Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az araboknál, ahol kötelező a...

Az araboknál, ahol kötelező a csador/burka/hidzsáb viselete, megengedett, hogy ez áttetsző legyen és lehessen látni az alatta lévő fehérneműt?

Figyelt kérdés
szept. 15. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

1. Nyilván nem.

2. Rendes ruhát viselnek alatta,a fehérnemű akkor sem látszana.

szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

A csador nem "ruha", hanem "kabát", nem fehérnemüre veszik fel, hanem a normál öltözet fölé.

Másrészt a lényege éppen az, hogy a nöböl ne látsszon semmi nöiesség, az átlátszó már csak ezért sem jöhet szóba.


Mielött hülyeséget kérdezel, nem ártana kicsit utána nézni a neten.

szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Nem, de a látható részekre sok muzulmán hölgy gondos figyelmet fordít. Például szép (nem giccses, de drága, márkás) félpicőt, sportcipőt hordanak.

Akiknél látszódhat az arc, gyönyörűen sminkel némelyik, tökéletesre szedett a szemöldökük, szép a bőrük. A megengedőbb országokban a leggyakoribb szépészeti beavatkozás az orrplasztika, mivel ezt láthatja mindenki (kivéve a burkás, szigorúbb országokban), és sok arab nőnek eleve hosszabb, karakteresebb orra van.

A szép fehérneműket nagyon szeretik, a férjük kedvéért gyakran vesznek (ismerősöm mondta), elképzelhető, hogy otthon a hálószobában viselnek áttetsző leplet (de akkor meg minek tennék, a férjük láthatja őket).

szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert arra gondoltam, hogy ha megyek az arabokhoz, akkor így öltöznék, amolyan Mátyás király módjára. Felvennék valami helyi viseletet, de félig átlátszó anyagból és az alá semmit, csak fehérneműt maximum.

A kérdés, hogy ezért megbüntethetnek-e?

szept. 15. 17:38
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Ilyet ne csinálj!

Ez nem csak sértő, de veszélyes is.

szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem engedik meg, de Mátyás királyt én is megnéztem volna ilyen cuccban.
szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
4-es: kb 10 perc múlva letartóztatnak és ha szerencséd van, nem végeznek ki rövidesen, csak kitoloncolnak az országból, ha nem vagy elég szerencsés, akkor ennyi volt az életed.
szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez az ötlet sima provokáció. Ne legyél hülye. Arab országokban nem szokták tisztelni az emberi jogokat, nem lesz ekkora arcod, miután eltöltöttél egy-két napot egy ottani börtönben.
szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Öltözködés terén az arab országok között is igen nagy különbségek vannak. Nem mindegy, hogy Jordánia vagy pl Szaúd-Arábia.. Van ahol pl bőven elég a kendő, a ruha lehet teljesen európai. De az átlátszó nyilván nem megengedett, itthon is sérti szerintem utcán a jóízlést.
szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Az arab országok között Marokkó a legliberálisabb. Ott 1 hét alatt 8-10 nőt láttam fátyollal az arcán. Láttam egy kb. 20 éves lányt, akin fehér, rövid ujjú, tenyérnyivel térd fölé érő ruha volt, hátul annyira kivágva, hogy a kivágás tenyérnyivel ért a melltartója vízszintes része alá, senki nem törődött vele, de áttetsző ott sem volt senkin. Átlátszóról nem is beszélve.
szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!