Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HIT GYULEKEZETBE fizetés...

A HIT GYULEKEZETBE fizetés hány %-át kell havonta fizetni? Miért mondják azt, hogy megtagadjak szüleiket? Miért ennyire szélsőséges ez a szekta. Azt tudom, hogy megtévesztik az embereket. Ígérnek mindent aztán jól becsapnak, átvernek.

Figyelt kérdés
aug. 24. 09:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

"Rosszindulatú vád."

Egyszerű tény, mivel sok beszédét hallottam, engem nem lehet ebben megvezetni.


"Nem tudom, mit értesz ez alatt."

A lényege, hogy minél többet adakozol Németh Sándor zsebébe a felekezeten keresztül, elvileg Isten annál több földi, anyagi jóval halmoz el ezért cserébe. Ennek persze sokkal bővebb irodalma van, magyarul a fenti néven szokták emlegetni, de a bűvölködés kicsit találóbb.

aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

#11

20 éve hallgatom Némethet, soha nem beszélt úgy az adakozásról, ahogyan te szeretnéd bemutatni. Megismétlem: az ad, aki szeretne, és annyit ad, amennyit szeretne. Mindenki szabad akarata és lehetőségei szerint. Nincs kötelezés, nincs manipuláció, nincs meghatározott százalék.

"A lényege, hogy minél többet adakozol Németh Sándor zsebébe a felekezeten keresztül, elvileg Isten annál több földi, anyagi jóval halmoz el ezért cserébe."

Elsősorban nem Németh Sándor zsebébe adakoznak, hanem Isten munkájára: gyülekezetépítésre, evangélizálásra, szeretetszolgálatra, iskolákra, óvodákra, az Akadémiára, táborokra, börtönmissziókra, jótékonykodásra és millió hasznos dologra. Ha az adakozott összegek nem lennének tisztességesen felhasználva, akkor nem lennének ilyen jól felszerelt épületeink, nem lennének ilyen jól működő intézményeink, nem lenne ilyen szuper szeretetszolgálatunk, nem lennének ilyen jó táboraink, és nem lenne ilyen sok megtérő. Ami Sándor részét illeti, az Ige azt mondja, hogy aki az evangéliumot hirdeti, az méltó arra, hogy az evangéliumból éljen. Több tízezer ember ismerte meg rajta keresztül az igazságot, rengeteg embert tért meg az elmúlt 50 éves szolgálata alatt. Nem gondolom, hogy nem érdemli meg, amit kapott az Úrtól.

aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%

"Nem gondolom, hogy nem érdemli meg, amit kapott az Úrtól."

Nem az Úrtól kapta, hanem azoktól nyúlta le, akiket megvezetett.


Természetesen tisztességes fizetést megérdemel, de több száz milliós budai villát az ember nem épít tisztességes fizetésből, ahogy nem vásárolja ki az ATV csatornát se a saját felekezete alapítványából sem, hiszen tisztességes fizetéssel az ember nem keres milliárdokat.


Amúgy a hitgyüli nagyon jelentős állami pénzeket is kap, tehát nem csak az adakozók pénzelik, hanem minden adófizető is.

aug. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

"Nem az Úrtól kapta, hanem azoktól nyúlta le, akiket megvezetett."

Rosszindulatú vád.

"de több száz milliós budai villát az ember nem épít tisztességes fizetésből"

Nemcsak az a tisztességes fizetés, amiből éppen csak elnyomorog valaki. Tisztességesen is meg lehet gazdagodni, munkából, erőfeszítésből. Nem értem, miért lenne tisztességtelen az, ha - igei alapon - az evangéliumból él az evangélium hirdetője. Ha meg eltöltött ebben a hivatásban 50 évet, és ilyen sokat tett az Isten Országáért, akkor igazán megérdemli.

"Amúgy a hitgyüli nagyon jelentős állami pénzeket is kap"

Mihez képest jelentős?

aug. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
82%

"és ilyen sokat tett az Isten Országáért, akkor igazán megérdemli."


Csak szerintem képmutató kicsit ez? Ha valóbban követné a hitét akkor nem kéne elégnek lennie egy kis ház és a többit pedig nem éppen mások megsegítésére kéne fordítani?


Vagy a hit gyülinél már ennyire ki vannak facsarva a keresztény értékek?

aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

#15

A válaszomnak csak azt a részét idézed be, amit hibakeresésből meg tudsz lovagolni. Így nincs értelme beszélgetnünk.

