Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőként hogyan reagáltál...

Hívőként hogyan reagáltál amikor rájöttél, hogy a bibliai Krisztus sztori csupán lopták más vallásokból ahogy a Davinchi kód állítja?

Figyelt kérdés
szept. 9. 13:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
44%
Vettem 20q fát a máglyához és eltettem száradni
szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha a Davinchi (!) kód ezt mondja, akkor az biztosan úgy van... :D
szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Na, jó ... akkor Te még nem vagy hívő, ha felteszed ezt a kérdést.


Boldogok, akiknek tiszta a szíve Ők meglátják Istent.


»Áldjon meg téged az Örökkévaló,

és őrizzen meg téged!

25 Világosítson meg az Örökkévaló

jelenlétének világosságával,

és legyen hozzád kegyelmes!

26 Forduljon feléd jóindulattal az Örökkévaló,

és adjon békességet neked!«”

szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem lopás az. Hanem próféciák. Úgy hiszem, Mitrász kultusz is egyfajta prófécia. Istennek így tetszett. Elspojlerezte az előzetest néhány más, korábbi vallásokban. Akár csak a zsidó vallásban, hiszen a próféták sorai rendre beteljesültek.


De nézzük meg a dolgot:

nem a Davinchi kód írója szedte az alapanyagot a Bibliából, sőt nem is a Bibliából, hanem javarészt a keresztény legendákból, apokrif iratokból?


Ezt sem mondanám lopásnak. Ihletet merített a szerző a könyvéhez.


Csakhogy a Bibliát nem egy ember írta. Krisztus sztori is négy beszámolóból áll. Mind ugyanazt mesélik el, más más szemszögből. Vannak benne eltérések, ellentmondások, mint a bűnügyeknél is a szemtanúk néha az apróbb részleteket ellentmondásokkal mesélik el. De a fő lényeg megegyezik.


Viszont más vallások nem voltak képesek arra, amire Jézus képes volt. Ugyanis így 2000 év távolságából is emberek Jézusról vitatkoznak. Itt csak az a poén, hogy ezt előre meg is mondta nekünk.


"Azért jöttem, hogy tüzet dobjak a földre. Mi mást akarnék, mint hogy lángra lobbanjon! Keresztséggel kell megkereszteltetnem. Annyira szorongok, míg be nem teljesedik. Azt hiszitek, azért jöttem, hogy békét hozzak a földre? Nem azt, hanem – mondom nektek – meghasonlást. Ezentúl ha öten lesznek egy házban, megoszlanak egymás közt: három kettő ellen, és kettő három ellen. Meghasonlik az apa a fiával és a fiú az apjával, az anya a lányával és a lány az anyjával, az anyós a menyével és a meny az anyósával.” (Lukács 12:49-53)


Miattam pedig nekem teljesen mindegy, hogy ki miben hisz. Én abban hiszek, hogy Jézus-Isten, mindenki másnak meg legyen a hite szerint!

szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Potyondi Gergely ***** válasza:
43%
A Biblia nem lopott a többi vallásból.
szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
82%
Hamis állítást tartalmaz a “kérdés,” bár én ezt inkább véleményközlésnek nevezném.
szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

#6!


A kérdező módszerét,mely szerint a kérdező igyekszik belerágni mások fejébe,amit ő maga gondol,undorító!

szept. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Amikor azonban fordítva egy keresztény próbálja belerágni valaki fejébe amit gondol az pedig jó cselekedet.
szept. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Jégszív ***** válasza:
74%

Akár Da Vinchi[sic!] kód, akár nem, az EMBERISÉG KULTÚRÁJÁNAK SZABAD ÁRAMLÁSA nem lopás!


Jól nézünk ki: Akkor a rómaiak a görögöktől lopták isteneiket, de leginkább a betűírást? A görögök pedig a föníciaiaktól...? Nevetséges.

szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Jégszív ***** válasza:
50%
Újabb öngól! helyesen: "Da Vinci"
szept. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!