Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelkedés gyorsan?

Zsiffin kérdése:

Keresztelkedés gyorsan?

Figyelt kérdés
Szeretnék rövid idő alatt megkeresztelkedni, esetleg tud valaki segíteni ez ügyben? Akár privátban. Olvastam már pár hasonló kérdést, ahol eléggé ledegradáló válaszok érkeztek. Esküvőm miatt szeretnék, de eddig is hívő voltam, és a keresztelkedés után is szeretnék templomba járni. Kérem csak az válaszoljon, aki érdemben tud segíteni, köszönöm.

aug. 23. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Esküvő miatt nem kell (ha a másik fél megkeresztelt hívő), de ha tényleg hívő vagy, akkor nem lesz számodra nehézség elvégezni a kötelező hitoktatást. Mivel templomot írtál, ezért gondolom templomi esküvő lesz, ott pedig úgy se fogadják el a legtöbb szekta "keresztelését", se református, se katolikus, se evangélikus templomban.
aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Most nem tudom erre reagáljak-e.. De köszi az időt amit a komment megírásával töltöttél. Nem érthetően írtam a kérdést? Megkeresztelkedni szeretnék rövid idő alatt, nem tudom milyen szektáról beszélsz.

aug. 23. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
De nem érted, hogy miden bevett, normális felekezetnél ez 1-2 év? Én a mechatronika képzésem szeretném gyorsan elvégezni, de sajnos legjobb esetben is 3,5 év. Látod, ehhez képest az 1-2 év milyen gyors? :)
aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hallottam olyan esetekről, amikor jóval rövidebb idő alatt megkereszteltek valakit. Például házasság miatt. De köszi a válaszod :)
aug. 23. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Én megkeresztellek,ha bizonyságát adod a krisztusi hitnek,akár azonnal, csak gyere el Los Angelesbe!
aug. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, esküvő miatt nem kell, és nem is lenne szabad. A keresztelés egy felnőtt, önálló döntés a keresztény hit mellett. Semmi köze az esküvőhöz.

Lehet egyébként templomi esküvőtök a párod felekezete szerint.

aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!