Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki elolvasta...

Van itt olyan, aki elolvasta az egész Bibliát? Ha megéri kiolvasni, miért?

Figyelt kérdés

szept. 10. 06:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Elolvastam belülről betűre.

Már bán M hogy este olvastam lefekvés előtt, leesett a fejem olvasás közben. Reggel hajnalban kellett volna.


Hihetetlen emberi erkölcsi tartást adott nekem. A rossz embereket leváltották körülöttem. A jó emberek vonzodni kezdtek hozzám.


Olyan pajzsom volt amiben töretlenül ment minden előre.


A legnehezebb volt Mózes 5. Könyve mert ismétlés. De annyira fegyelmező hatású hogy életemben először Leborultam Istent imádni.


Másnap egy olyan ajandékot kaptam egy telefonhívás alapján amit ma 1-2millioért tudnék csak megvenni. Isten ajandéka volt.


Hogy érdemes-e? Volt olyan bibliai Könyv amikor dühöngtem hogy ezt miért nem tanultuk iskolában? Sokkal több hasznát vettem volna akkor mint adatokat tanulni.


Az 5-sel egyet értek Jégszív úgy látszik olyan hogy nem fogadta be a szíve értelme a Bibliát.


Amúgy avval a kritikával kezdtem olvasni, na majd teológiai ellentmondást találok benne ..de nem találtam.

szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Jégszív ***** válasza:

#11.

Kérlek MESÉLJ MÉG! 🤣

Egyébként ez a hozzáállás nem idegen számomra. Kísértetiesen emlékeztet a Krisnatudat perverziójára...

szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
(ICE, mond mi járt az eszedben amikor ezt a fedőnevet adtad magadnak jégszív?)
szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Elolvastam.

Sokat segít nem csak az Isten, hanem az emberek megismerésében is.

És amikor már azt hiszed elolvasva, hogy tudsz mindent, elkezdesz elmélkedni a leírtakon és az ismert világon, akkor döbbensz csak rá igazán,. hogy nem tudsz semmit sem. De legalább közelebb kerültél ahhoz, aki mindent is tud.


Nem elolvasni éri meg, hanem naponta meríteni belőle. Aki egyszer megízlelte a Biblia lényegét, azt már nehéz elterelni tőle.

Sokan vannak viszont, akik elolvasva csalódnak és igyekeznek örökre eltemetni magukban Isten szavát. de igazán jól az jár, aki nem csak olvassa, hanem a nyomában elkezdi megváltoztatni a döntéseit és idővel az életét. Ez nem csak egy könyv, mint azt sokan gondolják. Ez a léleknek szól. Ilyen nincs még egy a világban. Nem hasonlítható más vallások könyveihez. Semminek tűnik, de olyan titkok tárháza a megfelelő olvasó számára, mely kifogyhatatlan forrása lehet az ihletnek, az érzéseknek, az elmélkedésnek, imának és legfőképpen a hitnek, reménynek és a cselekvésnek.


Nem egy nap alatt változtatja meg az ember életét, hanem napról napra. Mert ugye a változás az állandó és elkerülhetetlen, de ami nem mindegy , az a változás mértéke és iránya. Van, amit nem lehet siettetni, mert évek munkája. De döntést sokszor pillanatok alatt hoz az ember. Jó döntést, hosszútávon jó döntést pedig érdemes a Bibliára hagyatkozva meghozni. Én még nem csalódtam ezekben a döntéseimben. Saját magam okoskodása által meghozott döntéseim eredményeiben annál inkább csalódnom kellett.


Röviden:

Saját tapasztalatom alapján érdemes elolvasni, sőt naponta olvasni belőle akár csak egy-egy bekezdést és azon eltűnődni.

szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ja, igen, évek óta figyelem Jégszív munkálkodását ezen az oldalon.

Aki istent keresi, az rá se tekintsen Jégszív írásaira. Általa az " ellenség" munkálkodik. Normális, hogy vannak ilyen figurák. akkor lenne gáz, ha nem lennének. Az ördög Jégszívet és a hozzá hasonlókat használja úgy, hogy ők maguk azt fel sem ismerik. Jobb az egyszerűbb, materiálisabb út? Nem, csak jobbnak tűnik, de a vége mindig ugyanaz.


Birom Jégszívet és a hozzá hasonlókat. Ahol ők megjelennek, azokra a kérdésekre érdemes odafigyelni. ott az ellenség kívánja kiírtani egy-egy lélekből a hitet. Aki az ateizmus és Isten nélküliség felé igyekszik, az bátran hallgasson Jégszívre és szedett vedett társaira, akik fel-fel bukkannak vallás és a valláskritika topikban.


Akik pedig Istent keresik, azok felismerik, hogy kiből szól (ír) a szentlélek.

szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Jégszív ***** válasza:

#13.

Most magamról nyilatkozzak...? Egye fene.

Két szempont:

- Száműztem (legalább is próbáltam!) életemből a túlzott érzelmeket az ÉRTELEM javára.

- Lerch-Demjén: Jégszív c. dala dallamával, akkordmeneteivel, de szövegével is hatalmas műélvezet számomra.


#15.

"Aki istent keresi, az rá se tekintsen Jégszív írásaira."

Akadjál ki: ÉN IS AZT KERESEM! - csak nem találom! Pontosabban: amit elveszítettem... Ja, és nem tartom magam ellenségnek. - leszámítva az ostoba fanatizmust. Ezért vallom magam AGNOSZTIKUSNAK, és nem ateistának. "Kis különbség!"


"Hinni taníts" - gondolom, sokan ismeritek ezt az ifjúsági éneket.

Én pedig KÉTELKEDNI tudok! Hogy finomítsam ezt a mondatot: Istent - ha létezik! - nem holmi karakterhalmaz lejáratott "igéiből" akarom megismerni, hanem az ÁLTALA TEREMTETT VILÁG sokszínűségeiből, mely rajta viseli "kézjegyét". (Ha ez nem olyan tökéletes, arról csak ő tehet!)


Szóba került itt a HIT, amelyről valóban komoly FENNTARTÁSAIM vannak. Leginkább az, hogy azt felülírja a tapasztalatokon alapuló MEGGYŐZŐDÉS!

Ez vitte az emberiség fejlődését állandóan előre. Azt is kár tagadnom:


Szeretném, ha minél több ember belátná ennek a fontosságát!

szept. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!