Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki elolvasta...

Van itt olyan, aki elolvasta az egész Bibliát? Ha megéri kiolvasni, miért?

Figyelt kérdés

szept. 10. 06:49
1 2
 1/16 Snapette ***** válasza:
34%

Igen, van, és igen, el kell olvasni szerintem.

Felhívom a figyelmet, hogy hívők körében ne nagyon keress olyant, aki elolvasta, ritka.

Érdemes elolvasni, mert teljesen egyértelművé válik, hogy miből áll: bronzkori történetek, mitológia, és eredetmítosz-teremtés. Nem különösebben könnyű olvasmány, főleg az Ótestamentum, mivel nagyon sok, számunkra idegennek tűnő, hagyomány áll az alapjánál, amitől sokszor teljesen logikátlannak tűnik egy-egyeseménysorozat, vagy cselekedet, de ha mondjuk az ember utánaolvas az akkori életnek, gondolkodásnak és körülményeknek, akkor mindjárt érthetőbb.

szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én is elolvastam. Most olvasom másodszor (de még az elején tartok). Először "csak" a szöveget olvastam (és megjelöltem azokat a részeket, amiket nagy hatásúnak éreztem benne), most olvasok hozzá magyarázatokat, korleírásokat stb is.

Agnosztikus teistaként is úgy gondolom, érdemes egyszer elolvasni, már csak kultúrtörténeti szempontból is.

Számomra az Újszövetség sokkal nehezebb olvasmány volt, így bár azt szokták ajánlani, hogy az evangéliumokkal érdemes kezdeni, én a legelején kezdtem és sorban haladtam, és most is így fogok tenni. Első olvasásnál tartottam két hosszabb (kb. 6 hónapos) szünetet, így 3 év alatt olvastam el. Úgy számítom, most kb. 2x ennyi ideig fog tartani.

szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az Új Szövetséget elolvastam.

Az Ó szövetségből Ruth könyvét és Eszter könyvét, Ézsaiásból is nagyon jó üzenetek vannak.


Ha meg van a kapcsolat Jézussal és a Mennyei Atyával az ima válaszok el vannak a Bibliában rejtve.

Amúgy meg hitben épít, tisztít.


1 Kor 13. olvasd el milyen az Isteni szeretet, ha ezt megtapasztalod, tudod honnan jöttél és hová kell tartanod.


Áldás.

szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
91%
Persze. A világ egyik legfontosabb könyve. Ha nem vagy keresztény, akkor is az alapvető műveltség része.
szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Szia.

34. éve rendszeresen, módszeresen tanulmányozom Isten szavát.

Ha csak felületesen olvassuk, akkor nem ugyanazt fogjuk érteni belőle, aminek Isten szánta. Ez a könyv nem úgy van leírva, mint egy krimi, vagy szépirodalmi mű.


Miért érdemes?

Elsősorban azért, mert megismerjük belőle az élet Forrásának, Istennek a személyét, tulajdonságait, gondolkodását, elhatározásait, szándékait.

Ebből megtudjuk, hogy mit vár el tőlünk, ha szeretnénk úgy élni, ahogy kezdetben gondolta.

Azt is megtudjuk, hogy ez az elhatározás milyen módon halad előre, a megvalósulása felé.

Le írja, hogy mit kerüljünk, melyek azok a tánácsok, elvek amiknek a megfogadása, betartása, már most a nehézségek ellenére is boldogságban tart, és a jövőnk is ettől függ.

Az élet minden területére gyakorlatias javaslatokat olvasunk.

Pl, milyen imádatot fogad el Isten, hogyan éljünk együtt az embertársainkkal, hogyan osszuk be a pénzünket, mit jelent az udvarlási időszak, hogyan, mialapján válasszunk házastársat, hogyan neveljük a gyermekeinket, milyen hozzáállásunk legyen a munkához, stb.


Akik ezeket alkalmazzák, azok a problémák ellenére is egységesen és boldogan élnek. A jövőben pedig a jelenlegi nehézségek nélkül folytathatják az életüket. Akik pedig ha meghalnak valamiért most, azok visszakapják az életüket, és újra együtt élhetnek a szeretteikkel családjaikkal, barátaikkal.

szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Jégszív ***** válasza:
0%

A kérdés első felére: IGEN, én elolvastam!

A kérdés többi részére lehetetlen objektív választ adni:

Embere válogatja. Úgy álltam neki, mint egy IRODALMI MŰNEK, így nagy csalódás nem ért. Persze, hogy voltak olyan szakaszok, amelyek nem kötötték le a figyelmemet...


Mielőtt olvasásába bárki belekezd, két tanácsot hadd adjak neki:


1. Semmiképpen ne várja, hogy majd "Isten igéjével" találkozik! Ez azoknál jelentkezik leginkább, akiknek, ... - hogy is mondjam -, a világról alkotott ismerete még igen kezdetleges.


2. Értelmezésében sokat segít, ha előtte rendelkezik valaki történelmi, irodalmi ELŐTANULMÁNYOKKAL!

szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Jégszív ***** válasza:
35%

#6. még egy mondat!

Éppen ezért bizonyos életkor, szellemi felkészültség alatt olvasását NEM AJÁNLOM!

szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6

Kedves Jégszív.

A világról alkotott ismeretem nem volt kezdetleges, sőt maga a Biblia leírja a különbséget a világ, és az Isten vezetése alatt lévő életmódot.

Mive a "világ" nem ismeri Istent, és nem is nagyon érdekli, ezért olyan a világ amilyen.


A Biblia arról ad információt, hogy Isten hogyan képzelte el az emberek életét, és a világban Isten nélkül hogyan élnek.

A történelmi részek ezeket nem befolyásolja.

szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Jégszív ***** válasza:
0%

#8.

"hogy Isten hogyan képzelte el"

😠 "Mitől Isten mentsen minket..."

szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Jégszív, ha ez a vágyad, Isten teljesíteni fogja.

Ő nem kötelez arra, hogy úgy élj.

Sajnállak.

szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!