Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tórát azért írták ugye,...

A Tórát azért írták ugye, hogy ha olvassa az ember akkor féljen ugye?

Figyelt kérdés

A Tóra olyan mint egy jó horrorfilm. Igazából szerintem semmi köze a valósághoz, ez egy kitalált történet.

De az a lényege, szerintem, mint egy nagyon félelmetes horrorfilmnek. Ha olvassa az ember átjárja Őt a félelem.


Mikor először olvastam Tórát abbahagytam, mert azt hittem Tóra olvasás közben, hogy Isten meg akar ölni. Olyan volt, mint amikor nézed a tv-t és látod a tv-ben, hogy jön feléd a vonat, azt hiszed elüt és kiszaladsz a szobából.



tegnap 13:55
1 2
 1/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
tegnap 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem azért írták.

A Tóra számol be arról, hogyan bánt Isten az emberekkel a teremtéstől kezdve Mózes haláláig, illetve a mózesi törvényt is magában foglalja.


A célja az volt, hogy Isten elkülönítsen magának egy népet, és erkölcsileg tisztán tartsa, hogy Hozzá méltó legyenek. Illetve, hogy Ábrahám leszármazási vonalán szülessen meg az emberiség megváltója.

Más nemzeteknek, undorító szokásaik voltak az erkölcsi elvek területén.


A törvénynek a szeretet volt az alapja, az első parancsolat épen erről szól, amit maga Jézus is megismételt. Ez volt az első és legfontosabb "sema", vagy is betartani való, erre épült a "vallás".

(5Mózes 6:5) 5 Szeresd Jehovát, a te Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel és teljes erőddel.


Ugyanakkor a törvény arra emlékeztette Isten népét, hogy ugyan olyan bűnösek mint bármely más nép a földön. Ne gondolják, hogy visszaélhetnek a kiválasztottságukkal. Továbbá a messiási Király származási vonala méltó legyen a megváltáshoz, és Isten SZENTSÉGÉHEZ.


Ez azoknak "horror", akik nem értenek egyet Isten erkölcsre vonatkozó törvényeivel. Illetve azoknak, akik Jézus halála után születtek, és Isten kegyelmi időszakában élnek, mert Isten nem alkalmazza az azonnali büntetést.

Ez nem jelenti azt, hogy engedményeket lehet tenni, napjainkban Isten ugyan úgy gondolkodik ezekről, mint régebben.

Aki a megváltásra, vagy Isten irgalmára hivatkozva él erkölcstelenül, az magát csapja be. Mert azon a napon, mindenkinek számot kell majd adnia a tetteiről. Addig időt ad arra, hogy az ember változtasson, és megmentésben részesüljön.

tegnap 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Lehet érdemes lenne beutalót kérned a pszichiátriára, mert közveszélyes is lehetsz, de az biztos, hogy önveszélyes.
tegnap 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

3

Ezt kinek írtad?

tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem
tegnap 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4

Szerinted? Az emberek kinek válaszolnak a kérdések alatt, a szomszédjuknak? De ha a kérdezőn felül te is magadra ismertél benne, hát...

tegnap 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

6


Kedves Kommentelő

Nem tudom, hogy a kérdezőn kívül rám is érvényesnek tartod-e, mivel nem ismerem a gondolataidat, illetve a Bibliában olvasható eseményekről a véleményedet.

Ezért kérdeztem meg.

tegnap 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az van írva, hogy:

Féld Uradat Istenedet


Nem azt, hogy szeresd vagy tiszteld.

tegnap 20:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugye ez egy jó kérdés ugye? :D:D:D
tegnap 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Antigonio de la mancha ***** válasza:

Isten félelmét valóban tanulni kell.

De ez a félelem nem leblokkolja az embert hanem megtérésre vezet és engedelmessé és bölccsé tesz. Valamint ha valaki csakis az Istent féli akkor semmi mástól nem retten meg soha az életben mert Isten hordozza a tenyerén: "Az Úr félelmében erős a bizodalom"


Ha Ábrahám nem félte volna nagyon erősen Istent akkor nem emelt volna kést a fiára és nem hitte volna, hogy Isten úgyis feltámasztja.

tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!