Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Wormsös társam kérdezi,...

A Wormsös társam kérdezi, hogy lehet-e úgy keresztény, hogy nem hisz abban, hogy a Biblia Isten?

Figyelt kérdés
aug. 26. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A Biblia nem Isten egy keresztény szerint sem. XD Istentől ihletett, de nem maga egy isteni alak.
aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Valahogy sejtettem, hogy belefog kötni!


Einstein egy nap órát tartott egy egyetemen. Az óra kezdetén az ősz professzor a táblához lépett és elkezdte felírni a kilences szorzásokat:



1x9=7

2x9=18

3x9=27

4x9=36

5x9=45

6x9=54

7x9=63

8x9=72

9x9=81

10x9=90



A közönség az első pillanattól fogva észrevette, hogy az első szorzást elrontotta és nagyon kinevették az idős zsenit. Néhányan össze is súgtak: "biztos, hogy nem fog már az agya, mert öreg!" Ő azonban megfordult és olyat mondott a diákoknak, hogy azt nem felejtik el, amíg élnek, a következő oldalon megosztom veletek én is!


Einstein tanítása


"Tudom, miért nevetnek, de nem véletlenül rontottam el az első szorzást. Szeretnék megtanítani Önöknek egy nagyon fontos leckét: ez egy remek példa, hogy életük során mit fognak kapni az emberektől! Nézzék meg! Kilenc alkalommal jó eredményt írtam fel és csak egyetlen egyszer hibáztam. Hiába voltam az esetek kilencven százalékában helyes, most mindenki csak arról az egy hibámról beszél, és ezért nevetnek rajtam.


A világ sohasem fogja elismerni, amit ezerszer jól csinálsz, mindig azzal fognak bántani, amit egyszer elrontottál. De ne engedd, hogy eltérítsenek a céljaidtól! Ne hallgass a kárörvendőkre, csak acélozd meg magad és menj tovább! Nem rajtuk múlik, eléred-e a célodat!"


Hatalmas taps tört ki a teremben és nagyon sokan szégyellték el magukat…

aug. 26. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

#2.

Ha marhaságot kérdezel, hogy várod el, hogy válaszoljanak rá? Lehet-e valaki keresztény, úgy, hogy nem hiszi, hogy a Biblia Isten? Igen, a világ kb. összes kereszténye nem hiszi ezt, mert eleve bálványimádás lenne egy könyvet imádni szó szerint, istenségként.

aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát az is bálványimádás ha azt mondom, hogy imádom ezt a filmet? :D
aug. 26. 21:53
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Hát milyen keresztény?

Rendes modern keresztény?

Mivel a keresztény fogalom abból ered, hogy a Jézust követő emberek keresztet viseltek, így született meg a fogalom Maga.

Jézus Isten fia, szóval...

De mára inkább Isten követőnek hívják azokat, akik eredeti keresztények, mivel régen is ez volt a kiinduló nevük, hogy Isten követők.

Viszont, ha nem hisz Istenben miért akar keresztény lenni egyáltalán?

aug. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

#5.


Tévedsz!


Az eredeti görög szó "chritianos",ami krisztusit jelent,vagyis egy olyan embert,aki úgy él,godolkozik,mint Krisztus.

A keresztény szónak semmi köze nincs a "kereszthez". Az csak a magyarban megtévesztő.


Nem találkoztam még olyan kereszténnyel,aki a Bibliát istenként tisztelte.

aug. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
80%
A Szentírás nem isten, imádni bálványimádás. Az egyetlen, igaz, örök és élő Isten a Szentháromság.
aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#6

Pont ugyanezt mondtam el, Te barom...

Igen, exact ugyanezt mondtam el, mert aki Isten-t követi aka régi keresztény az Jézus tanításait követi és úgy él......................................

Szóval kérem a felpontozást sok barom, mert ugyanazt fedi le.............

aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8.


Nemírtad hanyas vagy,de "A stílus, maga az ember."


Ha a #5. vagy tévedsz.

Ezt írtad,ami nem igaz:


"Mivel a keresztény fogalom abból ered, hogy a Jézust követő emberek keresztet viseltek,..."

aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És az, hogy Jézus / Isten követő le is foglalja a Jézus által élt életmódot is.....................................................................
aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!