Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HIT GYULEKEZETBE fizetés...

A HIT GYULEKEZETBE fizetés hány %-át kell havonta fizetni? Miért mondják azt, hogy megtagadjak szüleiket? Miért ennyire szélsőséges ez a szekta. Azt tudom, hogy megtévesztik az embereket. Ígérnek mindent aztán jól becsapnak, átvernek.

Figyelt kérdés
aug. 24. 09:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%

"Miért ennyire szélsőséges ez a szekta"

Mert egy szekta aminek a vezetője a pénz körül forog.

aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
41%
Többi egyház is hasonló szekta
aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
16%

Én úgy tudom a fizetés 10%-a.

És lásd milyen sok követője van. De nem kell csodálkozni ezen. Ádám és Éva tökéletesek voltak, Sátán mégis be tudta csapni őket.

De ez nem jelenti azt, hogy Istennek nincs népe a földön, akik az igaz imádatot gyakorolják. Ők Jehova tanúi, mivel egyedül ők ismertetik meg másokkal Isten nevét és hirdetik a Királyságát az egész világon!

aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
55%

#3

A Jehova tanúi pont olyan szekta (vagy rosszabb), mint a Hitgyüli, csak kicsit másban hisznek :)

aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

Ezt kérdezted:


"Miért ennyire szélsőséges ez a szekta."


Először tanuld meg mit jelent ez a görög eredetű szó("szekta")! Amíg eznek a szónak nem ismered az értelmét,ne kérdezz összetett kérdéseket! Úgysem érted meg!

aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, hitgyülis vagyok.


Nálunk nincs olyan, hogy KELL. Ha szeretnél, ha indít a Szentlélek, ha a szívedben van, akkor adhatsz. Semmi kötelező. Nincs megszabott százalék sem. Ahogyan Pál is mondja, mindenki úgy adjon, hogy szükséget ne lásson az adakozás miatt.


"Miért mondják azt, hogy megtagadjak szüleiket?"

20 éve járok HGy-be, sosem ismertem olyat, aki megtagadta volna a szüleit.


"Azt tudom, hogy megtévesztik az embereket. Ígérnek mindent aztán jól becsapnak, átvernek."

Senki nem ígér semmit, és nem vernek át.

aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

"ha indít a Szentlélek, ha a szívedben van, akkor adhatsz"

Tehát ha nem adsz, akkor nincs a Szentlélek a szívedben :)



"Nincs megszabott százalék sem."

Németh Sándor többször beszélt 10%-ról prédikációkban, ő valami másik felekezet vezetője esetleg?

aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%

"Tehát ha nem adsz, akkor nincs a Szentlélek a szívedben :)"

Félreérthetően fogalmaztam. Úgy értem, hogy ha van a szívedben SZÁNDÉK az adakozásra.

"Németh Sándor többször beszélt 10%-ról prédikációkban"

Németh Sándor nagyon ritkán beszél erről, de eltekintve ettől - igen, dönthetsz úgy is, hogy tizedelni szeretnél, megteheted. Megszabott százalék továbbra sincs. Az ad, aki szeretne adni, és annyi ad, amennyit szeretne adni.

aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

#8

Régebben elég gyakran néztem a Vidámvasárnapot, nem kell nekem Németh Sándort bemutatni. Azért volt pár alkalom, amikor nagyon keményen és még annál is manipulatív módon vette rá az embereket ennek fizetésére. Persze valóban nem kötelező.

Sőt ezt ötvözte az un. bővölködés (inkább bűvölködés) teológiájával, amit én személy szerint a sátán teológiájának tartok. Ha picit jobban a mélyére nézünk, mindennel szembe megy, amit Jézus tanított.

aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
12%

"Azért volt pár alkalom, amikor nagyon keményen és még annál is manipulatív módon vette rá az embereket ennek fizetésére."

Rosszindulatú vád.

"Persze valóban nem kötelező."

Persze, hogy nem.

"Sőt ezt ötvözte az un. bővölködés (inkább bűvölködés) teológiájával"

Nem tudom, mit értesz ez alatt.

aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!