Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért temették némelyik...

Miért temették némelyik református erdélyi fejedelmet katolikus templomba?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, hogy a fejedelmeket hova temették és a katolikusoknál stimmel a dolog, mert katolikus templomba kerültek...

A reformátusok közt is akad olyan akit református templomba vagy esetleg a család magánbirtokára temettek.

Viszont találtam olyanokat is, akik reformátusok voltak (Például Bocskai István, Bethlen Gábor, I. Rákóczi György) és mégis a Gyulafehérvári érseki székesegyházba temették őket.

Mi lehet ennek az oka? Ki döntött erről és mi alapján? Esetleg maguk a református fejedelmek akartak a többi fejedelem közt nyugodni?



szept. 14. 01:25
 1/6 UlfOrmson ***** válasza:
100%
valószínűleg az utolsó kérdésed rejti a választ. EZ is a legitimizáció egyik módja, hogy ugyanoda temetkeznek, ahova a korábbi uralkodók. Pl. a székesfehérvári bazilikát I. István a saját temetkezési templomának szánta, viszont több királyunk is oda temetkezett, ezzel kifejezve, hogy ők az ország törvényes királyai (nemcsak az Árpád-háziak, hanem a vegyes házi királyok közül is többen)
szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit az 1-es írt. Plusz érdemes megnézni, hogy milyen vallásúak voltak az utódjaik. Egy uralkodó halála után a természtes örökös (általában a legidősebb fiú) vagy az annak választott új uralkodó kötelessége a temetés. Nem mindig veszik figyelembe a végakaratot, ha tudnak egyáltalán ilyesmiről.
szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Lehet az emberi gőg is, nagy embernek képzelték magukat, mégis csak szebb temetkezési hely egy katolikus székesegyház, mint egy kisebb református templom.
szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Esetleg az, hogy a reformátusoknál nem szokás a templomba temetkezni.

Legalábbis egyetlen olyan ref templomot sem ismerek, amelyben sír lenne.

szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es, a kérdésben írtam is, hogy vannak akiket református templomba temettek. Ilyen például Rákóczi Zsigmond a szerencsi református templomban
szept. 14. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ő maga adományozta ( jelentsen ez bármit is) a templomot a hittestvéreinek. Köszönöm, ma is tanultam valamit. Már egy ilyen templomot tudok.

Nekiállok keresgélni.

szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!