette mindezt?. . .

(Jelenések 4:11) . . .te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból jött létre és lett megteremtve.”

(Jelenések 10:6) . . .aki az eget meg a benne levőket, a földet meg a rajta levőket és a tengert meg a benne levőket teremtette. . .



A hit pedig valóban ismeret által jön létre, és abból táplálkozik, erősődik. Majd tettekben is megmutatkozik.

A Bibliát pedig nem elég csak olvasni, hanem azt tanulmányozni, kutatni kell, hogy helyes, pontos következtetésre jussunk Isten akaratát illetően.

Aki csak olvassa mint ha egy regény volna, akkor lexikális tudása lesz.

tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogyan olvasod elejétől a végéig?


Neked semmi jelet nem adott...Tehát az hogy egyáltalán olvasod a Bibliát az nem jel? Hogy ide írsz, az nem jel?


Olvastad a mustármag hasonlatot? Tamás hiszem ha látom példáját?


A kicsinyhitűségűek az életben nem érik el a céljaikat, mert nem hisznek benne, hogy megvalósulhat.


Merj hinni.

tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok progressziv kereszteny nem hiszi el szo szerint a Bibliat. Egyreszt tele van ellentmondassal, masreszt ha osszehasonlitasz ket kulonbozo forditast, esetleg osszeveted mas nyelvekkel, lathatod, hogy sokszor teljesen mast jelent ugyanaz a mondat. Megertem tehat a szkepticizmust.

A ket valtozaton kivul ("elhiszi es megter" - "nem tud benne hinni es mast olvas") meg sok egyeb van. Pl. attol, hogy nem szo szerint veszi, meg komolyan veszi es olvassa. Vagy Istenben hisz, es a Bibliaban azt latja, hogyan valaszoltak Isten jelenletenek megerzesere az okorban. Vagy fontossagi sorrendet alkot: az Oszovetseg a zsidosag szoveggyujtemenye, az evangeliumok a legfontosabbak, a levelek (episztolak) kevesbe veendok komolyan. (Magyaran Jezus szava fontosabb, mint Pal apostole.) Vagy szetvalasztja: amirol ordit, hogy ma mar nem ervenyes, azt figyelmen kivul hagyja. Vagy azt mondja, szovegkornyezet nelkul ertelmezhetetlen, es aminek alaposan utana tud nezni kulturalis, tortenelmi, egyeb szempontbol, azt annak fenyeben ertelmezi, aminek nem, azt hagyja.

Igazabol mindenki valogat szerintem, csak van, aki tudatosabban, van, aki aszerint, hogy a sajat egyhaza hogyan valogat.

Az istenhit altalaban nem ugy kezdodik, hogy valaki olvassa a Bibliat es jelet kap, es "elhiszi". Vagy hogy "elhisz" valamit. Ha te ugy erzed, ahogy irod, akkor nem hiszel Istenben es kesz.

A kalvinistakat kerdezed: a magyar reformatusok nem hisznek az eleve elrendelesben, papiron lehet, de a gyakorlatban nem.

Nem tartom valoszinunek, hogy te csak azt hiszed el, amit latsz vagy tapasztalsz: senki nem el igy, mert nem realis a mindennapi eletben.

A keresztenyseg szamara a Biblia fo uzenete az, hogy 1. szeresd Istent 2. az embertarsadat pedig ugy, mint onmagadat. Ha nem hiszel Istenben, akkor az elso pont sem megy.

ma 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!