Megéri vallásosnak lenni?
lesznek emberek aki azt fogják írni hogy nem de, Sigmund Freud nézete szerint a neurózis esélyét kevesebbre veszi, vagyis van valami jó benne.
Szeretném megtudni hogy mitől nem jó és mitől jó ettől még. Lehet meggyőztök a végén (muszlim vagyok)
Freud-nál modernebb kutatások is bizonyítják, hogy aki vallást gyakorol, tovább él, boldogabb, egészségesebb és az élet csapásait konnyebben viseli.
Hogy akkor ez azt jelenti-e, hogy "megéri", az más kérdés.
Vallásosság nem ment meg.
Kapcsolat a Teremtővel, Jézus Krisztussal az igen.
Vele az Élet maga a Boldogság.
Engem Ő tett szabaddá.
Szóval keresd Jézust, Ő az Út az Atyához.
"tovább él, boldogabb, egészségesebb és"
Ez ÖNMAGÁBAN nem igaz!
VAN olyan ember, akinek hasznos AZ a vallás, AZOK között a körülmények között, ahogy megéli - és van, akinek káros.
Összességében a vallás MA már valamennyire károsabb, mint amennyi haszna van, és a feladatait más is el tudja látni, például közösségek.
Ahhoz, hogy megtaláld a helyed, el kell döntened a legfontosabbat: TE hinni akarsz?
Ha igen, akkor valószínűleg a vallás a te utad.
Persze! Ha valaki a Biblia szerint vallásos, az megütötte a főnyereményt, mert örökké fog élni a mennyben Istennel és a többi szenttel együtt.
Csak az a probléma, hogy az emberek -- a keresztényeket is beleértve -- nem azt értik a vallás alatt, mint Isten, és Isten csak azt a vallást fogadja el, ami neki tetszik, az pedig a tiszta és régies szóval "szeplőtelen" vallás.
Jakab levelében (Jak 1:27) van egy megfogalmazása az ilyen vallásnak, hogy ez micsodából áll (az eredti görög szövegben itt szereplő görög "thrészkeia" szó vallást, kultuszt jelent, vagyis azokat a nem feltétlenül szertartásos tevékenységeket, amiket elvégezve el lehet nyerni egy istenség kegyeit):
"A tiszta és makulátlan vallás az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és folt nélkül megőrizni magunkat e világtól."
Tedd ezt, és már ebben a világban boldog leszel, aztán meg élni fogsz -- örökké. Ha pedig nem akarod egyedül tenni ezt, imádkozz, hogy Isten vigyen el egy olyan közösségbe, ahol az emberek ezt, az Atyának tetsző vallást gyakorolják.
üdv, a javuló Stefán
1
Úgy emlékszem például az a kutatás ami szerint tovább élnek a vallásos emberek azt is tárgyalta, hogy ez abban az esetben volt így amikor összetartó közösségekben éltek.
A kérdésre azonban nem lehet egy "igen" vagy "nem" szintjén válaszolni mert nem mindegy, hogy melyik vallásról beszélünk de az sem, hogy kiről beszélünk. Vannak akiknek sokat ártott a vallás míg másoknak ugyan az a vallás segített.
Azonban mivel itt csak a haszon a lényeg az igazság nem így akár pont ugyan így vizsgálhatnánk az ezotériát is ami szintén segít embereknek akár a stressz kezelésében.
De lehet a legjobb az lenne ha az emberek megtanulnák a szükséges módszereket alkalmazni amivel kezelhetik a stresszt, stb. a szükségtelen körítések nélkül. Így a negatív hatásokat is könnyebben elhagyhatnánk és ha így nézzük akkor szemben a korábbi kijelentésemmel végül is NEM a válasz a kérdésre.
Állj, állj, beszélj csak a magad nevében!
A HÍVŐKNEK nem az a természetes állapota, a racionális embereknek viszont igen! Csak szólok, hogy egyáltalán nem kell megerőltetni semmit sem hozzá.
Az arány pedig kb. fele-fele.
6.
Valoban, a kutatasOK ujra es ujra megerositik azt, hogy az, aki vallast gyakorol (nem "hisz"), azokra igaz, amit az 1-ben irtam.
Azt azonban nem magyarazzak ezek az eredmenyek, hogy mi az oka ennek. A tudomany nem igy mukodik, egyelore csak spekulaciok vannak, hogy miert.
A hit es a vallasgyakorlas: egyik sem a stresszel valo megkuzdes modszere. Lehet ilyen hozadeka a vilagnezetnek / eletmodnak, hogy vigaszt vagy batorsagot nyujt, de nem feltetlenul. A vallasos ember is relaxal, atgondolja a mindennapi rutinjat, esetleg pszichologushoz fordul vagy atmenetileg gyogyszert szed, ha a stressz karos hatasaitol szenved.
Nyugaton sok ateista, szekularis humanista probalkozas van arra nezve, hogyan lehet a vallasgyakorlasnak ezt a pozitiv hozadekat kiaknazni vallasossag nelkul, de ezek a "minden vasarnap rockzenere osszejovunk, enekelunk, pozitiv racionalis jelmondatokat kiabalunk es felolvasunk egy filozofiai mubol" nem nagyon lettek nepszeruek. Vannak, akik jarnak, de az ateistak tulnyomo resze nem.
#9: ez azért van, mert a vallás elrettentő ereje erősebb.
De a hatása nem jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!