Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tudna rajtam segíteni?...

Mi tudna rajtam segíteni? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok, én egy 30 éves nő vagyok. A gyerekkorom, a fiatalabb korom nagyon nehéz volt, tele volt szenvedéssel sajnos, a családom által. Én mindig is más voltam, mint ők, és kivetettek magukból, de én is éreztem, hogy nagyon nem vagyok a helyemen. Nem tartom most velük a kapcsolatot. Van diplomám, de közigazgatási, nemrég mentem férjhez, van egy átlagos szemmel jónak mondható munkahelyem. Tehát összefoglalva mindenki azt gondolhatná, hogy már sinen az életem, mi bajom lehetne?


A baj viszont az, hogy most, hogy minden elcsendesedett körülöttem, előjött egy nagyon kitörni vágyó érzés, mégpedig az, hogy ez az egész nem én vagyok, csak a rengeteg szenvedés, hibáztatás és fájdalom, önmagam sanyargatása elnyomta... Most, hogy lement az esküvő, most, hogy a vér szerinti családom nem hallom, most tört fel bennem egy belső hang.


Igazából az életem csak abból áll jelenleg, hogy felkelek, elmegyek dolgozni, aminek számomra semmi értéke, értelme, és jövök haza, főzök, mosok, takarítok, és várom a férjemet haza.


Hiányzik az életemből a tűz, ami bennem van... Nem volt időm magammal foglalkozni, és nem volt energiám a belsőmre figyelni, most már érzem, hogy lenne! Nagyon szeretek rajzolni, festeni, verseket írni, szövegeket fogalmazni, szeretem nagyon a zenéket, a hangszereket, a természetet, érzem, hogy ezt mind csinálni akarom, és hogy menni akarok, megnézni mindent... A természetet akarom érezni, felfalni a világot... És ami a számomra a legfontosabb, segíteni akarok másoknak, és semmi mást, csak ezzel foglalkozni, hogy emberekben éljen a remény, hogy érezzék, fontosak valakinek, hogy ne legyenek kiszolgáltatottak...


Még tanulnék is ezért bármit.


Sajnos azt érzem, hogy borzasztóan elkanyarodtam magamtól :( A férjem már családot szeretne, és mindenki erőlteti ezt az egészet. Olyan, mintha be lennék zárva egy kalitkába, amiből nem tudok szabadulni...


aug. 24. 07:46
1 2
 11/12 pelgrim ***** válasza:
40%

5/

«Ötlet? Vélemény?»

Légy hű önmagadhoz. Tedd azt amire lelked késztet, ne azt amit mások elvárnak tőled és legyél azzal is óvatos amire az úgynevezett „józan ész” érvelések során serkent. Csakis azt tedd amit a lelked sugall, mikor a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát lelkedben érzed.

Így téve sokakat segíthetsz, talán nem úgy ahogy gondoltad, de egy „lángoszlop” leszel azoknak akik mint te, az útjukat keresik.

aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Kedves kérdező! Nem tenne jót egy utazás a férjeddel? Valami olyan, ami nem megszokott, ahol esetleg még próbatétel elé is lennétek állítva. Új színt hozna az életedbe, kizökkennél a mindennapok rutinjából.


És ha segíteni akarsz, találj egy alapítványt, kapcsolódj be, vagy adakozz.


A gyerekről szólva: én addig, amíg gyerekem nem volt, üresnek éreztem az életemet, nem találtam a helyemet. Enyhítésként tanultam, ami segített valamennyit. Aztán lett gyerekem, és úgy érzem, akkor teljesedtem ki. Az összes segíteni akarásomat, az élet megismerését, az alkotás örömét (a nevelésben) akkor tudtam kiélni. A gyerekemtől is sokat tanultam.


Tehát van ilyen is.


De ne azért szülj, mert a rokonok, ismerősök erre biztatnak. Tulajdonképpen semmi közük hozzá.

szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!