Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Éden egyenlő a Mennyországgal?

Az Éden egyenlő a Mennyországgal?

Figyelt kérdés

Sose értettem,hogy ez valami külön hely vagy ugyanaz.

Vagy ez a mennyországon belül egy kisebb rész?



aug. 29. 21:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem hely, hanem állapot az üdvösség, vagyis a mennyország.
aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
90%
Remélem én jól tudom, de az Éden a Földön van, ahol minden termés, növény és állatt megadatott Ádámnak és Évának, egyetlen feltétellel, hogy ugyen nem ehetnek az almafából, és innen meg már tudod. Tehát az Éden a földön található meg, nem egyenlő a menyországgal, az üdvösséggel. Remélem jókat írtam, legyen szép napod!
aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

#2.


Helytálló,amit írtál.


A menyország az amiről Jézus is beszélt:


"Ne legyen nyugtalan a szívetek! Higgyetek az Istenben és bennem is higgyetek! 2Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Azért megyek el, hogy helyet készítsek nektek. 3Ha aztán elmegyek, és helyet készítek nektek, újra eljövök, és magammal viszlek benneteket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok. 4Hisz ismeritek oda az utat, ahová megyek."(Jn 14:1-4)


Ezért mondja az apostoli hitvallás,hogy:


"...Hiszek a test feltámadásában és az örök életben."

aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

"az Éden a Földön van, ahol minden termés, növény és állatt megadatott Ádámnak és Évának"

Akkor inkább mondjuk úgy: volt.


Éden:

[link]


Mennyország:

[link]

aug. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 IstenGyermeke1 ***** válasza:
41%
Az édenkert az ember kezdeti istengyermekségének jelképe, míg a mennyország az üdvösség, amelyet “szem nem látott, fül nem hallott, emberi értelem föl nem fogott.” (1Kor 2,9)
aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem


Édenkert, a Földön létező hely, ahol az Eufrátesz és a Tigris folyó van.


A mennyország pedig Isten tartozkodási, uralkodási helyére vonatkozik.

Isten azért hozta létre a Földte, hogy az emberek örökké éljenek egészségben boldogan. Az égbe más életformát hozott létre.

Ha Ádám nem vétkezik, az "üdvösség" nem létezne mint olyan, amit sokan elhisznek.

Jézus az emberiséget jött megváltani a haláltól, mivel az Ő életükbe került büntetésként.

Ezért nem változnak át angyallá, hanem a haláluk után a feltámadás idején fognak majd élni a rendeltetési helyükön, a földön.

aug. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Természetesen nem, legalábbis a Biblia szerint. Ott ugyanis Éden helye - az első emberpár tartózkodási helye - pontosan meghatározott: Mózes első könyve 2. fejezet 10. és 14. verse négy folyó nevét említi, amelyek erről a területről eredtek. Ezek közül ma kettőt tudunk beazonosítani: az Eufrátesz ma is ismeretes, a Hiddekelt pedig Dániel könyve 10. fejelez 4. verse is említi, és ez - egyéb földrajzi hivatkozások alapján - egyértelműen az általunk Tigrisként ismert folyót jelenti. Ezt figyelembe véve, a két folyam vidéke, az egykori Mezopotámia, tehát a mai Irak területén lehetett az Édenkert.

Akkor is ezt valószínűsíthetjük, ha figyelembe vesszük, hogy az özönvíz alapvetően átalakította a felszíni és domborzati viszonyokat, hiszen a korábban ismert nevek ismételt alkalmazása arra utal, hogy a megváltozott folyómedrek is lényegében azonos földrajzi területen feküdtek - igaz, ekkor már csak a kettő jelentősebb a négy közül.

A Biblia a mennyországot is pontosan definiálja, a menny - emberi módon szólva - a világmindenség központja, Isten lakóhelye, világ-kormányzásának székhelye:

Zsoltárok könyve 103:19: "Az Úr a mennyben állította fel trónját, királyi hatalmával mindenen uralkodik."

Zsoltárok könyve 33:13-14: "Letekint a mennyből az Úr, és lát minden embert. Lakóhelyéből rátekint a föld minden lakójára."

Máté evangéliuma 6:9 "Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved"

Zsoltárok könyve 115:3: "A mi Istenünk a mennyben van, megalkotott mindent, amit akart!"


Üdv. Péter

aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Ezért nem változnak át angyallá"

Mert egyébként atvaltoznanak? Dehogy!

aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

Az nyilvánvaló,hogy a test feltámadásakor az akkor még élők átváltoznak mulandó testből örök életre alkalmas testűkké s a feltámadottak is megdicsőült testben támadnak fel,de mit is jelenthet ez?


A teremtéskor az első emberpár konstrukciójára Isten azt állapította meg,hogy "igen jó".Ebből következik,hogy a helyreállítás,a test feltámadása,a bűnbeesés előtti ádámi,évai lényhez hasonló lesz(a személyes jegyeinkkel).

aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek is Isten teremtményei meg az angyalok is. De az egyik nem változik át a másikká. Két külön kategória.


[link]


[link]

aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!