"Ha valóbban követné a hitét akkor nem kéne elégnek lennie egy kis ház"

Hol írja elő a Biblia, hogy mekkora házad legyen vagy mennyi pénzed legyen? Hol olvasol ilyet?

"a többit pedig nem éppen mások megsegítésére kéne fordítani?"

Van szeretetszolgálat, vannak alapítványok, sőt rengeteg önkéntes, akik az adakozott pénzekből segítenek nap mint nap a rászoruló embereken. Ha Németh nem indítja el a Gyülekezetet, akkor sokan nem jutottak volna segítséghez. Tényleg nem értem, hogy mi a problémád.

"Vagy a hit gyülinél már ennyire ki vannak facsarva a keresztény értékek?"

A nyomorgás nem keresztény érték.

aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

16

"A válaszomnak csak azt a részét idézed be, amit hibakeresésből meg tudsz lovagolni. Így nincs értelme beszélgetnünk."


Nem beszélgettünk. Az egy másik válaszoló volt.

Én pusztán a te válaszod alapján feltettem egy kérdést.


"Hol írja elő a Biblia, hogy mekkora házad legyen vagy mennyi pénzed legyen? Hol olvasol ilyet?"


Szó szerint nem írja. De nem is kell mert a tanításokból következik.


"Tényleg nem értem, hogy mi a problémád."

Elhiszem, hogy nem érted. Sándor ismeret helyett több Biblia ismeret kéne. Tudod ott több helyen is írják, hogy a földi vagyon nem lényeges, ne gyűjtsék, helyette az embereknek segítsenek. (Mt 6,19-21, Mt 6,31-34, Lk 12,33-34 ami így kezdődik: "Adjátok el vagyonotokat, és adjátok alamizsnául,")



Persze idézhetnéd a Bibliából azt a részt, hogy ha valaki már adott egy kicsit akkor többet már nem kell segítenie.


Csak úgy kíváncsiságból. Szerinted ha azt a pénzt egy szerényebb, átlagos házra költi és egyéb luxus dolgokra sem költött volna akkor az így megmaradt pénzből hány szállást lehetett volna biztosítani a hajléktalanoknak? Hány éhezőnek lehetett volna ételt biztosítani? Hány ....


A Biblia tanításával szemben neki fontosabb volt a földi dőzsölés mint a jó cselekedet, mint a "kincsek a mennyben".

Nem több mint egy képmutató.



"A nyomorgás nem keresztény érték."

Németh Sándor vagyona és a nyomorgás között nagyobb a különbség mint az ég és föld között. Ezenfelül nem is írtam, hogy nyomorogjon. Pusztán, hogy azt a temérdek pénznek azt a részét fordítsa magára ami egy átlagos élethez szükséges és a luxushoz szükséges pénzt inkább mások megsegítésére fordítsa ahogyan azt a Biblia szerint is kéne.


Nem Németh Sándor a kereszténység, nem Németh Sándor a Biblia. Ne őt imád hanem a Bibliát olvasd el inkább.

aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

"Szó szerint nem írja. De nem is kell mert a tanításokból következik."

Egyetlen bibliai tanításból sem következik.

"Én pusztán a te válaszod alapján feltettem egy kérdést."

Egy kiragadott félmondat alapján, pontosabban.

"Szó szerint nem írja. De nem is kell mert a tanításokból következik."

Egyetlen olyan bibliai szakaszt sem tudsz hozni, amiből az következne, hogy minden lelkész szegény kell legyen. Nincs ilyen, Isten nem akar szegény embereket.

"Elhiszem, hogy nem érted."

Megint egyetlen mondatot idéztél be egy részletesen kifejtett válaszból. Másokkal is ilyen sportszerűtlenül szoktál beszélgetni?

"Tudod ott több helyen is írják, hogy a földi vagyon nem lényeges, ne gyűjtsék"

És ez hogy jön ide? Ennek semmi köze ahhoz, amiről beszélgetünk. Akárcsak az én válaszaimat, a Bibliát is cafatokban értelmezed, kontextusából kiragadott igeversekkel dobálózol. Nincs kedvem ilyen alacsony szívonalon vitatkozni. Vagy korrekt vitát folytatunk vagy semmilyet. Németh nem gyűjtöget, hanem - mondom újra - a BIBLIA alapján állítom: aki az evangéliumot hirdeti, méltó arra, hogy az evangéliumból éljen. Ha 50 évig hirdeti, akkor 50 évig fog élni belőle. Ha 50 alatt lett ebből annyi pénze, hogy szép nagy háza legyen, akkor neked mi a problémád?

