Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tórát azért írták ugye,...

A Tórát azért írták ugye, hogy ha olvassa az ember akkor féljen ugye?

Figyelt kérdés

A Tóra olyan mint egy jó horrorfilm. Igazából szerintem semmi köze a valósághoz, ez egy kitalált történet.

De az a lényege, szerintem, mint egy nagyon félelmetes horrorfilmnek. Ha olvassa az ember átjárja Őt a félelem.


Mikor először olvastam Tórát abbahagytam, mert azt hittem Tóra olvasás közben, hogy Isten meg akar ölni. Olyan volt, mint amikor nézed a tv-t és látod a tv-ben, hogy jön feléd a vonat, azt hiszed elüt és kiszaladsz a szobából.



tegnap 13:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszed amit ír a Tóra, könnyen odakerülsz a bitóra!

(Izraeli közmondás)

ma 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

8-as.

Az is. Meg az is van írva hogy:


"És most, ó Izrael, mit kíván az Örökkévaló, a te Istened tőled? Csak azt, hogy féld az Örökkévalót, a te Istenedet, hogy járj mindig az Ő útjain, hogy szeresd Őt és szolgáld az Örökkévalót, a te Istenedet egész szíveddel és egész lelkeddel. (5Mózes 10:12.)"

ma 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Kérdezőnek írnám, hogy nézzen utána az istenfélelem fogalmának. Mert nem attól félünk, hogy kiirt minket, hanem hogy Őt tartjuk a legdrágább kincsünknek és az ELVESZTÉSÉT féljük.
ma 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!