Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Utólag hogyan kezeled az...

Utólag hogyan kezeled az olyan helyzeteket, amikben az ima már nem segített?

Figyelt kérdés

Például, közeli hozzátartozó halála esetén.

Meginog a hited? Ha nem, miért nem?



aug. 29. 15:08
 1/9 Potyondi Gergely ***** válasza:

Nem inog meg a hitem.

Én úgy kezelem, hogy nem várhatom el azt, hogy Isten olyan kérésemet teljesítse, ami nem egyezik az Ő akaratával.


A bűn következménye a halál, és mivel minden ember bűnös, ezért minden ember megérdemli a halált.

Ha egy közeli hozzátartozóm akkor is meghal, ha imádkozom érte, az nagyon fájdalmas tud lenni, de el kell fogadnunk, hogy Isten ennyi időt szánt neki.

aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A bűn következménye a halál, és mivel minden ember bűnös, ezért minden ember megérdemli a halált."

Én nem vagyok bűnös.

aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

További hozzászólásokat is várok.

aug. 29. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:

"Én úgy kezelem, hogy nem várhatom el azt, hogy Isten olyan kérésemet teljesítse, ami nem egyezik az Ő akaratával."

Miért akarja Isten az emberek halálát?

aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Isten jól tudja hogy a halál nem végét jelenti az életnek. A halál azonban az egyetlen ami mindenki esetében biztos jövőbeni torténés, így nem okozhat senkinek sem csalodást, hitelhagyást a halál. Csak késleltetni tudod, meg kell barátkozni avval, hogy csak Isten tudja a napot az órát a percet.


Mindig Krisztust nézd, ő is megingott: Atyám, atyám, miért hagytál el engem.


De aztán visszakapta életét! És megjelent tanítványainak.



Vedd úgy hogy dimenzióugrás történik

aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia

Isten ígéreteibe, személyébe vetett hitem bizalmam vezet.

Ígéretet tett a feltámadásra amit a fia, Jézus halála szavatol.

Nyilván való, hogy az ember ilyenkor szomorú, Jézus is az volt, mikor Lázár a barátja meghalt, és még sírva is fakadt.


Isten amit megígért azt megvalósítja. A Bibliában olvasható kijelentései mind megvalósultak egyetlen szó sem maradt beteljesületlen.

Így a többi is meg fog valósulni.

aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi psziché nem tudja elfogadni a halál tényét,mert örök életre teremtett minket Isten.


Szüleim,testvérem halálába beletörődni az segített,hogy szeretteim elfáradtak és a Lázárénál nagyobb alvásra van szükségük,az ígéret szerinti "test feltámadásáig",amelyben hiszek.

aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés nagyon.


Április 14.-én hunyt el az utolsó közeli hozzátartozóm. Kezd újra meginogni nagyon a hitem. (Volt egy komolyabb balesetem június 22.-én és azóta eléggé megtorpantam a normál életvitelben.)


Már ideje lenne kigyógyulnom a lelki törésből, ami a kéztörésemet illeti. Nem bénult le a jobb kezem, már használható a gyógytorna foglalkozások miatt. Csúnya törés volt nagyon, műteni kellett, stb.


Ez pedig jobban felszínre hozta a mélyebb gyászt bennem az elhunyt hozzátartozó miatt. Most eléggé szenvedek, de aztán igyekszem a fogamat összeszorítva tűrni az élet megpróbáltatásait. Ahogy a hozzátartozóm tanácsolta annak idején...

szept. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy kezelem, hogy nem most van itt az ideje, hogy Isten "kielégítse minden élő kívánságát..."

Neki megvan a hatalmas egészre a terve és aszerint halad, hogy megvalósítsa eredeti szándékát, amiért egyáltalán teremtett. Közben figyel az egyes emberekre, segít, sokszor "csak" azzal, hogy erőt ad a rossz elviseléséhez.

Mindeközben rendelkezésünkre bocsátotta a Levelét, a Bibliát, hogy a hitünket folyamatosan erősítsük és életben tartsuk, míg az áldásai az egész földre kiáradnak:

"És Isten letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, se fájdalom, sem kiáltás nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak" Jelenések 21:4

szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!