"Mt 6,19-21"

Ha megfigyeled a kontextust, Jézus azokról az emberekről beszél, akik az anyagiakat kincsnek tekintik, és azt gondolják, hogy az anyagi javak miatt lesznek "valakik". Nem arról beszél, amikor egy lelkésznek Isten szolgálatából származik a pénze, mert az legitim. Akkor is, ha kevés pénze van belőle, akkor is, ha sok.

"Lk 12,33-34 ami így kezdődik: "Adjátok el vagyonotokat, és adjátok alamizsnául"

Ezt 12 embernek mondta, akiket elküldött egy rövidtávú evangélizációs szolgálatra. Hogy jön ide Németh Sándor? A te értelmezésed alapján az összes létező lelkész egy szakadt csöves kellene legyen.

"Szerinted ha azt a pénzt egy szerényebb, átlagos házra költi"

Megint egy olyan feltételezéssel jössz, aminek nincs igei alapja. Nincs előírás a Bibliában a lelkészek életszínvonalára vonatkozóan. Erről írhatsz még baromi sokat, de ettől a tények nem fognak megváltozni.

"és egyéb luxus dolgokra sem költött volna"

Mutasd meg a Bibliából, hogy bűn luxusdolgokra költeni. Ha megmutatod, igazat adok neked. Nekem semmi bajom nem volt azzal sem, amikor a pápa luxusautóval üzletelt, és rohadtul nem értem azóta sem, hogy ezzel mi a baja az embereknek. Hova van az írva a Bibliában, hogy nem szabad tisztességesen meggazdagodni? Az is képlékeny, hogy mi számít egyáltalán luxusnak.

"akkor az így megmaradt pénzből hány szállást lehetett volna biztosítani a hajléktalanoknak? Hány éhezőnek lehetett volna ételt biztosítani?"

A kettő nem zárja ki egymást. Lehet valaki úgy gazdag, hogy közben nagyon sokat segít másokon, lásd Németh Sándor.

"A Biblia tanításával szemben neki fontosabb volt a földi dőzsölés mint a jó cselekedet, mint a "kincsek a mennyben"."

Azért mondod ezt, mert te azt gondolod, hogy minden lelkész szükségszerűen szegény kell legyen. Ez nem így van. Ez tévtanítás.

"Ezenfelül nem is írtam, hogy nyomorogjon."

Fentebb azt írták nekem, hogy Némethnek kicsi háza kellene legyen. No comment.

"Pusztán, hogy azt a temérdek pénznek azt a részét fordítsa magára ami egy átlagos élethez szükséges és a luxushoz szükséges pénzt inkább mások megsegítésére fordítsa ahogyan azt a Biblia szerint is kéne."

A Biblia nem azt tanítja, hogy ne legyél gazdag. A Biblia azt tanítja, hogy bármekkora vagyonod is van, ne tekintsd kincsnek, mert nem az.

"Nem Németh Sándor a kereszténység, nem Németh Sándor a Biblia. Ne őt imád hanem a Bibliát olvasd el inkább."

Erre inkább nem is reagálok. Jó indulattal eltekintek ettől.

aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Egyetlen bibliai tanításból sem következik."


Egyetlen Sándor tanításból sem következik az lehet. Az ő tanításait pontosan nem ismerem. A Bibliát azonban úgy látszik te nem ismered.

Hozzátenném a előbbi válaszomban írtam is pár példát ahol erről van szó.


"Egy kiragadott félmondat alapján, pontosabban."

Hogy mutassam pontosabban melyik részre reflektálnék. Esetleg ferdítettem valamit szerinted?


Németh Sándornak nincs hatalmas vagyona? Nem írtad azt, hogy szerinted megérdemli?


Nem idéztem be mindent mert nem volt releváns de nem azért mert így akartam volna elferdíteni valamit.



"Egyetlen olyan bibliai szakaszt sem tudsz hozni, amiből az következne, hogy minden lelkész szegény kell legyen. Nincs ilyen, Isten nem akar szegény embereket.


Egyrészről továbbra sem állítottam, hogy Németh Sándornak nincstelenként kéne élnie. Ha nem vagy képes felfogni, hogy a nincstelenség és Németh Sándor vagyona közt hatalmas a határ akkor nem lehet rajtad segíteni.


Arra pedig már hoztam részeket, hogy a földi vagyon miért lényegtelen, miért kell inkább mások segítésére koncentrálni, stb.


"Megint egyetlen mondatot idéztél be egy részletesen kifejtett válaszból. Másokkal is ilyen sportszerűtlenül szoktál beszélgetni?"

