Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Hogyan győzzem...

Jehova tanúi! Hogyan győzzem meg az ateista családomat, hogy ezeket a híres pogány ünnepeket ne ünnepeljük? Karácsony, születésnap...

Figyelt kérdés
aug. 30. 20:04
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

"A születésnap megünneplését emberek találták ki, még pedig olyanok akik az életadó Isten személyét semmibe sem veszik."

A két dolog hogy függ össze?! Ha én megünneplem azt a napot minden évben, amikor például gyermekek született, ebből hogy következik hogy semmibe veszem Istent?


Azok az emberek találták ki, akiket elvileg Isten a saját képére teremtetett - tehát az ilyen ünneplés vágyát is ő teremtette.


"Ezek az emberek hamis Istenek tiszteletére kezdték el ezt megtartani..."

Ha én megünneplem hogy édesanyám megélte a 90. születésnapját, ezzel konkrétan melyik hamis istent tisztelem meg?

Hogy lehet egyáltalán hamis isten, ha mindent Isten teremtett?


"Az ember életét semmiben nem befolyásolja, ha nem ünnepel ilyesmit."

Ahogy az sem, ha ünnepel.

aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek az emberek hamis Istenek tiszteletére kezdték el ezt megtartani, illetve így a sját születésnapjuknak is ezért tulajdonítottak fontosságot."

Ez valami szokásos jehovás hazugság lehet. Amúgy ti miért hazudtok úgy, mint a vízfolyás?


"Isten ezért nem engedélyezi, mert hamis istenekhez kötődik ez az esemény."

Sehol se tiltja, miért hazudsz újfent?

aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem hazugság. Tiltja, mindig is tiltotta.


Nem kell elhinni.

(5Mózes 18:9) . . .ne tanuljátok el azoknak a nemzeteknek az utálatos szokásait.

(2Királyok 21:1, 2) . . .. 2 Manassé azt tette, amit Jehova rossznak tart, és azoknak a nemzeteknek az utálatos szokásait követte, . . .

(Jeremiás 10:2) . . .„El ne tanuljátok a nemzetek szokásait,. . .


Jézus sem, és az első tanítványok sem gyakorolták más nemzetek vallásos szokásait.

aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
83%

Miért hazudsz?

Sehol se tiltja Isten a születésnap ünneplését. Nem véletlen, hogy nem tudtál ilyet idézni.


Amúgy tudtad, hogy a jegygyűrű is más nemzetek szokása?

aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

Idéztem. Hogy nem fogadod el, az a Te dolgod.


Nem hazudok, ez nem hazugság.

A Biblia csak két születésnapi ünnepséget említ. Az egyik az egyiptomi fáraóé (i. e. XVIII. század), a másik pedig Heródes Antipaszé volt (i. sz. I. század).

Egyik sem Isten népéhez tartozó személy.

A születésnap megünneplése az asztrológiából ered, amely nagy jelentőséget tulajdonít a pontos születési dátumnak

A görög istennővel, Artemisszel kapcsolatban tűnik fel, akinek a születésnapját hold formájú, gyertyákkal díszített mézeskaláccsal ünnepelték.

A Bibliában egyetlen példa sincs arra, hogy Isten népéből bárki is megünnepelte volna valakinek a születésnapját”

Egy forrásmű szerint régen azt gondolták, hogy valakinek a születésnapján „a gonosz szellemek és erők árthatnak az ünnepeltnek”, de „a barátai a jelenlétükkel és a jókívánságaikkal megvédhetik” (Funk & Wagnalls Standard Dictionary of Folklore, Mythology, and Legend). Egy másik könyv azt írja, hogy a születésnapi dátumok feljegyzése azért volt fontos az ókori időkben, mert ezek alapján „készítették el a horoszkópokat”, melyek „az asztrológia misztikus tudományára” épültek (The Lore of Birthdays). A könyv hozzáteszi, hogy „a születésnapi gyertyák a hiedelem szerint mágikus erővel bírtak, és teljesítették a kívánságokat”.


The World Book Encyclopedia írja, hogy az első keresztények, „bárki születésnapjának a megünneplését pogány szokásnak tekintették”

Az ókori rómaiak és görögök abban hittek, hogy minden ember születésénél jelen van egy szellem, mely aztán megvédi őket az életük során. Egy könyv így fogalmaz: „Ennek a szellemnek misztikus kapcsolata volt azzal az istenséggel, amelynek születésnapján az illető megszületett” (The Lore of Birthdays).


A Bibliai időkben használtak ékszereket a feleség kiválasztásánál, pl karpereceket. Ezzel jelezték, hogy a hajadont "eljegyezték", vagy is férjhez fog menni. Tehát a jegyajándék, nem hamis vallásos szokás Isten népe körében.

Nem ezektől lesz hamis egy imádat.

szept. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
83%

"Idéztem. Hogy nem fogadod el, az a Te dolgod."

Nem idézted.

"más nemzetek utálatos szokásait" idézted, de az sehol sincs leírva hogy az a saját családod tagjainak születésnapját jelentené.A születésnap megünneplése nem vallási ünnep!

szept. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom, ha nem látod.
szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
83%

Én se látom, idéznéd a Bibliából, ahol Isten utálatosnak nevezi a születésnap megtartását?

Amúgy Jézust is köszöntötték születésén a jámbor pásztorok, később a keleti bölcsek is.


"A Bibliai időkben használtak ékszereket a feleség kiválasztásánál, pl karpereceket."

A jegygyűrűt idézd nekem kérlek a Bibliából. Ha nem tudod, akkor kérdem én, az őrtorony tagjai miért gyakorolnak ilyen pogány utálatos szokást?

szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
0%

28

Idéztem. Azt is leírtam, hogy a Biblia miért csak más "vallású" emberek születésnapját említi, Isten népe körében ilyesmit, miért nem?

Jól tudom, hogy sokaknak "szó szerinti" idézet kell ahhoz, hogy elfogadják.

De ha Isten mindent leíratott volna, akkor sokkal vastagabb lenne a Biblia.


Isten szava erkölcsi, és imádati alapelveket ír. Nem részletezi külön, mert ezekből is fellehet ismerni, hogy Isten hogyan vélekedik bizonyos dolgokról. Lehet tanulni Isten népének büntetéséből, amikor eltértek Isten szavától.


Az írások tanulmányozásából jól felismerhető Isten elvárása, gondolatai, kérései.

Ha embereknek akarunk tetszeni, akkor nyilván olyasmit is megengedhetnénk magunknak ami helytelen, csak mert konkrétan nem írja a Biblia.


Jézus ezeket nevezte "emberi hagyományoknak".

szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
83%

#29

Heródes zsidó volt, te miről beszélsz? :)

A Jehova tanúi miért hazudnak folyamatosan Istent illetően ezen az oldalon? Nem féltek az ítélettől?


S igen, szó szerinti idézetet várok, ha szerepel a Bibliában a születésnap, ha van benne több, mint 600 parancs és tiltás, akkor ez is belefért (volna) ha tényleg tilos.


A jegygyűrű ellen miért nem emel kifogást a képmutató farizeusi vallásod? Az egyértelműen más népek pogány hagyománya, a zsidók és Isten népe sose használta. Jézus a jegygyűrűt nevezte "emberi hagyományoknak".

szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!