Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít pontosan jóra való...

Mi számít pontosan jóra való restségnek? Azalatt csak a lustaságot érti vagy egyéb dolgot is?

Figyelt kérdés

Gondolom a rest az a lustaság eddig tiszta.

De mondjuk eszedbe jut valami hogy oda add valamid valakinek és mondjuk megvárod hogy hátha ad más is ad szívesen az is az? Rengeteg a kamu hajléktalan (fun fact Rómában még gyerekeket is bekötnek és idősnek tetteti magát így remeg meg ilyenek úgy be van takarva a feje hogy ne látszódjon hogy gyerek) és kockázatos elővenni az Örs vezér terén a pénztárcát ki ne kapja a kezemből valaki akkor is rest vagyok a jóra?

Másik példa ha a tanár kéri hogy valaki menjen el valamiért és hallgatsz mert ha jelentkezel általában más is jelentkezik és akkor úgy egyszerre ciki az is az? Átengedni is jó ha szívesen csinálja vagy megtenni a tanár kedvéért a dolgot is jó most rest vagyok valamelyikre a helyzetben?

Rest vagyok a jóra ha nem imadkozok egész nap pedig tudnék?

Rest vagyok a jóra ha nem segítek mindig mindenkinek?

Rest vagyok a jóra ha nem megyek oda minden emberhez hogy kell-e valami?

Vagy a jóra való restseg csak a lustaság szinonimája?

Köszönöm a segítséget!



#lustaság #Biblia #római katolikus #Jóra való restség
szept. 6. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy ma a büfében sorba álltam venni valamit és hosszú idő múlva majdnem sorra kerültem gondoltam akár hátra is mehetnék hogy gyorsabban sorra kerüljenek a mögöttem lévők de végül meggondoltam magam mert így is elég sokáig álltam ott. Rest voltam a jóra?
szept. 6. 22:01
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk Gyakori kérdések példa. Rest vagyok a jóra ha nem válaszolok minden keresztény kérdésre hátha valaki okosabbat ír?
szept. 6. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod megmondani, hogy mindig rest vagy-e jónak lenni. Mert kell, hogy más is tehessen jót, de ha te sose teszel (vagy nagyon ritkán), s mindig másnak hagyod az alkalmat, akkor azzal bűnt követsz el.
szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbálom megtalálni az arany középutat csak néha megijedek ha nem csinálok valamit 😅
szept. 6. 22:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ❤️
szept. 6. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy jót teszel, vagy balek vagy, nem ugyanaz.

A 22.01 es példád balekség lett volna.

Nem az a jóság ha mindig, mindenkinek, mindent megcsinálsz.

Legyen napi egy jótetted, aztán, ha mégis több sikerūl, az egy jó nap.☺️

szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen 🥰
szept. 6. 23:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Krisztus óvott attól hogy tulertekeljük a szabályokat.


Van egy kulcs szó. Rászoruló. Aki annyira rá van szorulva hogy kéreget az utcán, te meg vinakodsz és elméleteket gyártasz.


Nyilván az alkohol, cigi nem feltétlen rászorulás, azaz rossz szenvedély. Ilyenkor az a jó cselekedet ha nem adsz!

szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!