Ha ennyire kényes vagy rá akkor minden irreleváns részletet amit írsz befogok idézni tőled. A válaszom akkor sem lesz más persze.

A "részletesen kifejtett" válaszod pedig teljesen irreleváns a téma szempontjából. Mint az írtam is nem tudsz idézni a Bibliából (maximum Sándortól talán) olyan részt ami szerint ha már tettél valamit akkor utána nyugodtan dőzsölhetsz és már nem kell többet segítened.



"És ez hogy jön ide? Ennek semmi köze ahhoz, amiről beszélgetünk. Akárcsak az én válaszaimat, a Bibliát is cafatokban értelmezed, kontextusából kiragadott igeversekkel dobálózol. Nincs kedvem ilyen alacsony szívonalon vitatkozni. Vagy korrekt vitát folytatunk vagy semmilyet. Németh nem gyűjtöget, hanem - mondom újra - a BIBLIA alapján állítom: aki az evangéliumot hirdeti, méltó arra, hogy az evangéliumból éljen. Ha 50 évig hirdeti, akkor 50 évig fog élni belőle. Ha 50 alatt lett ebből annyi pénze, hogy szép nagy háza legyen, akkor neked mi a problémád?"


Tehát ha 10 év múlva már nem fog ebből élni akkor a háza is eltűnik majd és minden ebből szerzet vagyona? Ne röhögtess már. Még, hogy nem gyűjti a földi vagyont. TE ezt komolyan gondolod?


A Biblia idézetet egyébként hogyan is szeretnéd? Idézzem be az egész Bibliát neked, hogy ne legyen kiragadva?



"Ha megfigyeled a kontextust, Jézus azokról az emberekről beszél, akik az anyagiakat kincsnek tekintik, és azt gondolják, hogy az anyagi javak miatt lesznek "valakik". Nem arról beszél, amikor egy lelkésznek Isten szolgálatából származik a pénze, mert az legitim. Akkor is, ha kevés pénze van belőle, akkor is, ha sok."

Tehát Németh Sándor nem tekinti kincsnek az anyagiakat ezért költ magára annyira sokat belőle és nem azokra akik inkább rá szorulnak, ezért él ő hatalmas házban, eszik sokat míg mások az utcán éheznek.

Megint meg kell kérdeznem. TE ezt komolyan gondolod?



"Ezt 12 embernek mondta, akiket elküldött egy rövidtávú evangélizációs szolgálatra. Hogy jön ide Németh Sándor? A te értelmezésed alapján az összes létező lelkész egy szakadt csöves kellene legyen."

Továbbra is szalmabábozól.



"Megint egy olyan feltételezéssel jössz, aminek nincs igei alapja. Nincs előírás a Bibliában a lelkészek életszínvonalára vonatkozóan. Erről írhatsz még baromi sokat, de ettől a tények nem fognak megváltozni."

Mert szétszeded amit írok és nem egészében reagálsz rá. NYE nye nye...

Egyébként semmilyen feltételezés nem volt abban amit írtam.



"A kettő nem zárja ki egymást. Lehet valaki úgy gazdag, hogy közben nagyon sokat segít másokon, lásd Németh Sándor."

Ahol figyelmen kívül hagyod, hogy azért, hogy Ő fölösleges, túlzó luxusban élhessen ahelyett, hogy például ételt biztosítson több száz ezer embernek.



""Ezenfelül nem is írtam, hogy nyomorogjon."

Fentebb azt írták nekem, hogy Némethnek kicsi háza kellene legyen. No comment."

Sokan tökéletesen elvannak egy lakásban is. Ha Sándornak tized ekkora háza lenne is még hatalmas háza lenne azonban rengeteg pénzt spórólt volna amit a szegényekre is költhetett volna.

aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Jóra való restség a sok fölös pénzt saját magunkra költeni ahelyett, hogy másokat segítenénk meg belőle?



„És leülvén Jézus a templomperselynek átellenében, nézi vala, hogy a sokaság miként vet pénzt a perselybe. Sok gazdag pedig sokat vet vala abba. És egy szegény özvegyasszony is odajövén, két fillért, azaz egy negyed pénzt vete bele. Akkor előszólítván tanítványait, monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ez a szegény özvegyasszony többet vetett, hogynem mind a többi, a kik a perselybe vetettek vala. Mert azok mindnyájan az ő fölöslegükből vetének; ez pedig az ő szegénységéből, a mije csak volt, mind beveté, az ő egész vagyonát.”

Márk 12:41-44


"mindnyájan az ő fölöslegükből vetének"

Tökéletes példa erre Németh Sándor.

aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!